Elmex

( ilość produktów: 34 )

Elmex – jak dbać o zęby i dziąsła?

Codzienna profilaktyka oraz staranna higiena jamy ustnej pomogą zachować zdrowy, piękny uśmiech na długie lata. Nigdy więc nie zapominaj o szczotkowaniu zębów – szczególnie po posiłku – stosowaniu płynów do płukania jamy ustnej oraz regularnych wizytach u stomatologa. Poznaj produkty Elmex z oferty ezebra.pl i wybierz najlepsze dla całej rodziny...

Elmex – więcej niż profesjonalna ochrona szkliwa

 

Elmex to marka dobrze rozpoznawalna na całym świecie. Należy do koncernu Colgate-Palmolive. Powstała w Szwajcarii w połowie XX wieku, wprowadzając na rynek pierwszą pastę do zębów z aminofluorkiem. Od tego momentu jest producentem wysoko wydajnych past do zębów idealnych na nadwrażliwość czy na odsłonięte szyjki zębowe.


Do prawidłowej higieny jamy ustnej potrzebujesz produktów, które będą odpowiedzią na Twoje indywidualne potrzeby. Pasty do zębów Elmex oraz płyny do płukania jamy ustnej dzielą się na cztery serie produktów. Jedna z nich przeznaczona jest dla dzieci od pierwszego ząbka, pozostałe trzy dla dorosłych z różnymi problemami jamy ustnej. Wśród nich znajdziesz produkty do zębów wrażliwych, chroniące przed utratą szkliwa oraz przeciw próchnicy.


Produkty Elmex mają zagwarantować użytkownikom bezpieczeństwo i zdrowie zębów, uwolnić ich od nadwrażliwości, a także zapewnić ulgę w bólu i zadbać o szkliwo. Dzięki technologii Micro-Sealing pasty Elmex Opti-namel remineralizują osłabione obszary szkliwa, tworząc na zębach warstwę ochronną. Z kolei terapeutyczna pasta Elmex Sensitive Professional z wyjątkową recepturą Pro-Argin przeznaczona jest do znoszenia nadwrażliwości zębiny. Zamyka znajdujące się w niej kanaliki, blokując tym samym ból.

 

Pasta Elmex – którą wybrać?

 

Produkty Elmex przeznaczone są do każdego rodzaju zębów, które potrzebują specjalnej troski. Zielona seria została stworzona z myślą o nadwrażliwości jamy ustnej. Pomarańczowa przeznaczona jest do zębów ze skłonnością do powstawania próchnicy, zaś fioletowa do wzmacniania szkliwa i dziąseł. Wśród produktów Elmex znajdziesz również płyny do płukania i nici dentystyczne.


Marka ma też specjalną linię Elmex dla dzieci przeznaczoną dla najmłodszych od pierwszego ząbka do 6 roku życia oraz Elmex Junior dla nieco starszych dzieci, do pielęgnacji pierwszych zębów stałych i delikatnych, wrażliwych dziąseł, które podczas wyrzynania się nowych zębów są niezwykle wrażliwe.


Pasta Elmex dla dzieci została opracowana specjalnie z myślą o ochronie zębów mlecznych. Ma łagodny smak, by zachęcić najmłodszych do szczotkowania i zawartość fluoru dostosowaną do potrzeb dzieci (0,05%). Pasta tworzy na powierzchni zębów warstwę ochronną, zwiększając tym samym ich odporność na utratę minerałów, a także pomaga odbudować te utracone w wyniku działania próchnicy.


Wypróbuj także szczoteczki Elmex o różnym stopniu twardości – miękkie dla wrażliwych zębów, średnie do walki z próchnicą oraz szczoteczki z miękkim, delikatnym i zaokrąglonym włosiem dla najmłodszych.

 

Elmex na wrażliwe dziąsła

 

Gdy problemem są zęby wrażliwe – na kwaśne lub słodkie potrawy, a także na zimne czy gorące napoje – wybierz produkty z zielonej serii. Zielony Elmex Sensitive Proffesional chroni wrażliwe zęby i dziąsła. Zawiera aminofluorek niezastąpiony w pielęgnacji wrażliwych zębów, który przyczynia się do wzmocnienia zębów, chroni je przed próchnicą.


A jeśli poszukujesz pasty, która nie tylko chroni wrażliwe zęby, ale także przywraca im naturalny odcień, wybierz Elmex Sensitive Whitening. Pasta zawiera specjalną formułę, która delikatnie i skutecznie usuwa przebarwienia powstałe na skutek spożywania dużej ilość kawy, herbaty czy nadużywania nikotyny.


W rankingu past wybielających znajdziesz również inne pasty, dzięki którym pobędziesz się przebarwień. Wypróbuj nasze propozycje, np. od Dabur lub Mohani. Nie tylko redukują przebarwienia, ale także działają na kamień nazębny, redukując powstawanie płytki. A kiedy potrzebujesz czegoś bardziej zdecydowanego, sięgnij po produkty na bazie węgla aktywnego Blanx, które pozostawiają na zębach specjalną warstwę odbijającą światło.


Dbaj o wrażliwe zęby, zmniejszając ilość wypijanych soków. Ogranicz także picie gorących lub bardzo zimnych napojów. Nie stosuj twardych szczoteczek do zębów i staraj się za każdym razem szczotkować zęby okrężnymi, wymiatającymi ruchami, podciągając delikatnie dziąsła ku dołowi, co pomaga w nawracającej nadwrażliwości.


Pamiętaj, że idealnym rozwiązaniem jest jednoczesne używanie płynu do płukania jamy ustnej z zielonej serii Elmex. Chroni on, wzmacnia i oczyszcza zęby oraz dziąsła. Nie tylko zapobiega nadwrażliwości zębów, ale również próchnicy szyjek zębowych.

 

Elmex przeciw próchnic

 

Próchnica to jeden z najczęstszych powodów bólu zęba. Pojawia się, gdy warstwa szkliwa ściera się i w konsekwencji staje się cienka. Brak bariery ochronnej umożliwia bowiem bakteriom bytującym w płytce nazębnej swobodną penetrację struktury zębów. Nieleczona próchnica może prowadzić do ich utraty, dlatego profilaktyka jest tak ważna.


Wybierz pasty Elmex z pomarańczowej serii przeciw próchnicy. W ich składzie znajduje się aminofluorek, pomagający w remineralizacji uszkodzonego szkliwa. Pasty do zębów Elmex profesjonalna ochrona szkliwa tworzą dwufunkcyjną ochronną warstwę wapniowo-fluorową, zapobiegającą powstawaniu ubytków.


Jednak dobra pasta do zębów przeciw próchnicy to nie wszystko. Pamiętaj również o regularnym stosowaniu płynów do płukania. Zapewniają one ochronę w obszarach, do których nie docierają szczoteczki do zębów. Poza tym płyny możesz stosować również wtedy, gdy nie masz możliwości umycia zębów, a potrzebujesz wzmocnić ich ochronę i odświeżyć jamę ustną.


Do codziennej pielęgnacji zębów wypróbuj również preparaty Colgate dla całej rodziny. Wśród nich znajdziesz pasty dla dzieci, pasty wybielające, pasty do zębów wrażliwych oraz produkty o działaniu odświeżającym, szczoteczki, płyny do płukania, nici dentystyczne. Wszystkie produkty koncernu Colgate-Palmolive znajdziesz w szerokiej ofercie drogerii ezebra.pl. Sprawdź kategorię higiena jamy ustnej i zamów coś dla siebie.

pixel