Baldessarini

( ilość produktów: 10 )

Austriacka jakość z lekką nutką włoskiej fantazji

Baldessarini to firma która u swych źródeł jest związana ze słynną niemiecką marką Hugo Boss. Jest znana przede wszystkim z szycia wysokojakościowych ubrań dla silnych i pewnych siebie mężczyzn. Idealnym uzupełnieniem stroju dobrze ubranego mężczyzny są dopasowane perfumy. A to znaczy, że muszą się one komponować nie tylko z ubraniami, ale przede wszystkim z osobowością tego kto ich używa. Mężczyzna który nie boi się podejmować wyzwań na pewno doceni moc zapachów Baldessarini...

Baldessarini - eZebra.pl

 

Odważny krok członka zarządu Hugo Bossa

 

Mający włoskie korzenie, a urodzony w Austrii Werner Baldessarini, pracował jako główny projektant i członek zarządu marki Hugo Boss. I piastowałby to stanowisko pewnie do emerytury, gdyby na początku lat 90 nie podjął odważnego kroku i nie zdecydował się na stworzenie własnej marki. Marzył o stworzeniu kolekcji dla charyzmatycznych i odważnych mężczyzn. Takich, którzy są jak wino – im starsi tym bardziej atrakcyjni, przyciągający do siebie kobiety silą swojej osobowości.

 

Luksusowe ubrania…

 

W 1994 roku odbył się pierwszy, entuzjastycznie przyjęty przez krytyków pokaz luksusowej kolekcji. Nowa marka przejęła nazwisko swojego ojca i tak, jeszcze w tym samym roku europejskie sklepy zostały szturmem podbite przez modę spod znaku Baldessarini. Mężczyźni z entuzjazmem przyjęli idealnie skrojone marynarki, ciepłe swetry i koszule. Docenili wysokiej jakości materiały z których były one uszyte i perfekcyjne wykonanie: główny projektant zadbał o to, aby techniczna strona wykonania była idealna w każdym calu. Mimo upływu lat, marka wciąż cieszy się opinią kreatorów ubrań dla eleganckich, dojrzałych i odważnych mężczyzn, którzy lubią przewodzić w grupie. Ale o sukcesie marki zdecydowały nie tylko ubrania, bowiem Baldessarini wypuścił na rynek również perfumy.

 

…oraz zapachy

 

Mężczyźni ceniący sobie klasyczną elegancje doskonale wiedzą, że dobrze dobrany zapach jest równie ważny co pasujący krawat. Właśnie z myślą o nich Baldessarini w 2007 roku zdecydował się przenieść swoje projekty w eteryczny świat perfum. To właśnie wtedy na rynku pojawił się Baldessarini Ambre – drzewny zapach, wzbogacony aromatami whisky, wanilii i bursztynu wywołał prawdziwe poruszenie, z miejsca zdobywając prestiżową nagrodę branży perfumeryjnej FIFI Awards. Hasłem reklamowym zapachu było „oddziela chłopców od mężczyzn”. To hasło, które można by uznać za maksymę marki, zostało dodatkowo zilustrowane przez mistrzowskiego barmana Charlesa Schunanna, który został twarzą produktu. Zatrudnienie do promowania produktów mężczyzny dojrzałego, o pewnej pozycji w świecie bardzo dobrze ilustruje grupę docelową odbiorców perfum Baldessarini. Choć marka nie ma w swojej ofercie dużej kolekcji zapachów, ich kompozycje są wyjątkowo oryginalne i doskonale przemyślane. Tak samo jak ubrania, powstają one z surowców najwyższej jakości, z dbałością o każdy, najdrobniejszy detal. Zdecydowanie, są to perfumy dla mężczyzn stałych, solidnych o ukształtowanej już osobowości. Takich którzy wiedzą czego chcą w życiu – i którzy nie boją się po to sięgać.

pixel