Farby do włosów Garnier

( ilość produktów: 62 )

Farby do włosów

Fryzura jest naszą wizytówką. To trochę tak jak z makijażem: piękne, zadbane, lśniące włosy dodają pewności siebie, sprawiają, że czujemy się lepiej. Odpowiednia pielęgnacja włosów, podobnie jak pielęgnacja skóry jest podstawą. Zwłaszcza, jeśli nasze włosy przechodzą regularnie zabiegi fryzjerskie. Farbowanie, szczególnie wśród pań, jest dość powszechne. Pozwala w ciągu kilku godzin odmienić całkowicie swój image, ale także odświeżyć wygląd włosów. Włosy farbowane...

Farbowanie - eZebra.pl

 

miękkie i z połyskiem po zabiegu, bez odpowiednich kosmetyków mogą szybko stać się suche i matowe. Jak o nie dbać?

 

Farba do włosów

 

Absolutną koniecznością jest sięganie po bezpieczne kosmetyki, czyli takie, które nie ingerują zbytnio w strukturę włosa i nie naruszają naturalnej bariery ochronnej. Farba, która zmienia kolor włosa, wnika głęboko w jego strukturę, dlatego warto zadbać o to, by była dla włosa optymalna. Jak ją wybrać? Największym zagrożeniem dla włosów są farby z amoniakiem. Zbyt duże stężenie amoniaku w farbie powoduje, że włosy stają się z czasem przesuszone, słabe i łamliwe. Częsta koloryzacja jeszcze bardziej je osłabia. Kruszenie się włosów na skutek stosowania nieodpowiednich farb to częsty problem pań, które nie widzą u siebie wzrostu włosa bądź jest on bardzo powolny. Amoniak otwiera naturalne osłonki włosa, by wprowadzić do jego pigmentu kolor farby. Czy można go zastąpić?


Tak! Alternatywą dla farb, zawierających amoniak są farby do naturalnej koloryzacji, nazywanej również koloryzacją ton w ton. Farbowanie ton w ton nie zmienia zasadniczo koloru włosów. Jego zadaniem jest pogłębienie naturalnego koloru, dodanie mu blasku i wyrazistości. Farby naturalne nie maja właściwości drażniących. Co więcej, zawartość naturalnych olejków powoduje, że pielęgnują włosy. Obok głębokiego koloru uzyskujemy także odżywienie, które sprawia, że włosy są jedwabiste w dotyku i lśniące. Co ważne, farby bez amoniaku nie otwierają łuski włosa, ale otulają go pigmentem. Koloryzacja jest bezpieczna. Można ją również częściej powtarzać. Efekt wyrazistego koloru utrzymuje się nawet do ośmiu tygodni.

 

Co z farbą do włosów z amoniakiem?

 

Czy w takim razie farb, zawierających amoniak nie należy używać? Radykalna zmiana koloru włosów wymaga większej ingerencji. Jeśli zależy nam na głębokim kolorze, ale zupełnie innym niż nasz naturalny, farby bez amoniaku mogą nie sprostać wyzwaniu. Należy wówczas dokładnie sprawdzić etykietę produktu, by ograniczyć użycie szkodliwych dla włosów substancji. Warto zwrócić uwagę na to, aby oprócz składników, które mogą być dla włosów szkodliwe, farba zawierała również te odżywcze i pielęgnujące, jak np. naturalne olejki.

 

Farby do włosów a pielęgnacja

 

Należy pamiętać, że włosy bez odpowiedniej pielęgnacji, nawet te farbowane w bezpieczny sposób, nie będą miały oczekiwanego blasku. Codzienne zabiegi takie jak czesanie, suszenie, prostowanie czy kręcenie włosów bez właściwej pielęgnacji osłabiają i powodują, że włosy stają się łamliwe. Dlatego niezwykle ważne jest, aby obok odpowiedniego dla naszych włosów i skóry głowy szamponu, używać także indywidualnie dobranej odżywki. Raz na jakiś czas warto zaserwować włosom także mocniejszą regenerację w postaci rytuału pielęgnacyjnego u fryzjera bądź nałożenia zwykłej maski odbudowującej w domu.


Popularne produkty: farby do włosów Garnier, farby do włosów Loreal, farby do włosów Alfaparf.

pixel