ZADBANA SKÓRAPIĘKNO Z NATURY
22.11.2019

Olejek różany. Właściwości, działanie, zastosowanie

Olejek różany. Właściwości, działanie, zastosowanie

Olejek różany to jedna z najpopularniejszych naturalnych substancji używanych w kosmetyce i aromaterapii. Nic dziwnego – jego niezwykła woń i cały szereg prozdrowotnych właściwości czynią go niezastąpionym sprzymierzeńcem w walce o zdrowie, dobre samopoczucie i świetny wygląd. Substancja ta należy do najdroższych tego typu na świecie. Skomplikowany proces pozyskiwania czyni go dobrem luksusowym. Wysoka cena wynika z proporcji – kilogram olejku wytwarza się z pięciu ton różanych kwiatów, które zbiera się tylko raz w roku. Ten powiew elegancji i prestiżu sprawdzi się zarówno w pielęgnacji cery, jak i dbaniu o samopoczucie. Jakie właściwości ma olejek różany, jak go stosować i kiedy? Podpowiadamy.

ORIENTANA OLEJEK DO TWARZY RÓŻA JAPOŃSKA 55ML

Olejek różany – właściwości

Właściwości olejku różanego są znane od dawien dawna. Jak to dobrze, że ktoś kiedyś wpadł na pomysł, jak wykorzystać płatki róż! Ich cudowny zapach okazał się jednak tylko początkiem niezwykłych cech tej roślinny. Dzisiaj na całym świecie używa się go jako naturalnej alternatywy m.in. dla leków przeciwbólowych lub preparatów aplikowanych przy chorobie lokomocyjnej. Stosuje się go przy silnych i przewlekłych bólach głowy oraz wykorzystuje w łagodzeniu napięcia przedmiesiączkowego. Działanie takie obserwuje się np. przy okazji aromaterapii z wykorzystaniem tej wonnej substancji. Kilka kropel olejku rozpuszczonego w wodzie wystarczy dodać do kominka aromaterapeutycznego. Łagodny zapach ukoi ból, złagodzi nerwy i poprawi samopoczucie. Z kolei w sypialni podziała pobudzająco. Udowodniono bowiem, że olejek różany ma działanie takie, jak najlepsze afrodyzjaki.

Olejek różany – działanie na skórę

Olejek z róży damasceńskiej zastosowanie znalazł także w przemyśle kosmetycznym. Na jego bazie powstają dziesiątki doskonałych produktów przeznaczonych do pielęgnacji różnych partii ciała.

1. Osoby borykające się z trądzikiem, przebarwieniami i bliznami docenią jego działanie wybielające i redukujące zmiany. Olejek doskonale radzi sobie z normalizowaniem wydzielania sebum, dzięki czemu świetnie uzupełnia pielęgnację cery tłustej lub właśnie trądzikowej. Do tego działa nawilżająco, co przy tych typach skóry jest niezbędne.

2. Pokochają go również cery suche, na które wpłynie nawadniająco. Uelastyczni i doda sprężystości, a szarej cerze nada koloryt. Działanie olejku różanego jest wielotorowe – regeneruje, odmładza i nawilża oraz sprawdza się doskonale jako samodzielne serum lub jeden z jego składników. Aplikowany na noc skutecznie zatroszczy się o każdy rodzaj cery. Rano buzia będzie wypoczęta, świetlista i gładka.

3. Olejek różany ma właściwości oczyszczające. Wystarczy kilka kropelek dodać do naczynia z gorącą wodą i poddać się tradycyjnej „parówce”. Substancja wniknie głęboko w skórę, oczyści ją i odżywi. A do tego poprawi nastrój!

NACOMI NIERAFINOWANY OLEJ RÓŻANY Z DZIKIEJ RÓŻY 30ML
NATURE QUEEN HYDROLAT RÓŻA DAMASCEŃSKA 100ML

Jak wykorzystać płatki róż? Mądrze!

Szukając idealnego produktu, warto stawiać na te maksymalnie czyste, pozbawione sztucznych dodatków i aromatów. Sama róża pachnie doskonale, więc wzbogacanie jej nadprogramowymi nutami nie jest konieczne. Olej z dzikiej róży od Nacomi to zimnotłoczony wyrób kosmetyczny. Świetnie sprawdzi się w pielęgnacji cery naczynkowej. A to za sprawą zdolności do obkurczania naczyń krwionośnych i wzmacniania ich struktury. Ogromny ładunek witaminy C zawarty w preparacie sprawia, że świetnie radzi sobie z przebarwieniami, a wysoka zawartość przeciwutleniaczy daje mu moc do walki z efektami starzenia. Można go stosować jako samodzielny kosmetyk lub dodawać do kremów, balsamów i toników.

Można też od razu zainwestować w produkty wzbogacone olejkiem różanym. Hydrolat z róży damasceńskiej będzie działać kojąco, łagodząco i przeciwzapalnie. Polecany jest do pielęgnacji cery trądzikowej, a także w dbaniu o skórę po poparzeniach i przy drobnych skaleczeniach. Sprawdzi się również jako składnik okładów na zmęczone, opuchnięte oczy. Oto jak wykorzystać płatki róż – robiąc z nich zbawienne dla urody preparaty.

Kwiat ten zda też egzamin w pielęgnacji włosów. Wzbogacone nim odżywki i maski poprawiają kondycję kosmyków, nawadniają i dodają sprężystości. Włosy stają się lśniące i gładkie. A humor dużo lepszy – któż mógłby się oprzeć temu zapachowi? Dodajmy kilka kropel do szamponu lub maski, a na pewno zobaczymy doskonały efekt.

 

Komentarze

Skomentuj jako pierwszy.

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Pokaż więcej wpisów z Listopad 2019

Polecane

pixel