Nacomi Dermo

( ilość produktów: 12 )

Nacomi Dermo – by pielęgnacja wrażliwej skóry była jeszcze skuteczniejsza

Codzienna pielęgnacja skóry problematycznej jest o wiele bardziej wymagająca niż w przypadku skóry normalnej, czy tylko od czasu do czasu wymagającej przywrócenia do równowagi. Trądzik, trądzik różowaty, rozszerzone naczynka krwionośne, AZS czy łuszczyca to najczęstsze problemy skórne, z jakimi muszą mierzyć się osoby w różnym wieku. Jeśli drogeryjne kosmetyki nie spełniają w pełni Twoich oczekiwań, sięgnij po dermokosmetyki. A jeszcze lepiej: po naturalne dermokosmetyki. Poznaj linię Nacomi Dermo!...

Pielęgnacja problematycznej cery: jak do tego podejść?

 

Niestety nie każdy może pochwalić się bezproblemową cerą, której wystarczy w zasadzie tylko oczyszczanie i nawilżanie. To cechy skóry normalnej – i należy ona raczej do mniejszości. W wielu przypadkach skóra na co dzień wymaga sumiennego podejścia i pielęgnacji, by zachować jej komfort oraz przywrócić go, jeśli go straciła.


Kondycja i wygląd skóry w wielu przypadkach są uzależnione od różnych czynników: wewnętrznych i zewnętrznych. Za jej równowagę i odporność na działanie czynników zewnętrznych w dużej mierze odpowiadają hormony, ale także uwarunkowania genetyczne, a nawet tryb życia.


Nie bez znaczenia oczywiście pozostaje również to, jakich kosmetyków pielęgnacyjnych (i w jaki sposób!) używasz na co dzień. Każdy z wymienionych czynników może przyczyniać się zarówno do poprawy, jak i pogorszenia stanu skóry. Najczęściej również idą one ze sobą w parze.


O ile pielęgnacja skóry normalnej i nieco suchej nie wiąże się z wieloma wyrzeczeniami i nie jest specjalnie skomplikowana, o tyle jednak w przypadku, gdy mamy do czynienia z poważniejszymi zaburzeniami jej równowagi, codzienna pielęgnacja może być sporym wyzwaniem.


Pod pojęciem problematycznej skóry można rozumieć wszelkie zaburzenia względem normy: a więc nadmierne przetłuszczenie lub przesuszenie, skłonność do trądziku i trądzik różowaty, a także AZS, łuszczyca, czy nadmiernie rozszerzone naczynka. Skóra problematyczna to ta, którą trudno utrzymać w dobrej kondycji, ponieważ wiele, nawet drobnych i niepozornych czynników może wpłynąć na zaburzenie jej równowagi.


Jednym z istotnych elementów pielęgnacji takiej skóry jest używanie odpowiednich kosmetyków – z jednej strony muszą być łagodne, by nie pogłębiać problemu (przesuszenie, podrażnienie, łuszczenie), z drugiej jednak składniki w nich zawarte muszą zapewniać skórze to, czego potrzebuje najbardziej. Pogodzenie tych dwóch kwestii okazuje się często najtrudniejsze!


Aby zminimalizować ryzyko podrażnienia skóry problematycznej i innego zaburzenia jej równowagi, warto sięgać po dermokosmetyki lub kosmetyki naturalne. Mają one łagodne składy i lekkie formuły, dostosowane do potrzeb konkretnego rodzaju skóry. Dzięki temu ryzyko podrażnienia, czy przesuszenia jest zminimalizowane, a skóra otrzymuje to, czego najbardziej potrzebuje.

 

Kosmetyki klasyczne, naturalne czy dermokosmetyki?

 

Na rynku dostępne są różne propozycje kosmetyków pielęgnacyjnych: klasyczne, naturalne, ekologiczne, klasyczne z dodatkiem naturalnych składników, a także dermokosmetyki. Wybór odpowiedniego rodzaju jest kwestią indywidualną i powinien bazować na dotychczasowych doświadczeniach.


Popularność kosmetyków naturalnych i ekologicznych jest coraz większa – tym większa, im lepsza jest świadomość związana z pewnymi zagrożeniami wynikającymi z używania klasycznych kosmetyków. Chodzi przede wszystkim o popularne i powszechnie używane składniki, które są znane ze swoich właściwości wysuszających, podrażniających, czy wręcz szkodliwych przy dłuższym używaniu. Chodzi przede wszystkim o popularne konserwanty, barwniki lub kompozycje zapachowe. Kosmetyki ekologiczne i naturalne są ich pozbawiona. Za to ich receptury bazują na łagodnych, bezpiecznych i doskonale przebadanych składnikach roślinnych. Dodatkowym wymogiem w przypadku kosmetyków ekologicznych jest to, że rośliny znajdujące się w składzie, muszą pochodzić z ekologicznych upraw.


Tym, co wyróżnia kosmetyki ekologiczne i naturalne na tle tych konwencjonalnych, jest to, że prócz tego, że są pozbawione wątpliwych substancji, są również bardzo łagodne dla skóry. Dzięki temu nie naruszają jej naturalnego płaszcza ochronnego, co jest najczęstszą przyczyną powstawania podrażnień i dyskomfortu skóry.


Podsumowując: kosmetyki naturalne i ekologiczne mają „czyste” składy, bazujące wyłącznie na substancjach pochodzenia naturalnego. Dzięki temu są łagodne dla skóry, a jednocześnie dostarczają jej niezbędnych składników odżywczych. Tym samym śmiało mogą być stosowane do pielęgnacji nawet bardzo delikatnej, wrażliwej i skłonnej do podrażnień skóry.


Dermokosmetyki, podobnie jak kosmetyki naturalne i ekologiczne, nie zawierają popularnych substancji mogących podrażniać skórę. Nie jest to jednak tożsame z tym, że są naturalne – mogą, ale nie muszą takie być. Ich receptury są opracowywane z myślą o skutecznej, a jednocześnie łagodnej pielęgnacji cery problematycznej. Producenci dermokosmetyków dbają również o to, by dostępne były różne linie, przeznaczone do rozwiązywania konkretnych problemów.


Czy dermokosmetyki mogą być naturalne? Poznaj linię Nacomi Dermo, która doskonale łączy zalety jednej i drugiej grupy kosmetyków!

 

Nacomi Dermo w drogerii eZebra – skuteczne rozwiązanie na różne problemy!

 

W tym miejscu znajdziesz najciekawsze propozycje kosmetyków Nacomi Dermo, spośród których bez wątpienia wybierzesz te najbardziej odpowiadające potrzebom Twojej skóry. Dzięki nim pielęgnacja cery dotkniętej różnymi problemami, o różnych potrzebach, będzie o wiele łatwiejsza, przyjemniejsza i skuteczniejsza.


Sprawdź aktualną ofertę drogerii eZebra i zobacz, które kosmetyki Nacomi Dermo u nas znajdziesz. Zaufaj tysiącom zadowolonych klientów i zrób zakupy w miejscu, w którym czekają na Ciebie tysiące różnorodnych produktów w doskonałych, zawsze niskich cenach.


Przekonaj się na własnej skórze, na czym polega fenomen kosmetyków Nacomi!

pixel