Curaprox

( ilość produktów: 33 )

Curaprox – zdrowe zęby

Curaprox - marka produktowa firmy Curaden - oferuje szwajcarskie produkty do pielęgnacji jamy ustnej. Od roku 1972 sumiennie i z pasją dba o zdrowie jamy ustnej, biały uśmiech i świeży oddech. Aby opracować jak najlepsze rozwiązania, specjaliści z Curaprox blisko współpracują z najlepszymi dentystami. Efektem ich wspólnych działań są atrakcyjne i skuteczne produkty, których używanie jest przyjemnością. W sklepie eZebra można znaleźć całą gamę wysokiej jakości produktów do pielęgnacji jamy ustnej, w tym: szczoteczki do zębów, pasty do zębów, nici dentystyczne, tabletki do wybarwiania płytki nazębnej, gumy do żucia wybielające zęby i skrobaczki do języka...

Curaprox – szwajcarska jakość dla zdrowia zębów

 

Wszystkie te wyroby wyróżnia wysoka skuteczność. Specjalnie opracowane technologie i formuły umożliwiają efektywną walkę z płytką nazębną, dokładnie usuwają resztki pokarmu nawet z trudno dostępnych miejsc, zapobiegają zapaleniom dziąseł i przyzębia oraz odświeżają oddech. Curaprox ma też linię produktów przeznaczonych do higieny jamy ustnej u osób noszących aparat ortodontyczny.

 

Szczoteczki do zębów Curaprox – dlaczego są wyjątkowe

 

O dokładności mycia decyduje kształt szczoteczki oraz rodzaj użytego włosia. W tej kwestii Curaprox wyróżnia się doskonałymi produktami. Te słynne szwajcarskie szczoteczki do zębów Curaprox są wykonane z ultra miękkiego włosia poliestrowego. Materiał ten jest bardziej twardy niż nylon, ale gdy jest mokry, nie wygina się i zachowuje swoją twardość. Dzięki temu włosie jest znacznie bardziej trwałe w porównaniu ze zwykłą szczoteczką do zębów. Niezwykle interesujący jest fakt, że te szczoteczki zawierają imponującą liczbę włókien. Obecnie zwykła szczoteczka do zębów zawiera około 500-800 włókien na główkę szczoteczki.


Szczoteczki do zębów Curaprox mają około 5460 włókien w przypadku szczoteczek dla dorosłych i 7600 włókien w przypadku szczoteczek dla dzieci! Im więcej jest włókien, tym łatwiej jest usunąć płytkę nazębną. Duża ilość bardzo miękkiego włosia sprawia, że szczoteczka sama usuwa płytkę nazębną, nawet głęboko w bruździe dziąsłowej, nie uszkadzając przy tym dziąseł. Ponadto wszystkie te szczoteczki są kolorowe, a ich radosny wygląd sprawia, że wyróżniają się na tle innych! Producent nie zapomniał też o najmłodszych dzieciach poniżej 5 roku życia. Dla nich przeznaczone są szczoteczki z 4260 włóknami, co jest imponującą ilością jak na szczoteczkę do zębów dla dzieciaków. Jak wiadomo, maluchy bywają niecierpliwe, dlatego taka szczoteczka może ułatwić życie rodzicom, czyszcząc zęby skuteczniej i szybciej dzięki dużej ilości włókien. Jest ona również wykonana z kolorowej gumowej rączki, która przykleja się do powierzchni szafki lub umywalki, co jest praktyczne, a także zabawne dla najmłodszych.

 

Dlaczego warto wybierać miękkie szczoteczki do zębów?

 

Curaprox produkuje tylko miękkie szczoteczki do zębów, ponieważ takie są najbezpieczniejsze dla zębów oraz myją je najdokładniej. Zbyt mocny nacisk twardszego włosia lub nadgorliwe szczotkowanie może negatywnie wpłynąć na szkliwo i dziąsła. Zaleca się stosowanie szczoteczek do zębów o miękkim włosiu, aby zapewnić doskonałe czyszczenie. Włosie w szczoteczkach Curaprox jest tak ułożone, że pozwala z łatwością dotrzeć do najmniejszych zakamarków i szczelin.


Miękkie szczoteczki do zębów są bardziej skuteczne w usuwaniu jedzenia i płytki nazębnej niż szczoteczki z twardym włosiem, a ponadto są łagodniejsze dla Twoich zębów i dziąseł. Szczoteczki o miękkim włosiu są najlepsze do usuwania płytki nazębnej i resztek jedzenia z zębów i wzdłuż linii dziąseł, ponieważ nie ścierają zębów i nie powodują erozji szkliwa. Chociaż miękka szczoteczka nie powoduje uszkodzeń zębów lub dziąseł, trzeba stosować dobrą technikę szczotkowania, aby zapewnić usunięcie płytki nazębnej i resztek pokarmu z zębów.

 

Jak poprawnie szczotkować zęby?

 

Regularne szczotkowanie zębów pomaga zapobiegać powstawaniu płytki nazębnej, kamienia nazębnego i ubytków, a także obniża ryzyko wystąpienia chorób dziąseł oraz niektórych nowotworów jamy ustnej. Zalecane jest szczotkowanie zębów dwa razy dziennie przez dwie minuty. To jest absolutne minimum. Jeśli poświęcisz na szczotkowanie mniej niż dwie minuty, nie usuniesz z zębów wystarczająco płytki nazębnej. Jeżeli nie jesteś pewien swojej techniki mycia, warto wydłużyć czas szczotkowania od 3 do 5 minut. Czy trzeba myć zęby częściej? Oczywiście można myć po każdym posiłku, ale zbyt częste, nadgorliwe mycie może przynieść odwrotny efekt, czyli ścieranie szkliwa.


Oprócz częstotliwości szczotkowania ważne jest również uwzględnienie sposobu szczotkowania, rodzaju szczoteczki, jakiej używasz oraz innych czynników. Jak poprawnie myć zęby? Trzymaj szczoteczkę do zębów pod kątem 45 stopni do dziąseł. Szczotkuj zęby krótkimi pociągnięciami o szerokości jednego zęba, delikatnie dociskając. Szczotkuj je ruchem wymiatającym lub obrotowym, począwszy od linii dziąseł. Umyj delikatnie zewnętrzną, wewnętrzną i żującą powierzchnię każdego zęba krótkimi ruchami do przodu i do tyłu. Aby prawidłowo wyszczotkować wewnętrzne powierzchnie zębów, trzymaj szczoteczkę pionowo i szczotkuj zęby w górę i w dół wzdłuż ich wewnętrznej strony.

 

Zadbaj o kompletną higienę jamy ustnej

 

Kompleksowa higiena jamy ustnej nie kończy się na szczotkowaniu. Ważne jest także wymycie przestrzeni między zębami oraz języka. Zacznijmy od nici. Nitkowanie zębów jest ważnym nawykiem w higienie jamy ustnej. Czyści i usuwa resztki jedzenia, które utkwiły między zębami, co zmniejsza ilość bakterii i płytki nazębnej w jamie ustnej. Oczywiście nie wystarczy po prostu nitkowanie zębów. Ważne jest, aby nitkować je prawidłowo. Niewłaściwa technika może potencjalnie uszkodzić Twoje zęby i dziąsła. Zacznij od urwania kawałka nici o długości około 35-40 cm. Owiń go na dwóch środkowych palcach (lub na dwóch wskazujących, zależnie od preferencji). Następnie przytrzymaj nić napiętymi kciukami i palcami wskazującymi. Umieść nić dentystyczną pomiędzy dwoma zębami. Delikatnie przesuwaj nić w górę i w dół, pocierając ją o obie strony każdego zęba. Nie wsuwaj nici głęboko w dziąsła. Może to spowodować ich zadrapanie. Gdy nić dotrze do dziąseł, wygnij ją u podstawy zęba, tworząc kształt litery C. Dzięki temu nić łagodnie wejdzie w głąb zęba. Powtarzaj te czynności, przechodząc od zęba do zęba. Przy każdym zębie używaj nowego, czystego odcinka nici.


Nici dentystyczne Curaprox z pewnością pomogą zadbać o higienę jamy ustnej. Jeżeli nie jesteś przekonany do nitkowania i z trudnością przychodzi Ci wdrożenie tej czynności w codzienną rutynę, wybierz wygodną nić, która ułatwi nitkowanie. Takim rozwiązaniem są nici dentystyczne Curaprox z woskową powłoką, która znacznie usprawnia czyszczenie zębów – dzięki niej nić z łatwością prześlizguje się przez punkty styczne. Dodatkowo miętowy posmak zapewni świeży oddech oraz przyjemność mycia.

 

Nie zapominaj o języku

 

Regularne czyszczenie języka może zredukować ilość niepożądanych bakterii w jamie ustnej, które prowadzą do nieświeżego oddechu, ubytków odkładania się płytki nazębnej i innych schorzeń jamy ustnej. Najskuteczniejszym narzędziem do tego jest skrobaczka do języka. Możesz jednak również używać szczoteczek do zębów i płynów do płukania jamy ustnej.


Nasz język jest jedną z części ciała, na której znajduje się najwięcej bakterii. Język posiada różnego rodzaju wzniesienia, szczeliny i kubki smakowe, które pomagają ukryć bakterie. Te wzniesienia są domem dla bakterii. Na powierzchni języka znajdują się również zgrubienia zwane brodawkami, w których także mogą ukrywać się bakterie. Takie nagromadzenie bakterii może powodować ubytki w zębach, a także nieświeży oddech. Czyszczenie języka ponadto pomaga pozbyć się biofilmu, który tworzy się na języku z powodu bakterii. Biofilm uniemożliwia Twojemu językowi pełne smakowanie i delektowanie się posiłkami.


Skrobaczka do języka Curaprox to najskuteczniejsza droga do czystego języka. Jest dopasowana dokładnie do kształtu języka, dzięki czemu czyści go niezwykle precyzyjnie. Ponadto zwalcza bakterie ukryte w płytce nazębnej, w przestrzeniach międzyzębowych oraz w porach języka.

 

Wybierz pastę dopasowaną do swoich potrzeb

 

Węgiel aktywny stał się nowym, ekscytującym trendem zdrowotnym w pastach do zębów do usuwania przebarwień. Uważa się, że węgiel drzewny może usunąć pigmenty i plamy z zębów, ponieważ jest bardzo chłonny. Pozbywa się również bakterii i toksyn z jamy ustnej. Jakie są zalety pasty do zębów z węglem drzewnym? Może pomóc w usunięciu powierzchniowych przebarwień na zębach, odświeża oddech i pomaga w zapobieganiu przebarwieniom. Pasta z węglem aktywnym Curaprox to doskonały wybór dla osób, które chcą poprawić koloryt swoich zębów. Trzeba pamiętać, że pasty z węglem nie zastępują czyszczenia zwykłą pastą i nie służą do codziennej higieny. Wystarczy przemyć nimi zęby co kilka dni. Aby uzyskać jak najlepszy efekt, rozprowadź pastę na zębach i odczekaj dwie minuty. Możesz delikatnie przemyć zęby, ale nie pocieraj ich. Następnie wypłucz jamę ustną.


Curaprox oferuje też wysokiej jakości pasty do codziennej higieny. Taką pastą jest Curaprox Enzycal, która w swoim składzie nie zawiera żadnych szkodliwych substancji. Substancje myjące SLS, występujące w wielu pastach, zostały zastąpione delikatnymi środkami. Jej smak jest łagodny i przyjemny. W składzie pasty zostały zawarte trzy enzymy znajdujące się w ślinie oraz aktywne fluorki, które wzmacniają szkliwo, chronią przed próchnicą, dbają o dziąsła oraz niwelują płytkę nazębną.

 

Zachwycaj białym uśmiechem

 

Lubisz żuć gumę? Jeśli tak, to warto pomyśleć o rozwiązaniu zdrowym dla zębów. Taką propozycją są gumy do żucia Curaprox Black is White, które wybielają zęby dzięki zawartości węgla aktywnego. Mają pyszny, miętowo-limonkowy smak, który skutecznie odświeża oddech. Ponadto wspierają zdrowie jamy ustnej i działają przeciwpróchniczo. Możesz jeszcze bardziej zadbać o zdrowie i higienę jamy ustnej, jeśli dodasz do codziennej rutyny tabletki do wybarwiania płytki nazębnej Curaprox, który efektywnie usuwają bakterie z języka i wskazują niedomyte miejsca. Jak działają? Rozgryź tabletkę, rozprowadź ją językiem na zębach i odczekaj 30 sekund. Tabletka zabarwi na fioletowo i niebiesko niedomyte miejsca. Jest to niezastąpiony pomocnik mycia! Precyzyjnie pokazuje starą i nową płytkę nazębną, dzięki temu zobaczysz, które zęby wymagają wyszczotkowania.

pixel