WŁOSOWE LOVE
18.05.2021

Mokre włosy – czego im nie robić? Najczęstsze błędy

Mokre włosy – czego im nie robić? Najczęstsze błędy

Mokre włosy są zdecydowanie bardziej podatne na uszkodzenia niż te suche. Dlatego też po myciu musimy obchodzić się z nimi niezwykle ostrożnie. Nie ma mowy o szarpaniu, mocnym wyczesywaniu, związywaniu ich w kucyk. Jeśli chcemy zachować zdrową i piękna fryzurę, musimy porządnie się o nią zatroszczyć. Oto kilka najpopularniejszych błędów, które popełniamy na mokrych włosach.

Czesanie mokrych włosów. Błąd!

Czesanie mokrych włosów to błąd, ale wybaczalny. Oczywiście najlepiej zostawić pukle do wyschnięcia, ale nie zawsze mamy czas i możliwość dać im odpocząć. Jeśli chcemy szybko nadać im pożądany kształt, musimy zachować delikatność! Najlepiej spryskać włosy sprayem ułatwiającym rozczesywanie, dzięki któremu obejdzie się bez szarpania i rozrywania kołtunów na głowie. Zamiast szczotki użyjmy grzebienia z szerokim rozstawem ząbków.

Mokre włosy czeszmy zaczynając od dołu. Złapmy kosmyk, rozczeszmy końcówki i dopiero potem przejdźmy do nasady. Dzięki temu uda nam się oszczędzić intensywnego wyczesywania, unikniemy też uszkodzeń. Do rozczesywania mokrych włosów nigdy nie powinniśmy używać siły. Jeśli czujemy opór pod grzebieniem, poczekajmy, aż włosy przeschną.

ANWEN

Mokre włosy na noc. Błąd!

Wiele kobiet zastanawia się też, czy pozostawienie mokrych włosów na noc to dobry pomysł. Otóż chodzenie spać z mokrą głową to jeden z największych błędów pielęgnacyjnych. Wilgotne kosmyki są dużo bardziej podatne na uszkodzenia – samo kręcenie się na poduszce może im zaszkodzić. Dlatego lepiej nie urządzać sobie kąpieli przed samym pójściem spać. Jeśli jednak już popełniłyśmy ten błąd, osuszmy najpierw włosy ręcznikiem papierowym lub załóżmy specjalny, bawełniany turban, który wchłonie nadmiar wilgoci. Nigdy nie trzyjmy mokrych włosów ręcznikiem – to prosta droga do kołtunów i uszkodzeń.

A jak upinać włosy na noc? Suche lub lekko wilgotne możemy zapleść w luźny warkocz. Unikamy mocnych splotów, ściągających gumek i spinek. Im naturalniejsze ułożenie, tym lepiej.

Prostowanie mokrych włosów. Błąd!

Mokrych włosów nie należy też stylizować na gorąco. Nigdy nie używajmy prostownicy ani lokówki, jeśli nasze pukle ociekają wodą! Dopuszczalne są włosy lekko wilgotne, ale tylko odpowiednio przygotowane. Przed przystąpieniem do zabiegu spryskajmy je specjalnym sprayem termoochronnym. Sprawdzą się m.in.:

• Matrix wygładzający spray termoochronny

Kemon spray termoochronny

Lisap Milano spray termoochronny

Fanola spray termoochronny

KEMON
BABYLISS

Jak dbać o włosy?

Niezależnie od tego, czy nasze włosy są długie, czy krótkie, blond, czarne czy różowe – wszystkie potrzebują kompleksowej, dopasowanej do ich potrzeb pielęgnacji. Jedną ze złotych zasad jest szczególnie delikatne obchodzenie się z mokrymi włosami. Jeśli nie mamy czasu na to, by schły same, wysuszmy je suszarką, używając chłodnego strumienia powietrza.

Wilgotnych kosmetyków nie ściskajmy w kucyki, nie związujmy gumkami, nie szarpmy. Mokry włos jest niezwykle podatny na uszkodzenia – może się łamać i plątać, zostawiając na naszej głowie opłakane efekty.

Dbając o włosy, pamiętajmy o tym, że potrzebują one tyle samo uwagi, co skóra naszej twarzy czy dłoni. Jeśli będziemy ignorować ich kondycję, obciążać zabiegami i źle dobranymi kosmetykami, możemy się pożegnać z bujną, lśniącą, zdrową czupryną.
Na co dzień stosujmy wysokiej jakości produkty do pielęgnacji. Świetnie sprawdzą się naturalne kosmetyki, np.:

Komentarze

Skomentuj jako pierwszy.

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Pokaż więcej wpisów z Maj 2021

Polecane

pixel