WŁOSOWE LOVEDOMOWE PORADY
21.08.2019

Jak mieć puszyste włosy przez cały dzień. Domowe metody

Jak mieć puszyste włosy przez cały dzień. Domowe metody

Włosy to jeden z ważniejszych urodowych atutów każdej kobiety. Niestety nie zawsze są one w takiej kondycji, w jakiej chcielibyśmy, aby były. Jednym z popularnych problemów jest to, że brakuje im puszystości. Jak to zmienić za pomocą sprawdzonych, domowych sposobów? Oto nasze cenne wskazówki.

LOREAL PROFESSIONNEL TECNI.ART VOLUME LIFT PIANKA W SPRAYU NADAJĄCA OBJĘTOŚĆ U NASADY 250 ML

Zadbane włosy a atrakcyjność kobiety!

Jak pokazują badania, mężczyźni uważają, że włosy mogą dodać atrakcyjności kobiecie. Aż 72 proc., zdecydowana większość, uznała, że jednym z urodowych atutów kobiet należą lśniące włosy. Dlatego, jeżeli zależy Ci na pozytywnym odbiorze, zadbaj o to, aby były one dobrze nawilżone. Oprócz tego coraz bardziej liczy się naturalność. Do lamusa odchodzą ciężkie lakiery i intensywne farby do włosów. Nie przepada za nimi około 1/3 ankietowanych. Jak się okazuje, długość także ma znaczenie. Pożądane są włosy długie i grube, tak zadecydowała połowa badanych. Najlepiej, aby sięgały one do linii łopatek, te do pasa uważane są za nie najatrakcyjniejsze.

Oprócz tego bardzo duży wpływ na prezencję naszej fryzury ma to, czy składa się z puszystych pasm. Kiedy włosy są dobrze rozczesane, nieoklapnięte, wyglądają, jakby było ich więcej. Co zrobić, aby włosy nie były przyklapnięte? Dobrze je rozczesywać! Za chwilę dowiesz się jak to robić prawidłowo.

Jak mieć puszyste włosy przez cały dzień? Rozczesuj je!

Czy wiesz jak prawidłowo czesać i rozczesywać włosy, aby prezentowały się dobrze i były puszyste? Kiedy to robić? Czynność tę wykonujemy wtedy, kiedy nasze włosy są jeszcze mokre po umyciu. Pierwszy etapem jest rozczesywanie końcówek, następnie przechodzimy do nasady. Niekiedy zabieg ten może okazać się nieco kłopotliwy. Dlatego, aby uniknąć dyskomfortu, zdecyduj się na użycie kosmetyków wspierających, mających formę sprayu. Co możemy zyskać oprócz tego, że włosy nie będą oklapnięte. Zminimalizowane zostanie wypadanie włosów, a oprócz tego zastopowany zostanie proces łamania się i rozdwajania końcówek.

Puszyste włosy, czyli zdrowe, gładkie i bez zniszczonych końcówek – możesz osiągnąć ten cel. Sposobem na to jest także delikatne tapirowanie włosów. Zabieg ten bez problemu wykonasz w domu. Pamiętaj jednak, aby nie przesadzić. Liczy się, aby całość wyglądała naturalnie. Delikatnie przeczesuj włosy u nasady. Rób to w kierunku przeciwnym do tego standardowego, czyli w stronę głowy, zamiast wzdłuż włosa.

Dodatkowo możesz posłużyć się suszarką z dyfuzorem. Dlaczego? Ponieważ właśnie to urządzenie sprawi, że lekko pofalowane włosy, staną się jeszcze bardziej zakręcone, czyli puszyste. Suszarka taka ma charakterystyczne plastikowe kolce, które jeszcze skuteczniej uniosą fryzurę do góry. Urządzenie to wykorzystujemy wtedy, kiedy włosy są wilgotne.

LOREAL PROFESSIONNEL TECNI.ART FULL VOLUME EXTRA PIANKA NADAJĄCA WŁOSOM EKSTRA OBJĘTOŚĆ 250 ML

Co zrobić żeby włosy były puszyste i uniesione? Inne cenne metody

Aby utrwalić taki efekt po suszeniu, warto posłużyć się pianką, która pomoże utrwalić całość. Przykładem takiego produktu będzie pianka w sprayu – Loreal Professionnel Tecni.Art Volume Lift Pianka. U nasady będą trwale i jednocześnie delikatnie podniesione, a na długościach i końcach bardzo naturalne i niepozbawione lekkości. Inna kosmetyczna propozycja, która sprawdzi się w tym przypadku to: Loreal Professionnel Tecni.Art Full Volume Extra Pianka nadająca włosom ekstra objętość. Z nią zyskasz jeszcze trwalszy efekt!

Jeśli nadal zastanawiasz się, co zrobić, aby włosy były bardziej puszyste, a dotychczasowe metody nie przynosiły zadowalającego efektu. Zdecyduj się na sposób, z którego korzystały nasze mamy i babcie, czyli z wałków i papilotów. Im cieńsze wałki, tym bardziej puszyste będą włosy. Pewnym sposobem będzie, jeżeli przed takim zabiegiem spryskasz włosy lekkim lakierem, a następnie nawiniesz je na wałki. Na koniec możesz je dodatkowo wysuszyć suszarką. Piękne i puszyste skręty uzyskasz wtedy, gdy wypróbujesz działanie wałków automatycznych od Donegal. Wykonane zostały z miękkiego tworzywa, w efekcie nie wyrywają i nie niszczą włosów. Możesz zdecydować się na jedną z dwóch uniwersalnych długości.

 

Komentarze

Skomentuj jako pierwszy.

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Pokaż więcej wpisów z Sierpień 2019

Polecane

pixel