SEKRETY MAKIJAŻU
21.02.2018

Kreski eyelinerem krok po kroku 

Kreski eyelinerem krok po kroku 

Kreski wykonane eyelinerem to prosty sposób na efektowny makijaż w kilka chwil. Zalotne i seksowne dodają pewnośći siebie i szyku. Dodatkowym ich plusem jest wytrzymałość – solidnie wykonane przetrwają całą noc. Dobrej jakości eyeliner wytrzyma na powiece kilkanaście godzin, a ty będziesz się cieszyć doskonałym make-upem do wieczora, bez konieczności szybkich poprawek w pracy czy szkole. Wykonanie kreski eyelinerem krok po kroku nie jest trudne, wystarczy nieco wprawy i znajomość kilku trików.

Kreski na powiekach można wykonać różnymi kosmetykami i technikami – klasyczną kredką w ołówku, kredką z wysuwanym rysikiem, kajalem oraz eyelinerem. Każdy z tych kosmetyków da nieco inny efekt – za pomocą eyelinera wykonamy kreski o zróżnicowanej grubości i kształcie, a dodatkowo wyjątkowej trwałości. Utrzymają się na powiece zdecydowanie dłużej niż kreski wykonane kredką.

Kreski eyelinerem – najczęstsze problemy

Jeśli należysz do kobiet, które unikają tego typu makijażu, bo nie wiedzą, jak malować oczy eyelinerem, to ten artykuł jest dla ciebie. Z pewnością początki mogą być trudne, wymagają nieco praktyki i „wyrobienia sobie ręki”. Jednak po kilku testowych makijażach eyeliner stanie się twoim najlepszym przyjacielem, a ty będziesz potrafiła wykonać kreskę niemal bez lusterka. Pokażemy, jak zrobić kreski eyelinerem krok po kroku i jak wyeliminować najczęstsze błędy popełniane w tego typu makijażu.

Błąd nr 1. Brak symetrii
Najważniejszy błąd, który koniecznie trzeba wyeliminować, chcąc nosić kreski wykonane eyelinerem na powiece. Jedna gruba, druga cienka, jedna wywinięta w jaskółkę, druga prosta jak strzała – takie dysproporcje nie wyglądają dobrze i należy ich unikać. Wypracowanie symetrii w makijażu oka to jedna z najtrudniejszych umiejętności, ale po jej wyćwiczeniu makijaż nie będzie stwarzał większych problemów.

perfekcyjna-kreska

Błąd nr 2. Niewłaściwy pędzelek
Nie ma jednej dobrej odpowiedzi na pytanie o to, jaki pędzelek do eyelinera jest najlepszy. Musisz przetestować różne rozwiązania i znaleźć taki, którym najłatwiej ci operować. Większość kobiet woli nieco sztywniejszy pędzelek, bo łatwiej go kontrolować, jednak niewykluczone, że tobie będzie łatwiej wykonać kreski miękkim włosiem. Nie ma jednej odpowiedzi, jak malować oczy eyelinerem – pędzlem z wykorzystaniem miękkiego czy twardego włosia. Tutaj należy dobrać indywidualne rozwiązania pod swoje preferencje. Jeśli nie lubisz używać pędzelka, możesz wykorzystać eyeliner w pisaku. Jest dużo przyjaźniejszy w obsłudze i sprawdzi się w początkach przygody z tym kosmetykiem.

Błąd 3. Zbyt grube kreski
Eyeliner rysuje kreski wyraźne, których nie da się rozetrzeć, jak kresek wykonanych kredką. Dlatego ważne, aby ich kształt i grubość była wyważona. Zbyt grube kreski mogą wyglądać ciężko i nieestetycznie – ich narysowanie wymaga dużej wprawy i wyczucia. Gdy już poznałaś najczęstsze błędy, jesteś już w połowie drogi do tego, jak zrobić idealną kreskę eyelinerem.

malowanie-czu-eyelinerem

Jak malować oczy eyelinerem – możliwe prowadzenie linii

Możliwości prowadzenia linii eyelinerem jest naprawdę wiele – od delikatnych prostych kresek po wygięte jaskółki, na grubych kreskach a’la Amy Winehouse skończywszy.

Najpopularniejsze kreski na co dzień to:

 • delikatne jaskółki – kreskę wyciągamy za powiekę i prowadzimy pod lekkim skosem w kierunku końca brwi. W wersji na wieczór, łączymy tę kreskę z drugą namalowaną trochę wyżej. Z łączone razem dają efekt grubszej, bardziej wyraźnej jaskółki. Do namalowania wersji wieczorowej dobrze jest trochę poćwiczyć, gdyż wymaga więcej wprawy, a źle wykonana wygląda bardzo nieestetycznie,
 • prosta, krótka kreska – tę wersję polecamy na początek przygody z eyelinerem. Kreska tylko nieznacznie wchodzi na powiekę i nie wychodzi poza linię rzęs. Jej głównym zadaniem nie jest wydłużenie oka, ale podkreślenie rzęs
 • kreska między rzęsami – wymaga pewnej ręki, ale daje ciekawy, subtelny efekt polegający na zagęszczeniu rzęs,
 • kreska grubsza w zewnętrznej części oka – pasuje do głęboko osadzonych oczu. Dobrze sprawdzi się też w przypadku opadającej powieki, kiedy to zwykła kreska może stać się niewidoczna.

Kreski eyelinerem krok po kroku

Czas na punkt główny programu, czyli odpowiedź na pytanie: jak zrobić kreski eyelinerem krok po kroku.

 1. Przygotuj powiekę – nałóż bazę pod cień lub przypudruj lekko część ruchomą. Makijaż będzie się lepiej trzymał.
 2. Narysuj linię kredką – dobry trik dla tych kobiet, które nie czują się jeszcze pewnie, wykonując kreski. Bardzo delikatnie narysuj linię kredką w jaśniejszym kolorze. Wyznaczysz tym sposobem dobry kształt, po którym pociągniesz linię eyelinerem. Inny patent, który może pomóc – narysowanie małych kropek miejsce przy miejscu, a następnie pociągnięcie ich w jedną linię.
 3. Ustabilizuj rękę – ważne, aby ręka, którą się malujesz miała podparcie. Ustaw ją na stole czy toaletce, nie wykonuj makijażu w powietrzu.
 4. Wyznacz wybraną linię. Jeśli chcesz wydłużyć oko, poprowadź linię nieco niżej niż przebiega dolna linia rzęs. Chcąc wykonać delikatną jaskółkę, wykorzystaj do makijażu eyeliner w pisaku. Pójdzie sprawniej i dokładniej.
 5. Wykonaj linię od końca jaskółki do wewnętrznej części oka. Tym sposobem będziesz w stanie zapanować nad kreską.
 6. Gdy czas nagli i nie możemy pozwolić sobie na ścieranie nierównych fragmentów i poprawianie kreski, możemy przypudrować je delikatnie lub przykryć cielistym cieniem do powiek. To rozwiązanie nie jest idealne, ale doraźnie może uratować makijaż.
 7. Na koniec wytuszuj dobrze rzęsy, aby dopełnić makijaż i sprawdź jeszcze raz w lusterku – najlepiej z pewnej odległości – czy kreski są symetryczne i dobrze wyglądają. Teraz jest czas na wyrównanie ewentualnych dysproporcji.

malowanie-eyelinerem

Warto nauczyć się, jak namalować kreskę eyelinerem, bo dzięki niej wyczarujemy elegancki, ciekawy makijaż w stosunkowo krótkim czasie i z wykorzystaniem kilku zaledwie kosmetyków. Wykorzystując do makijażu eyeliner w pisaku nauczymy się pracy z kreską, a potem będziemy w stanie płynnie przejść do użycia innego typu eyelinerów.

Komentarze

Skomentuj jako pierwszy.

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Pokaż więcej wpisów z Luty 2018

Polecane

pixel