Cooper Vision

( ilość produktów: 69 )

Soczewki kontaktowe Cooper Vision

O tym, jak ważny jest wzrok wie dobrze każdy z nas. To jeden z podstawowych zmysłów pozwalający nam odbierać rzeczywistość. Kiedy ostrość widzenia się psuje, konieczne jest udanie się do lekarza – okulisty w celu rozwiązania tego problemu. Najpopularniejszą metodą korekty wzroku są okulary, jednak postęp technologiczny umożliwił nam korzystanie z o wiele bardziej wygodnego narzędzia. Soczewki kontaktowe stają się coraz bardziej popularne i powszechne w użyciu...

Cooper Vision - eZebra.pl

 

Dzięki dostępom do wciąż nowych technologii ich cena maleje, a co za tym idzie – stają się produktem dostępnym dla każdego użytkownika.

 

Nowoczesne soczewki kontaktowe dla każdego

 

Jak to wszystko się zaczęło? Z początku do korekty wzroku ludzie używani specjalnie oszlifowanych szkiełek i pradziadków współczesnych okularów. Jednak myśl o korekcji wzroku, która odbywałaby się bezpośrednio na gałce ocznej, towarzyszyła ludziom już w czasach renesansu. Leonardo da Vinci zastanawiał się nad możliwością korygowania ludzkiego wzroku przy pomocy soczewek. Jednak ówczesna technologia nie pozwalała na stworzenie tak wysoce zaawansowanych produktów. Potrzeba było lat rozwoju ludzkości, które doprowadziłyby do powstania odpowiedniego tworzywa, które pozwoliłoby na wygodę i komfort noszenia soczewek.


Dopiero w drugiej połowie XX wieku udało się wprowadzić na rynek szkła kontaktowe z innowacyjnego materiału nazywanego HEMA. Był on jednocześnie elastyczny i miękki, oraz zapewniał optymalny dostęp tlenu do rogówki oka. Z czasem w ofertach wielu firm zaczęły pojawiać się coraz to nowe modele soczewek, bazujące na udoskonalaniu hydrożelowego materiału. Dopiero w roku 1999 udało się wprowadzić do produkcji nowoczesny materiał silikonowo – hydrożelowy – i w takiej formie soczewki kontaktowe są produkowane do dziś.

 

CooperVision – ostrość widzenia na wyciągnięcie ręki

 

Jednym z liderów w branży jest firma CooperVision. Zgodnie z przyświecającym im mottem: „live brightly” od lat poprawia ostrość widzenia ludziom na całym świecie. Ich produkty można kupić niemal na wszystkich kontynentach, a bogactwo oferty sprawia, że każdy znajdzie spośród nich coś dla siebie. Co jest takiego niezwykłego w soczewkach produkowanych przez CooperVision?

Dzięki zastosowanym technologiom zapewniają wyjątkowo wysoki poziom nawilżenia oczu, co skutkuje doskonałym komfortem noszenia przez cały dzień, w każdych warunkach. Specjalne materiały użyte do ich produkcji sprawiają, że soczewka sama w sobie jest nawilżona i nie wysycha, przez co idealnie nadaje się dla osób borykających się z problemami suchych oczu, a także tych, które pracują długo przy komputerze. Z tymi soczewkami nie grozi Ci podrażnienie oraz wynikające z niego infekcje!


Indywidualne podejście do każdego klienta i przypadku to cecha rozpoznawcza firmy CooperVision, dlatego w ich ofercie znajdziesz bardzo szeroki wybór różnych modeli – wszystko po to, aby jak najlepiej dopasować soczewkę do oka. Producenci są świadomi tego, że każde oko jest inne i ma inne potrzeby, a przy tym to jeden z najbardziej delikatnych narządów w naszym ciele. Klient może wybierać zarówno z powszechnie dostępnych na rynku produktów, jak i produktów premium. Wszystko w trosce o komfort i jasność widzenia!

pixel