SEKRETY MAKIJAŻU
06.04.2018

Jak wybrać i przykleić sztuczne rzęsy? Przedłużanie rzęs bez tajemnicNa duże okazje, ale i na co dzień pragniemy mieć piękne spojrzenie. Długie, gęste rzęsy i ponadto niewiele więcej trzeba, aby oko wyglądało dobrze. Rozwiązaniem doskonałym są sztuczne rzęsy. Jakie wybrać, aby spojrzenie wyglądało naturalnie? Zapraszamy do lektury.  Jakie rzęsy wybrać do przedłużania?    


Chcąc mieć ładne spojrzenie, mamy dwie alternatywy: przedłużenie rzęs w salonie i doklejenie sztucznych rzęs. Pierwsze rozwiązanie ma wiele plusów. Rzęsy trzymają się nawet do 3 tygodni, można wybrać stopień zagęszczenia i przedłużenia, a gdy zaczynają się przerzedzać, wystarczy uzupełnić brakujące rzęski. Minusem takiego rozwiązania jest przede wszystkim cena. Przedłużane  rzęsy kosztują niemało. Do tego niestety niszczą nasze naturalne rzęsy. Dopóki je przedłużamy, cieszymy się pięknym spojrzeniem. Gdy tylko zrezygnujemy i postawimy na naturalność, szybko okaże się, w jak słabej kondycji są nasze naturalne rzęsy. Dlatego w tym artykule skupimy się na przedłużaniu za pomocą doklejenia sztucznych rzęs.


Jakie rzęsy wybrać do przedłużania?

Tu należy rozróżnić dwa rodzaje:

1. Sztuczne rzęsy – cała linia rzęs górnych do przyklejenia od jednego kącika oka do drugiego,
2. Sztuczne kępki  - kępki składające się z kilku rzęs, które przykleić możesz w dowolnym miejscu.


Wybór zależy od twoich potrzeb i upodobań. Jeśli masz rzadkie rzęsy i marzysz o zwiększeniu objętości to polecamy pierwszy sposób, czyli przyklejenie całej linii rzęs, która najdzie na twoje naturalne rzęsy. Jeśli chcesz delikatnie podkręcić spojrzenie, nadać mu tajemniczości, wybierz kępki i przyklej je bliżej zewnętrznego kącika oka. Efekt jest imponujący, dlatego naprawdę warto przykleić sztuczne rzęsy. Zakładanie nie jest tak trudne jak może się wydawać.
Wystarczy trochę poćwiczyć i szybko dojdziemy do wprawy. Gorąco polecamy, aby przećwiczyć to na spokojnie, gdy nigdzie się nie śpieszymy. Tuż przed wyjściem na imprezę to nie jest dobry moment. 


Jak przykleić sztuczne rzęsy?   Przed tą formą upiększania oka powstrzymuje kobiety zwykle obawa, jak przykleić sztuczne rzęsy. Sprawa wydaje się skomplikowana, a w istocie nie stanowi większego problemu. Trening czyni mistrza.


Oto krótki poradnik, jak przykleić rzęsy:

1. Pierwszy krok to makijaż oka. Najlepiej jest namalować delikatną linię eyelinerem, co pomoże ukryć miejsce doklejenia. Delikatnie tez wytuszuj swoje prawdziwe rzęsy.
2. Zdecydowanie mniej problematyczne jest przyklejenie całej linii rzęs niż kępki. Ta druga możliwość wymaga większej wprawy, ale po czasie także ona nie sprawia trudu. Najpierw delikatnie wyjmujemy rzęsy z pudełka. Najlepiej zrobić to za pomocą pęsety.
3. Jeśli rzęsy są za długie, przytnij je małymi nożyczkami. Tnij zawsze od strony zewnętrznego kącika.
4. Idealne miejsce na doklejenie rzęs to ok. 5-10 mm od wewnętrznego kącika. Dzięki temu rzęsy nie będą podrażniać oka.
5. Następnie nałóż trochę kleju na rękę czy kartkę i naprawdę ostrożnie zamocz w nim linię rzęs. Nie wyciskaj kleju bezpośrednio na rzęsy, bo jego ilość powinna być naprawdę niewielka.  
6. Poczekaj ok. 20-30 sekund jak klej lekko zaschnie na rzęsach.
7. Chwyć rzęsy pęsetą i umieść nad linią swoich prawdziwych rzęs. To jest moment na ich dopasowanie. Sprawdź, czy pokrywają się z naturalnymi względem lewego i prawego kącika. Zwróć uwagę, czy nie nachodzą zbyt na wewnętrzna stronę.
8. Na koniec scal swoje i sztuczne rzęsy za pomocą pęsety.
9. I gotowe! Piękne spojrzenie w kilka chwil.


Sztuczne rzęsy - bezpieczne ściąganie


Gdy już wiemy, jak przykleić sztuczne rzęsy, czas na kolejną próbę:
Jak odkleić sztuczne rzęsy, aby nie wyrwać przy okazji własnych?
Sprawa jest dużo prostsza niż się wydaje.

Przede wszystkim dobry klej do rzęs jest nieco gumowaty, dobrze trzyma rzęsy, ale też łatwo go odkleić od powieki. Wystarczy delikatnie chwycić za sztuczne rzęsy i powoli zdjąć rzęsy, odklejając je od oka. Jeśli nie możemy złapać końca rzęs, poratujmy się małą pęsetą. Najważniejsze to upewnić się, czy chwyciłyśmy rzeczywiście sztuczne czy swoje rzęsy. Na koniec ostrożnie oczyść rzęsy z kleju. Wystarczy delikatnie go wyskubać lub usunąć pęsetą.

Zwykle rzęsy można wykorzystać ponownie, bo klej z łatwością odchodzi. Usunięcie resztek kleju nie jest trudne. Rozprawi się z nimi każdy kosmetyk do demakijażu oczu. W przypadku aplikacji sztucznych rzęs pamiętaj, że możesz przyciąć czy to rzęsy, czy kępki do satysfakcjonującej cię długości. Każda z nas ma inną wielkość i rozstaw oczu, więc normalnym jest, że rzęsy trzeba dopasować. Grunt to wybrać dobry klej. Nie jest to wcale duża inwestycja. Raczej zrezygnuj z klejów dołączonych do zestawu sztucznych rzęs. Nie są najgorsze, ale zdecydowanie lepiej będzie ci się pracowało na kleju kupionym osobno.


Reasumując, sztuczne rzęsy i sztuczne kępki rzęs to dobry pomysł na urozmaicenie makijażu. Na wesela, na karnawał, na sylwestra a także na co dzień. W sztucznych rzęsach świetne jest to, że możemy dostosować gęstość i długość do własnych potrzeb. Dzięki temu nawet na co dzień możemy zagęszczać i przedłużać rzęsy a efekt będzie naturalny.

Komentarze

Skomentuj jako pierwszy.

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Pokaż więcej wpisów z Kwiecień 2018

Polecane

pixel