WŁOSOWE LOVE
12.07.2018

Jak dobrać kolor włosów do typu urody?

Jak dobrać kolor włosów do typu urody?

Kobieta zmienną jest. Dlatego od czasu do czasu lubi przechodzić metamorfozy, zaskakiwać nowym wyglądem, szczupłą sylwetką, stylową garderobą. Jak wynika z sondażu przeprowadzonego przez jedno z najbardziej opiniotwórczych czasopism dla pań, najszybszą i najskuteczniejszą metamorfozę przechodzimy wtedy, kiedy zmieniamy kolor włosów. W dobie bezproblemowego dostępu do farb, szamponów i past koloryzujących, nie ma większego problemu, by zmienić swój wizerunek. Problem zaczyna się, kiedy nie jesteśmy pewni, jak dobrać kolor włosów do typu urody. Wielokrotnie kobiety same poszukują odpowiedzi na tak postawione pytanie i szukają odcienia idealnego.  

Dobór kolorów włosów ma znaczenie. Dlaczego?

Optymiści twierdzą, że nieważne, jaki kolor wybierzmy, ważne, żeby nam się podobał. Cóż, to nie do końca prawda. Najważniejsze oczywiście, by włosy były zdrowe i zadbane. Ale dopasowanie koloru do naszego typu urody lub kształtu twarzy to wielka sztuka i niezbędny etap farbowania. Już na pierwszy rzut oka można ocenić, czy kolor włosów jest właściwy, czy dodaje uroku osobie, czy przeciwnie – poszarza ją, czyni skórą przezroczystą, mało widoczną. To, jaki kolor włosów mamy, decyduje o naszej atrakcyjności, pewności siebie, o tym, czy wydobyte zostały nasze atuty. Z tego powodu warto zwrócić uwagę, jakie odcienie pasują do nas.

Oczywiście najlepszym i najbezpieczniejszym sposobem jest oddanie się w ręce specjalisty, który najpierw określi nasz typ urody i na tej podstawie dobierze odpowiedni dla nas kolor. Podobny test możemy też wykonać samodzielnie w domu. Jednym z najprostszych sposobów jest dobieranie biżuterii. Siedząc przed oświetlonym lustrem przybliżmy do twarzy mocną i wyraźną złotą, a potem srebrną biżuterię. Jeśli w złotym kolorze nasza karnacja rozkwita i wręcz promienieje, to znaczy, że jesteśmy posiadaczkami typu ciepłego, charakterystycznego dla Pani Wiosny i Pani Jesieni. Jeśli natomiast na naszej skórze zdecydowanie lepiej prezentuje się srebro – to znaczy, że prezentujemy zimny typ urody, czyli Panią Zimę lub Lato. Ten prosty test pozwoli nam jednocześnie odpowiedzieć na pytanie, jaki kolor włosów do mnie pasuje.

kolor-wlosow

Jeśli już określimy typ urody, łatwiej nam będzie dopasować odcień kolorystyczny włosów. Oczywiście nawet określenie typów i podtypów urody nigdy nie da całkowitej pewności, że dobierzemy idealnie kolor włosów. Jeśli jednak pozostaniemy w podstawowej tonacji: ciepła, zimna – to pozwoli nam nie popełnić błędów i wydobyć najlepsze cechy urody danej osoby.

  • Wiosna to kobieta ciepła, optymistyczna, pełna nadziei. Pasują do niej wszystkie ciepłe brązy, soczyste blondy, miodowe pasemka.
  • Lato charakteryzuje się delikatnością, ale też pewnym chłodem, oddaleniem, jest wypłowiałe od słońca. Do kruchej, eterycznej Pani Lato pasują wszystkie przydymione blondy, wpadające w szarości, kolory popielate, jasne brązy – nigdy nasycone.
  • W przypadku Pani Jesieni można pozwolić sobie na zadziorność, pokazać charakter. Stąd najlepszym rozwiązaniem będą wszystkie odcienie rudości, kolory kasztanowe, ciemna czekolada.
  • Pani Zima nie musi nawet pytać, jaki kolor włosów mi pasuje, bo wiadomo, że są to kolory chłodne, zdecydowane, dość mocne w wyrazie, takie jak charakter kobiet. Zima to Śnieżka o kruczoczarnych włosach i porcelanowej cerze. Do pań o tym typie urody pasuje też kolor burgundowy, oberżyny, stalowy blond, blond platynowy.

LISAP-MILANO-LK-OIL-PROTECTION-COMPLEX-FARBA-DO-WLOSOWORIENTANA-HENNA-DO-WLOSOW-GORZKA-CZEKOLADASCHWARZKOPF-BOLD-COLOR-WASH-SZAMPON-KOLORYZUJACY-REDSCHWARZKOPF-PROFESSIONAL-IGORA-VARIO-BLOND-PLUS

Jak dobrać kolor włosów?

cydując się na zmianę koloru włosów, trzeba koniecznie poradzić się dobrego stylisty fryzur. Dobrze też samej wiedzieć, jak dopasować kolor włosów. Jeśli tego nie umiemy, nawet najbardziej spektakularna zmiana kolorystyki może okazać się tandetna i zbyt krzykliwa. Kolor włosów powinien współgrać z naszą cerą, kolorem oczu, ich oprawą, a nawet kształtem twarzy.

Nie kierujmy się przy zmianie kolorystyki modą czy kolorem włosów, który fryzjer wyczarował na głowie naszej najbliższej koleżanki. Może się przecież okazać, że ten sam kolor na naszej głowie w ogóle nam nie pasuje, nie wydobywa walorów naszej urody, nie podkreśla osobowości.

Dokonując prawidłowej analizy typu urody, wykonujemy pierwszy krok do dobrej koloryzacji.

Komentarze

Skomentuj jako pierwszy.

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Pokaż więcej wpisów z Lipiec 2018

Polecane

pixel