DBAJ O ZDROWIESOCZEWKI KONTAKTOWE
28.04.2019

Ile kosztują soczewki. Jednodniowe, miesięczne, kolorowe

Ile kosztują soczewki. Jednodniowe, miesięczne, kolorowe

Nadal panuje mit, że użytkowanie soczewek kontaktowych jest dużo droższe od standardowych okularów. Jak się okazuje, wcale nie musi tak być, wystarczy odpowiednio wybrać. Sprawdzić, ile kosztują soczewki i która z opcji będzie dogodniejsza. Poniżej najważniejsze informacje o zestawach jednodniowych, miesięcznych i niestandardowych. Zobacz, co możesz zyskać, rezygnując z tradycyjnych okularów. 

Ile kosztują szkła kontaktowe?

Soczewki kontaktowe kochają przede wszystkim ci, którzy mają już dość niewygodnych, niedopasowanych i często kłopotliwych okularów. Tych, które sprawiają, że makijaż prezentuje się znacznie gorzej, tych, które nie pozwalają swobodnie pływać w basenie, a także tych, których szkła zimą od razu pokrywają się parą po wejściu do ciepłego pomieszczenia. Takich i wielu innych problemów nie przysparzają soczewki kontaktowe. Jak się okazuje, ich cena wcale nie musi być wyższa od kwoty, jaką należy zapłacić za okulary.

Ile kosztują soczewki? Od czego uzależniona jest ich cena? Aspektów jest kilka, można tutaj wymienić cztery podstawowe. Pierwszy z nich to oczywiście producent, czyli ten, kto stworzył dany przedmiot. Bardzo często znane i cenione marki mają wyższe ceny. Za jakość w niektórych przypadkach trzeba niekiedy trochę więcej zapłacić. Warto mieć na uwadze to, że zanim jednak zdecydujemy się na konkretny model, nie musimy od razu kupić całego opakowania. Pewnym pomysłem jest skorzystanie z tańszego zestawu próbnego.

Czas użytkowania a cena soczewek

Ile kosztują szkła kontaktowe? Duże znaczenie będzie mieć tutaj zastosowana technologia, a także to, z jakiego materiału wykonane zostały konkretne soczewki. Ceny różnią się także między sobą ze względu na czas użytkowania. Trzeba sprawdzić, czy są to modele jednodniowe, czy miesięczne.

Zatem – ile kosztują soczewki jednodniowe? Cena jest oczywiście bardzo ważna, jednak nie powinien to być czynnik, który tylko i wyłącznie wpłynie na naszą decyzję. Zdecydowanie warto zwrócić uwagę na ich jakość. Chodzi tutaj przecież o nasz wzrok i zdrowie, a to przecież jest najcenniejsze!

Długość użytkowania to jednak najważniejszy czynnik, jaki wpływa na to, ile kosztują soczewki. Najdroższe są właśnie soczewki jednodniowe, a najtańsze miesięczne, niestety trzeba mieć na uwadze, że w przeciwieństwie do tych pierwszych wymagają specjalnej pielęgnacji. Ponadto przy tych zmienianych codziennie prawdopodobieństwo wniknięcia drobnoustrojów jest znikome, przez co zdecydowanie niższe jest też ryzyko pojawiania się infekcji oka.

Jak już ustaliliśmy, koszt soczewek będzie różnił się w zależności od tego, od której marki są te produkty. Dlatego ich cenę warto przedstawić na produktach jednej konkretnej marki. Dla przykładu może to być ACUVUE. Firma ta ma w swoim asortymencie najróżniejsze produkty. Co więcej, do jej atutów należy długie doświadczenie, na rynku istnieje już od ponad 30 lat.

Ile kosztują soczewki miesięczne, a ile pozostałe?

Produkty ACUVUE są cienkie, wykonane z elastycznych i miękkich materiałów. Takich, które przepuszczają tlen i stworzone zostały w oparciu o opatentowane technologie. Jak kształtuje się cena soczewek jednodniowych? Kwota ta prezentuje się bardzo różnie, wato jednak pamiętać, że wada wzroku nie jest najistotniejsza. Ani krzywizna, ani moc sferyczna nie będą miały większego wpływu na cenę. Dla przykładu model Soflens Daily to koszt około 88,99 zł. Nieco droższe są tymczasem 30-dniowe Soflens Toric, trzeba za nie zapłacić 138,99 zł. W jednym i drugim przypadku chodzi o cenę za 30 soczewek.

 

Ponadto warto wiedzieć, że soczewki wspomnianej wyżej marki zaopatrzone zostały w specjalny filtr UV, który zapewni oczom dodatkową ochronę przed szkodliwym promieniowaniem. Wszystkie soczewki z ACUVUE mają filtry UV klasy 1 lub 2, przez co zatrzymują ponad 98% promieniowania UVB i 85% promieniowania UVA.

Dostępne są oprócz tego soczewki miesięczne i dwutygodniowe, czyli takie, które można nosić przez okres dłuższy niż jeden dzień. Przykładem może tu być Acuvue Oasys 6 sztuk, można je kupić już za około 74,99 zł. Ponadto na wyższą cenę soczewek może wpływać to, że są one przeznaczone do zadań specjalnych. Mogą to być modele kolorowe, progresywne lub toryczne. Takim produktem są Purevision2 For Astigmatism. Ile kosztują soczewki? Tak naprawdę niedużo! Tym bardziej, że pamiętać należy o jednej rzeczy: najważniejsze jest zdrowie.

 

Komentarze

Skomentuj jako pierwszy.

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Pokaż więcej wpisów z Kwiecień 2019

Polecane

pixel