LOKÓWKI

( ilość produktów: 18 )

Lokówki – profesjonalne modelowanie włosów i atrakcyjny wygląd

Lokówki umożliwiają profesjonalne modelowanie włosów bez pomocy fryzjera lub stylisty. Wszystko to dzięki zaawansowanym technologicznie urządzeniom opracowanym przez ekspertów z różnych dziedzin. Przed wyborem odpowiedniego sprzętu należy również pamiętać o właściwej ochronie i pielęgnacji włosów, aby nie uległy zniszczeniu podczas stylizacji z użyciem wysokiej temperatury...

Lokówki do włosów - eZebra.pl

 

Zatem jaką lokówkę do modelowania włosów wybrać? Co warto o tym wiedzieć? Podpowiadamy!

 

Bezpieczne stosowanie lokówki – porady ekspertów serwisu eZebra

 

Bezpieczne stosowanie lokówki ogranicza się do kilku ważnych kroków pielęgnacyjnych (i nie tylko). Pomogą one zabezpieczyć włosy przed przegrzaniem, które może skutkować rozdwojeniem się końcówek oraz nadmiernym osłabieniem. Zapraszamy do zapoznania się z 5 praktycznymi wskazówkami dotyczącymi bezpiecznego stosowania lokówki oraz pielęgnacji Twoich włosów!


1. Kręcenie mokrych włosów


W pierwszej kolejności pamiętajmy, aby nie kręcić mokrych włosów, ponieważ doprowadzimy do ich „spalenia” (muszą być pozbawione resztek kosmetyków i suche). Jeśli zamierzamy używać lokówki z samego rana, powinniśmy umyć włosy wieczorem – fryzura wówczas będzie trwała i estetyczna. Warto dodatkowo regularnie podcinać końcówki (np. co 20 dni), aby zapobiec ich rozdwajaniu się i wzmocnić włosy.


2. Konserwacja urządzenia


Lokówkę należy konserwować co jakiś czas – przykładowo raz w miesiącu. Wystarczy do tego wilgotna ściereczka z lekkim detergentem. Po zakończeniu pracy z falownicą powinniśmy ją odłożyć w miejsce niedostępne dla dzieci, aby ostygła i umieścić we właściwym schowku (lokówka robi się chłodna w około 30 minut).


3. Kosmetyki termoochronne


Kosmetyki termoochronne są szczególnie przydatne, gdy poddajemy włosy działaniu wysokich temperatur. Używając lokówki, warto zastosować specjalny spray termoochronny, pozytywnie wpływający na zdrowie włosów. Pomoże on również utrwalić uzyskany efekt.


4. Rozdzielenie pasm włosów


Przed użyciem lokówki należy dokładnie rozczesać włosy. W tym czasie powinniśmy ją włączyć do prądu i poczekać, aż się całkowicie nagrzeje. Kosmyki warto natomiast nawijać w miarę energicznie i równomiernie (od nasady, aż po końce) – zapewni to długotrwały efekt. Wszystkie ruchy wykonujemy ostrożnie, aby nie poparzyć skóry głowy.


5. BONUS – lokówka wysokiej jakości


Wszystkie kroki pielęgnacyjne zostały kompleksowo omówione. Teraz czas na ostatni element, który pomoże zadbać o Twoje włosy – lokówka wysokiej jakości. Otóż nawet jeśli będziemy skrupulatnie stosować powyższe porady, możemy nie uzyskać zadowalających efektów i zniszczyć fryzurę. Będzie to wówczas spowodowane nieodpowiednim sprzętem.


Nauczeni doświadczeniami rekomendujemy lokówki w przedziale cenowym od 50 do 250 zł. Tańsze urządzenia mogą okazać się zbyt mało wydajne, a co gorsza – niekorzystnie wpływające na włosy. Warto dodatkowo wspomnieć, że w sklepie internetowym eZebra znajduje się bardzo dobry sprzęt (pod względem parametrów i wykonania) w przystępnych cenach m.in. lokówka Babyliss za niecałe 100 zł czy nawet suszarko-lokówka Remington w cenie ok. 140 zł.

 

Czy lokówka może zniszczyć włosy? Szczegółowe informacje

 

Lokówka może zniszczyć włosy tylko i wyłącznie w momencie, gdy falujemy je zbyt często i używamy do tego bardzo wysokiej temperatury (powyżej 200°C). Jeśli natomiast nasza fryzura nigdy nie wyróżniała się dobrą kondycją, włosy były łamliwe i bardzo suche – lokówkę powinniśmy użyć dopiero po skończeniu odpowiedniej terapii odżywczej, która przywróci włosom blask i elastyczność. Jakich 9 kroków przestrzegać podczas lokowania włosów?


• KROK 1 – przed lokowaniem rozczesujemy włosy.
• KROK 2 – zawsze stosujemy kosmetyki termoochronne.
• KROK 3 – nie używamy lokówki codziennie.
• KROK 4 – falujemy włosy poniżej 200°C.
• KROK 5 – przygotowujemy grzebień i rękawicę termoochronną.
• KROK 6 – owijamy pasmo włosów wokół grzałki urządzenia na całej długości (ciepło powinno rozchodzić się równomiernie po włosach).
• KROK 7 – przytrzymujemy lokówkę w kontakcie z włosami od 5 do 10 sekund (im dłużej przytrzymamy, tym bardziej włosy będą skręcone).
• KROK 8 – po zakończeniu lokowania i wystygnięciu włosów, należy je rozdzielić za pomocą palców, a dodatkowo lekko roztrzepać fryzurę.
• KROK 9 – utrwalamy efekt odpowiednimi kosmetykami (np. lakierem do włosów).


Lokówki pozwalają wymodelować fryzurę w zaledwie 5 minut. Wystarczy chwila koncentracji, a włosy będą nie do poznania! Uczulamy jednak, aby za każdym razem stosować kosmetyki termoochronne i nie ustawiać temperatury urządzenia wyższej niż 200°C.

 

Rodzaje lokówek do włosów i zastosowanie poszczególnych modeli

 

Wybór konkretnego modelu lokówki zależy od tego, jaki efekt chcemy uzyskać. Jeśli marzą nam się drobne loczki będziemy wybierać inne końcówki niż do stworzenia delikatnych, romantycznych fal. W ofertach sklepów internetowych (np. eZebra) znajdują się m.in. lokówki klasyczne, trójkątne, stożkowe, turystyczne, wielofunkcyjne oraz automatyczne. Wymienione modele różnią się przede wszystkim zastosowaniem, wyglądem, materiałami użytymi do produkcji oraz funkcjonalnością.


1. Lokówka klasyczna


Lokówka klasyczna posiada zazwyczaj przekrój w granicach 32-38 mm. Charakteryzuje się wałkiem wyposażonym w zamocowany u boku klips, a stopień skręcenia fal zależy w tym przypadku bezpośrednio od średnicy wałka.


2. Lokówka automatyczna


Lokówka automatyczna działa bardzo podobnie do falownicy spiralnej, która pozwala zakręcić niezwykle precyzyjne loki. Powyższe urządzenie nawija pasma na schowany pod obudową wałek, dzięki czemu włosy robią się mocno pokręcone.


3. Lokówka wielofunkcyjna


Lokówka wielofunkcyjna jest urządzeniem doskonałym dla wszystkich pań często zmieniających swoją stylizację. Wyróżnia się dziesiątkami różnych nasadek m.in. płaska, prostująca, tradycyjna, trójkątna czy stożkowa, które umożliwiają modelowanie innej fryzury każdego dnia. A wszystko to przy użyciu jednego urządzenia – lokówki!


4. Lokówka stożkowa


Lokówka stożkowa pozwala uzyskać mocno pofalowaną fryzurę. Została również pozbawiona klipsa, co wymaga od nas podtrzymywania włosów ręką podczas zakręcania na wałek.


5. Lokówka trójkątna


Lokówka trójkątna została wyposażona w spłaszczoną końcówkę przeznaczoną do tworzenia loków o geometrycznych kształtach. Zapewnia bardzo trwały efekt.

 

Jaką lokówkę wybrać? 7 najpopularniejszych propozycji od eZebra

 

Wybór lokówki to stosunkowo trudne zadanie. Wiele firm oferujących takie urządzenia tworzy je z uwagą na estetykę oraz praktyczne zastosowanie. Warto jednak pamiętać, że nieodpowiedni sprzęt może być jedną z przyczyn zniszczenia Twoich włosów. Aby temu zapobiec, wybieraj lokówki wysokiej jakości, tylko i wyłącznie od rzetelnych producentów m.in. Remington, Babyliss czy Deni Carte. Zatem, jaką lokówkę wybrać? Oto 7 najpopularniejszych propozycji od eZebra.


1. Lokówka do włosów – Remington Shine Therapy CI53W


Lokówka do włosów o stożkowatym kształcie. Nagrzewa się w 30 sekund, a maksymalna temperatura, jaką może osiągnąć wynosi 210 °C. Została wyposażona w 8 ustawień (od 140 °C do 210 °C) umożliwiających uzyskanie stylizacji na każdą okazję.


Lokówka do włosów Remington Shine Therapy CI53W – najważniejsze dane


• stożkowy kształt;
• 8 ustawień temperatury (od 140 °C do 210 °C);
• opcja automatycznego wyłączenia po godzinie ciągłej pracy;
• obudowa zabezpieczająca przed wysokimi temperaturami;
• końcówka odporna na nagrzewanie.


Warto również wspomnieć o powłoce urządzenia (advanced ceramic) wzbogaconej marokańskim olejem arganowym oraz licznymi odżywkami.


2. Lokówka do włosów – Remington Pearl Pro Curl CI9532


Lokówka do włosów o średnicy 32 mm. Umożliwia kręcenie trwałych loków przy pomocy kilku ustawień temperatury (od 130 °C do 210 °C). Nagrzewa się podobnie jak konkurenci – w około 30 sekund, jednak wyróżnia się znakomitym wyświetlaczem LCD zabezpieczającym przed przypadkową zmianą ustawień.


Lokówka do włosów Remington Pearl Pro Curl CI9532 – najważniejsze dane


• średnica 32 mm;
• rękawiczka ochronna w zestawie;
• blokada temperatury;
• wyświetlacz LCD;
• zaawansowana powłoka advanced ceramic.

 

Lokówka została wyposażona w obrotowy przewód, a także etui zabezpieczające przed wysokimi temperaturami. W zestawie znajduje się dodatkowo rękawiczka ochronna.

 

3. Wałki termiczne do włosów – Remington Jumbo Curls H5670

 

Wałki termiczne do włosów posiadają powłokę ceramiczną oraz rdzeń wypełniony woskiem. W zestawie znajduje się 12 welurowych wałków w 2 rozmiarach (4 × 40 mm i 8 × 35 mm), a także szpilki i klipsy umożliwiające mocowanie.

Wałki termiczne do włosów Remington Jumbo Curls H5670 – najważniejsze dane

 

• pokrycie wałków wykonane z weluru;
• końcówki zabezpieczone przed nagrzewaniem się;
• ceramiczna powłoka;
• jonizacja;
• aktywny wskaźnik pracy urządzenia.

 

Wałki termiczne do włosów zostały wyposażone w welurowe pokrycie, które ułatwia nawijanie włosów na lokówkę. W zależności od wyboru można pokręcić włosy lub dodać im objętości – kwestia indywidualnych preferencji.

 

4. Lokówka stożkowa do włosów – Remington CI96W1

 

Lokówka stożkowa do włosów została wyposażona w stożkowy korpus o średnicy 13-25 mm. Warto również wspomnieć, iż bardzo szybko się nagrzewa, natomiast jej maksymalna temperatura wynosi 220°C. Różne ustawienia temperatury (od 120°C do 220°C) pozwalają na używanie tego urządzenia przy niemal każdym rodzaju włosów.

 

Lokówka stożkowa do włosów Remington CI96W1 – najważniejsze dane

 

• funkcja blokady temperatury;
• automatyczne wyłączenie po 60 minutach;
• wysokiej jakości powłoka Advanced Silk Ceramic;
• obrotowy przewód;
• cyfrowy wyświetlacz umożliwiający regulację temperatury.

 

Przed użyciem lokówki stożkowej należy wysuszyć włosy, oczyścić je z kosmetyków, rozczesać i rozdzielić na pasemka. Stylizację powinno się rozpocząć od mniejszej temperatury, stopniowo ją zwiększając.


5. Lokówka do włosów – Remington MyStylist 19 mm CI1A119

Lokówka do włosów o średnicy 19 mm wyposażona w powłokę ceramiczną. Maksymalna temperatura, jaką może osiągnąć to 190°C. Urządzenie posiada również opcję automatycznego odcięcia zasilania po 60 minutach od włączenia.

 

Lokówka do włosów Remington MyStylist 19 mm CI1A119 – najważniejsze dane

 

• do zestawu dołączony został stojak chroniący przed ciepłem;
• 2 lata gwarancji;
• obrotowy przewód 1,8 m;
• 1 ustawienie umożliwiające działanie lokówki w temperaturze 190°C;
• włącznik i wyłącznik (ON/OFF) z diodą LED.

 

Ze względu na wysoką temperaturę działania urządzenia, należy bezwzględnie zastosować preparat zabezpieczający. Po wykonaniu loków powinniśmy ostudzić włosy i dopiero wtedy rozpocząć stylizację. Warto pamiętać, iż niektóre kosmetyki do modelowania (np. lakier) zawierają materiały łatwopalne i nie wolno ich stosować podczas korzystania z lokówki.

 

6. Lokówka do włosów – Remington Keratin Protect 19 mm CI5318

 

Szybko nagrzewająca się lokówka do włosów o średnicy 19 mm. Została wyposażona w 8 różnych ustawień temperatur, z czego najwyższa wynosi 210°C. Produkt jest bardzo popularny ze względu na innowacyjną funkcję bezpieczeństwa (samoczynne odcięcie zasilania po godzinie ciągłej pracy) oraz żaroodporną obudowę lokówki.

 

Lokówka do włosów Remington Keratin Protect 19 mm CI5318 – najważniejsze dane

 

• 3 lata gwarancji;
• obrotowy przewód;
• estetyczny przycisk ON/OFF;
• 8 różnych ustawień temperatury;
• błyskawiczne nagrzewanie (maksymalnie 30 sekund).

 

Urządzenie posiada zaawansowaną grzałkę ceramiczną z dodatkami, które uatrakcyjniają wygląd loków. Stylizację powinno się rozpocząć od niskiej temperatury, stopniowo ją zwiększając przy użyciu przycisków plus (+) i minus (-).


7. Suszarko-lokówka do włosów – Remington Volume & Curl AS7051

Bardzo wydajna suszarko-lokówka do włosów. Spośród konkurencji wyróżnia się ogromną mocą (aż do 1 000 W), czterema wymiennymi nakładkami oraz 3 funkcjonalnymi ustawieniami temperatury. Warto również wspomnieć, iż ceramiczna grzałka urządzenia jest bardzo wytrzymała na skutek powleczenia jej turmalinem.

 

Suszarko-lokówka do włosów Remington Volume & Curl AS7051 – najważniejsze dane

 

• 3-stopniowa regulacja temperatury;
• bardzo zimny nawiew;
• etui zabezpieczone przed przegrzaniem;
• szczotka termiczna wyposażona w mieszane włosie ze średnicą 21 mm/50 mm;
• duża moc urządzenia – 1 000 W.

 

Przed użyciem suszarko-lokówki należy umyć głowę i zastosować odpowiednią odżywkę. Po przetarciu włosów ręcznikiem oraz przeczesaniu odpowiednim grzebieniem powinniśmy założyć na urządzenie niezbędną nasadkę, a następnie je uruchomić. Do suszenia włosów warto zastosować koncentrator.

 

Czy warto korzystać z lokówki?

 

Korzystanie z lokówki jest bardzo dobrym pomysłem. Wystarczy stosować się do naszych zaleceń, a w konsekwencji falować włosy poniżej 200°C i zawsze nakładać odpowiedni preparat zabezpieczający. Powinniśmy także ograniczyć modelowanie fryzury za pomocą tego urządzenia do maksymalnie kilku razy w tygodniu, a co najważniejsze wybrać wysokiej jakości, prawidłowo zabezpieczony sprzęt od renomowanych producentów, np.:


lokówka do włosów – Babyliss Sensitive 18 mm C619E;
obrotowa suszarko-lokówka do włosów – Babyliss Big Hair Dual AS952E ;
lokówka automatyczna do włosów – Babyliss Exclusive Curl Secret C1225E;
falownica do włosów – Deni Carte 3w1;
obrotowa suszarko-lokówka do włosów – Babyliss Beliss 1000 2736E.


Zakup lokówki to trudny wybór ze względu na różnorodne oferty sklepów internetowych i stacjonarnych. Przed podjęciem ostatecznej decyzji warto zastanowić się nad sprzętem pochodzącym od firm, które są na rynku już długi czas i mają za sobą tysiące obsłużonych klientów m.in. Babyliss, Deni Carte, Remington. Są to przedsiębiorstwa produkujące lokówki najwyższej jakości dostępne w naszym sklepie internetowym eZebra.

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką dotyczącą cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.
Zamknij
pixel