Szczoteczki do zębów Curaprox

( ilość produktów: 14 )

Szczoteczki do zębów

Codzienne szczotkowanie to podstawowy sposób ochrony zębów przed próchnicą, gromadzeniem się kamienia nazębnego, nieświeżym oddechem oraz przebarwieniami. Ważny jest jednak dobór szczoteczki, aby pełniła ona swoje funkcje i skutecznie chroniła zarówno zęby, jak i dziąsła. Szczotkowanie zębów to najważniejszy element ich codziennej pielęgnacji, ale warto korzystać także z innych sposobów – godne polecenia są nici dentystyczne oraz płyny do płukania jamy ustnej...

Szczoteczki do zębów - eZebra.pl

 

Stanowią one skuteczne i pomocne wsparcie w regularnej pielęgnacji. Wiele osób preferuje szczoteczki manualne – czyli tradycyjne – ale rośnie też popularność modeli elektrycznych oraz sonicznych.

 

Rodzaje szczoteczek do zębów

 

Do wyboru jest wiele rodzajów szczoteczek do mycia zębów – należy poznać ich specyfikę i dopasować odpowiednią do swoich potrzeb. Na rynku dostępnych jest wiele modeli szczoteczek tradycyjnych manualnych, elektrycznych i nowoczesnych sonicznych. Która z nich będzie najlepsza? To zależy głównie od potrzeb i kondycji uzębienia, a także budżetu.


Ważnym elementem każdej szczoteczki jest włosie, tryb pracy i sposób zasilania, ew. dostępność końcówek na zmianę. Model z włosiem o średniej twardości uchodzi za najbardziej uniwersalny i jest polecany dla większości osób. Szczoteczka z miękkim włosiem sprawdzi się dla osób z wrażliwymi zębami oraz dziąsłami skłonnymi do stanów zapalnych i podrażnień, z koronami czy implantami. Szczoteczka z twardym włosiem pozwoli usunąć nadmiar płytki nazębnej, a także będzie wspierać proces wybielania.

 

Tradycyjne manualne szczoteczki do zębów

 

Podstawowym, powszechnie znanym i najtańszym rodzajem są szczoteczki manualne. Dostępne są jednak w różnych wersjach – m.in. dla dzieci, miękkie, średnie, o różnym stopniu elastyczności główki itd. Wśród szczoteczek manualnych są modele klasyczne, dla niemowląt i dzieci, jednorazowe, antybakteryjne, do protez, ortodontyczne, wybielające, a także szczoteczki międzyzębowe do pielęgnacji powierzchni styku zębów.


Szczoteczki manualne można też kupować w zestawach – to wygodne rozwiązanie, gdyż zawsze mamy je w zapasie. Niezależnie od wybranego modelu, trzeba też pamiętać o regularnej wymianie szczoteczki. Zużyta staje się siedliskiem chorobotwórczych bakterii i grzybów. Najszybciej wyciera i odkształca się miękkie włosie, poza tym wtedy szczoteczka nie dociera do wielu miejsc, a skuteczność szczotkowania znacznie spada. Wymianę zaleca się co kilka do kilkunastu tygodni.

 

Szczoteczki do zębów elektryczne i soniczne

 

Na rynku dostępne są także szczoteczki elektryczne oraz soniczne, które zyskały szerokie grono zwolenników. Wybierając konkretny model, warto zwrócić uwagę na sposób zasilania – akumulator lub standardowe baterie. Akumulator zapewnia wyższy komfort użytkowania i jest bezproblemowy w eksploatacji, gdyż nie trzeba pamiętać o wymianie baterii.


Znaczenie ma też dostępność wymiennych końcówek, które trzeba co jakiś czas wymienić. Zależnie od producenta mogą one mieć też różne ceny. Warte uwagi są jedynie te szczoteczki, do których końcówki można kupić bez problemu i w przystępnej cenie. Dzięki nowoczesnej technologii sonicznej są też szczoteczki ultradźwiękowe emitujące dźwięki o bardzo wysokiej częstotliwości, które skutecznie zwalczają bakterie i wzmacniają ochronę zębów przed próchnicą i innymi chorobami.


Popularne produkty: szczoteczki do zębów Curaprox

pixel