Trust My Sister

( ilość produktów: 28 )

Trust My Sister - pielęgnacja włosów na medal!

Kto z nas nie marzy o pięknych, lśniących i sprężystych włosach? Dbasz o swoje kosmyki najlepiej jak potrafisz, jednak pomimo tego nadal nie wyglądają do końca tak, jakbyś chciała? Zastanawiasz się więc, jak inni to robią, że udaje się im osiągnąć tak wspaniałe rezultaty, że ich włosy przypominają wymarzoną taflę? Odpowiedź prawdopodobnie brzmi: pielęgnują włosy zgodnie z ich porowatością! Co to takiego i co wspólnego z tym mają kosmetyki Trust My Sister?...

 

Najważniejsze elementy pielęgnacji włosów

 

Podstawą do tego, by włosy były w dobrej kondycji, jest ich regularne oczyszczanie, nawilżanie i odżywianie. Trzeba przy tym pamiętać również o systematycznym podcinaniu rozdwojonych, przesuszonych i kruszących się końcówek. Jednak samo mycie i nawilżanie, choć jest najważniejsze, nie jest wystarczające do tego, by włosy były lśniące, gładkie, dociążone i odporne na łamanie się czy wypadanie. Istotne jest również to, by stronić od nawyków i czynności, które mają negatywny wpływ na ich kondycję.


Starasz się dbać o włosy, jednak pomimo tego ich kondycja nie do końca Cię zadowala, a może nawet jest o wiele gorsza, niż powinna być? Przeanalizuj dwie kwestie: pielęgnację oraz nawyki związane z włosami.


Od rodzaju i jakości kosmetyków pielęgnacyjnych, także tych podstawowych, jak szampon i odżywka, zależy bardzo dużo. Już na etapie oczyszczania włosów (i skóry głowy - to także ma spore znaczenie dla ich kondycji) możesz im bowiem pomóc lub… zaszkodzić.


Skóra głowy, podobnie jak skóra twarzy i ciała, ma swoje określone potrzeby. Gromadzą się na niej różne zanieczyszczenia: martwy naskórek, sebum, resztki kosmetyków, a także zanieczyszczenia z otoczenia. Wszystko to może sprawiać dyskomfort, a także powodować problemy z włosami. Ich siła bierze się bowiem z cebulek. Jeśli na skórze głowy będzie nadmiar zanieczyszczeń, to żadne szampony, odżywki, wcierki czy ampułki nie poprawią kondycji włosów: bo składniki aktywne z tych preparatów nie przedostaną się przez blokadę, jaką te zanieczyszczenia tworzą!


Dlatego pamiętaj o tym, by podczas mycia włosów skupić się również na oczyszczeniu skóry głowy. Warto przy tym mieć na uwadze jednak to, że nadmierne oczyszczanie także jej nie służy - zwłaszcza jeśli używasz do tego szamponów silnie oczyszczających, zawierających mocne detergenty. Zmywają one bowiem nie tylko zanieczyszczenia, ale także naturalny płaszcz hydrolipidowy skóry. Efekt? Sucha, swędząca i podrażniona skóra głowy, podatna na podrażnienia, a nawet uczulenia!

 

3 rzeczy, które pogarszają kondycję włosów

 

Pielęgnacja to jedna kwestia - druga to to, jak na co dzień traktujesz swoje włosy. Może bowiem okazać się, że produkty pielęgnacyjne są dobrane właściwie, jednak kondycja włosów jest niezadowalająca dlatego, że działanie kosmetyków resetujesz złymi nawykami. Co do nich należy? To przede wszystkim:


• stylizacja na gorąco bez odpowiedniej ochrony - o ile sporadyczne suszenie włosów czy użycie lokówki bądź prostownicy nie powinno wyrządzić kosmykom większych szkód, o tyle regularne narażanie włosów na wysoką temperaturę (zwłaszcza gdy są mokre lub wilgotne) to poważny błąd, który prędzej czy później odbije się na kondycji włosów. Wysoka temperatura sprawia, że woda… po prostu wyparowuje z kosmyków. Tym samym stają się suche, łamliwe, matowe, szorstkie i mało odporne na uszkodzenia mechaniczne. Dlatego zawsze stosuj środki termoochronne - lepiej użyć ich kilka razy niepotrzebnie niż o jeden raz za mało!


• pocieranie włosów ręcznikiem - po umyciu włosów sięgasz po ręcznik i wycierasz, wycierasz, wycierasz - tak długo, aż będą prawie suche? Pamiętaj o tym, że mokre włosy są rozpulchnione. Tym samym są o wiele bardziej podatne na zniszczenia. Pocieranie ich ręcznikiem jest więc jednym z poważniejszych błędów pielęgnacyjnych. Nawet jeśli ręcznik jest miękki i delikatny, to i tak takie działanie może wyrządzić sporo szkód. Jeśli chcesz przyspieszyć proces suszenia włosów, po umyciu odciśnij nadmiar wody, a następnie zawiń pukle w turban;


• spanie z mokrymi włosami - efekt będzie podobny jak w przypadku pocierania włosów ręcznikiem. Spanie z mokrymi włosami ma jeszcze jedną wadę. To stwarzanie dobrych warunków do rozwoju pleśni i grzybów. Ciepło, mokro, z ograniczonym dostępem powietrza - prędzej czy później może okazać się, że w pościeli są nieproszeni lokatorzy, których nie widzisz!


Kondycji włosów szkodzi również szarpanie ich przy rozczesywaniu. Lepiej nie rozczesywać na siłę mokrych włosów (z tego samego powodu, co powyżej), a jeśli musisz to zrobić - spryskaj je najpierw odżywką w sprayu (najlepiej z olejkami - ułatwią rozplątywanie włosów i poślizg szczotki/grzebienia). Mokre włosy warto również rozczesać najpierw palcami - dzięki temu rozplączesz je, a tym samym przy czesaniu wyrwiesz lub połamiesz ich mniej.

 

Porowatość włosów: co to jest i jak ją określić?

 

Porowatość włosów to coraz popularniejszy termin, choć nie jest jeszcze znany przez wszystkich. Warto się jednak z nim zapoznać, ponieważ ma kluczowe znaczenie dla efektywnej pielęgnacji włosów!


Każdy włos jest pokryty łuskami - przypominają one łuski na ciele ryby. Przylegają do łodygi włosa w różnym stopniu. To właśnie stopień odchylenia łuski od łodygi określa się mianem porowatości. Im ściślej łuska przylega, tym porowatość jest mniejsza. Analogicznie: mocne odchylenie łuski to wysoka porowatość. Włosy średnioporowate wykazują cechy obu rodzajów porowatości.


Jaką rolę pełnią łuski? Stanowią one ochronę włosów - zarówno przed odparowywaniem wilgoci i ucieczką składników odżywczych, jak i przed wpływem zewnętrznych czynników. Naturalnie więc im większe odchylenie, tym ta ochrona jest słabsza, a kondycja włosa: gorsza.


Porowatość włosów może być kwestią genetyczną, ale pielęgnacja ma na nią również spory wpływ. Mając włosy niskoporowate, można doprowadzić je do mocnego odchylenia łuski. Najczęściej dzieje się tak wskutek częstych i inwazyjnych zabiegów fryzjerskich jak farbowanie chemiczne, rozjaśnianie czy trwała ondulacja. Na szczęście działa to również w drugą stronę i świadomą, staranną pielęgnacją można domknąć łuski włosów wysoko- i średnioporowatych. Porowatość włosów określa się po tym, jak się “zachowują”.

 

Włosy nisko-, średnio- czy wysokoporowate?

 

Włosy o niskiej porowatości to te, które uważane są za idealne. Są gładkie, lśniące, sprężyste i dają efekt gładkiej tafli. Codzienną pielęgnacją dążymy właśnie do tego, by uzyskać podobny efekt. Włosy niskoporowate schną długo, są również mało podatne na układanie. To najmniej wymagający rodzaj włosów pod względem pielęgnacji: wystarczy im regularne, łagodne oczyszczanie, a także nawilżanie.


Włosy o wysokiej porowatości to przeciwieństwo gładkiej, zdrowo wyglądającej tafli. Są suche, matowe, szorstkie w dotyku, a także podatne na łamanie się i wypadanie. Mają tendencje do puszenia się i elektryzowania. Schną bardzo szybko, a nadany im kształt utrzymuje się dość dobrze. Włosy wysokoporowate są jednak zniszczone i bez życia.


Włosy o średniej porowatości to te pomiędzy taflą a puchem. Niektóre partie mogą być zdrowe, inne niekoniecznie. “Średniopory” zwykle nie są bardzo wymagające pod względem pielęgnacji, trzeba jednak poświęcić im więcej uwagi niż niskoporowatym. Potrzebują nawilżenia, odżywienia i dociążenia. Również mają tendencję do puszenia się i elektryzowania. Zaniedbanie pielęgnacji włosów średnioporowatych może skutkować tym, że ich kondycja się pogorszy i mogą stać się wysokoporowate.


Włosy o różnej porowatości potrzebują innych składników pielęgnacyjnych. Ich niewłaściwe dopasowanie może nie tylko nie przynosić oczekiwanych efektów, ale wręcz dawać odwrotne rezultaty! Prostym przykładem jest np. zastosowanie oleju kokosowego na włosach wysokoporowatych: spowoduje on ich spuszenie i splątanie.


Dlatego określenie porowatości swoich włosów, a następnie dopasowanie pielęgnacji do ich potrzeb to podstawa do tego, by osiągnąć wymarzone efekty!

 

Trust My Sister - pielęgnacja dopasowana idealnie do porowatości!

 

Kosmetyki pielęgnacyjne do włosów od Trust My Sister to strzał w dziesiątkę. Młoda marka szybko zdobyła serca konsumentów. W ofercie znajdziesz pełną gamę kosmetyków do pielęgnacji włosów, podzielonych pod względem porowatości kosmyków. Dzięki temu wybór odpowiedniego szamponu, maski czy serum będzie łatwy jak nigdy dotąd! Nie musisz więc zastanawiać się nad tym, które produkty wybrać do pielęgnacji swoich włosów - wystarczy, że zaopatrzysz się w całą serię przeznaczoną do pielęgnacji poszczególnych rodzajów włosów. Dzięki temu pielęgnacja będzie banalnie prosta, a przy tym przyjemna. Za to odpowiadają nie tylko przyjemne formuły i zapachy, ale także pastelowe opakowania. Proste, ale estetyczne opakowania w przyjemnych kolorach kojarzących się ze słodyczami same w sobie są zachętą do tego, by sięgnąć po kosmetyki Trust My Sister i sprawdzić, jak pachną i jak działają!

 

Kosmetyki do włosów Trust My Sister na eZebra - co u nas znajdziesz?

 

W ofercie drogerii internetowej eZebra zawsze czekają na Ciebie propozycje kosmetyków doskonałej jakości, o skutecznym działaniu. W tym miejscu znajdziesz produkty do włosów marki Trust My Sister, dzięki którym z przyjemnością i łatwością zadbasz o ich dobrą kondycję. Wybór kosmetyków z tej samej linii jest jak dieta dopasowana idealnie do potrzeb Twoich włosów: nakarmisz je dokładnie tym, czego potrzebują.


W tym miejscu znajdziesz różne kosmetyki Trust My Sister: szampony, odżywki, maski, olejki i wcierki do włosów, a także zestawy pielęgnacyjne: idealne do użytku własnego, a także trafione jako elegancki i praktyczny prezent.


Zobacz, czy to, czego szukasz, jest aktualnie dostępne, a także w jakiej cenie. Każdego dnia staramy się bowiem maksymalnie zadowolić naszych klientów, oferując im wysoką jakość w niskiej cenie. Dzięki temu możesz pozwolić sobie na więcej. Nie ma Twojego ulubionego produktu? Braki staramy się uzupełniać na bieżąco - zajrzyj więc ponownie niebawem!

pixel