Zabieg mezotermami może być wykonany w profesjonalnym salonie albo po prostu w domu przy użyciu specjalnego narzędzia kosmetycznego, które określane jest jako Dermapen. To nim wykonuje się mezoterapię mikroigłową. Co warto wiedzieć na temat tego rozwiązania? Sprawdź, jeżeli Ty również rozważasz taką opcję.
Spis treści
Mezoterapia mikroigłowa w domu – po co wykonywać ten zabieg?
Jak działa mezoterapia mikroigłowa? Chodzi o to, że maleńka głowica tego urządzenia (np. Dermapen) przesuwa się po skórze. Ma wówczas miejsce ruch pulsacyjny, podczas którego dochodzi do bardzo dużej ilości mikronakłuć.
Przede wszystkim jest to zabieg bardzo skuteczny. Nierzadko przynosi on zdecydowanie lepszy efekt niż tradycyjny peeling. Mamy tu pobudzenie skóry i wywołanie u niej mechanizmów obronnych, mających na celu odbudowanie niektórych warstw. Dochodzi do produkcji ważnych składników, którymi są kolagen i elastyna. W efekcie zachodzi proces odbudowy i regeneracji uszkodzonych tkanek. Cera staje się jaśniejsza, zdrowa i promienna.
Mezoterapia mikroigłowa w domu – krok po kroku – od czego zacząć?
Przede wszystkim warto uświadomić sobie, że jest to zabieg bezpieczny dla naszej skóry pod warunkiem, że zostanie on odpowiednio przeprowadzony.
Skóra musi być do niego właściwie przygotowana, a następnie pielęgnowana. Zazwyczaj po takim zabiegu pojawia się zaczerwienienie. Dużym wsparciem są wówczas różnego rodzaju preparaty, które działają łagodząco i nawilżająco. Przykładem są tu:
• Gama Nourishing od Embryolisse – rozpieści i odżywi skórę, przywróci jej barierę ochronną, zapewni niezbędne składniki odżywcze; kosmetyk ma działanie natychmiastowe i długotrwałe, regeneruje nawet bardzo suchą i wrażliwą skórę;
• Physiogel Hypoallergenic łagodzenie i ulga - krem łagodzący, ochronny i nawilżający kosmetyk – sprawdzi się przy skórze wrażliwej, a także skłonnej do pojawiania się na niej zaczerwienienia;
• Payot creme N2 L'originale krem do twarzy przeciw zaczerwienieniom – posiada opatentowane składniki łagodzące wszelkie podrażnienia, odpowiedni przy skórze wymagającej.
Mezoterapia mikroigłowa – o czym pamiętać?
Jeżeli decydujesz się na wykonanie takiego zabiegu samodzielnie w domu, musisz pamiętać, aby trzymać się ściśle zaleceń producenta. Skóra musi być właściwie zdezynfekowana, a kiedy dojdzie do zakończenia zabiegu, należy ją odpowiednio nawilżyć.
Regularne zabiegi prowadzą do zminimalizowania przebarwień, może być również zdecydowanie mniej rozstępów oraz zmarszczek. Zastosowanie odpowiedniej głowicy takiego urządzenia pozwoli także zmniejszyć widoczność zmian po trądziku oraz wszelkich plam zlokalizowanych na twarzy.
Dodatkowo mezoterapia jest zabiegiem, który sprzyja stosowaniu różnych kosmetyków. Czego dokładnie? Chodzi tutaj zwłaszcza o substancje, które muszą wnikać w głębokie warstwy skóry. Wśród nich znajduje się między innymi kolagen oraz kwas hialuronowy i witamina C.
Mezoterapia mikroigłowa w domu – krok po kroku – od czego zacząć?
Wykonanie mezoterapii w domu niesie za sobą wiele zalet. Przede wszystkim jest to oszczędność czasu i pieniędzy. Możesz samodzielnie przeprowadzić taki zabieg, zawsze wtedy, kiedy pojawi się taka potrzeba. Dodatkowo jest to rozwiązanie bardzo uniwersalne, sprawdzi się zarówno przy skórze szarej, matowej, jak i takiej z problemami. Dochodzi to szybkiego pobudzenia komórek, co przy wsparciu różnych kosmetyków może przynieść bardzo dużą, pozytywną zmianę.
Poza tym to zabieg bardzo bezpieczny, zwłaszcza wtedy, kiedy zostanie przeprowadzony zgodnie z instrukcją do wybranego urządzenia. Zadbaj o swoją skórę wtedy, kiedy tego potrzebuje, przekonaj się, że jest to bardzo proste.