Dermedic Sunbrella

( ilość produktów: 11 )

Dermedic Sunbrella – by opalanie było bezpieczne i przyjemne!

Korzyści wynikających z przebywania na słońcu jest wiele. Trzeba jednak pamiętać o tym, że do ekspozycji na promieniowanie słoneczne trzeba podchodzić rozważnie. W przeciwnym wypadku zamiast korzyści, będą kłopoty! Podstawą do bezpiecznego korzystania ze słońca są kremy z filtrem SPF. Chronią skórę przed szkodliwym działaniem promieni słonecznych i wydłużają czas bezpiecznego przebywania na słońcu. Przetestuj kosmetyki z serii Dermedic Sunbrella i ciesz się zdrową skórą po opalaniu...

Dlaczego warto korzystać ze słońca?

 

Przebywanie na słońcu przynosi wiele korzyści. Wpływa pozytywnie na samopoczucie: słońce ma udowodnione naukowo działanie antydepresyjne. Ekspozycja na słońce poprawia nastrój i dodaje energii, a także chęci do działania.


Słońce ma korzystny wpływ również na skórę. Nie tylko nadaje jej pięknego, brązowego odcienia, ale jest również niezbędne do syntezy witaminy D3. Jest ona nazywana witaminą słońca – nie bez powodu! Rola witaminy D jest wręcz nieoceniona, zarówno w przypadku dzieci, jak i dorosłych. Wpływa korzystnie na zdrowie i samopoczucie, jest także niezbędna w procesie mineralizacji kości.


Dlatego warto korzystać ze słońca – w sposób, w jaki lubisz najbardziej. Jeśli nie jesteś zwolennikiem kąpieli słonecznych, nie oznacza to, że musisz rezygnować z jego dobroczynnego wpływu na organizm. Wystarczy nawet zwykły spacer podczas słonecznego dnia, by “doładować” wewnętrzne baterie.


Trzeba jednak pamiętać o tym, aby ze słońca korzystać rozsądnie. W przeciwnym wypadku możesz narazić się na przykre konsekwencje – zarówno te chwilowe, jak i trwałe.

 

Zagrożenia związane z nadmierną ekspozycją na słońce

 

Na temat opalania się jest wiele przekonań, które nie zawsze są zgodne z prawdą. Wszystko jest dla ludzi, jednak pod warunkiem, że wiemy, jak z tego korzystać! Nie inaczej jest w przypadku słońca. Fakt, że ekspozycja na promieniowanie UVA i UVB niesie za sobą różne zagrożenia, nie oznacza, że trzeba zupełnie rezygnować z kąpieli słonecznych czy kontaktu ze słońcem w ogóle. Wystarczy pamiętać o kilku zasadach bezpieczeństwa, by z promieni słonecznych czerpać same korzyści, bez obaw o zdrowie.


Warto zdawać sobie sprawę z tego, że nierozważne korzystanie ze słońca skutkować:


• oparzeniami słonecznymi – zbyt długa ekspozycja na słońce, zwłaszcza bez kremu z filtrem, może skończyć się nieprzyjemnymi objawami. Zaczerwieniona, piekąca i obolała skóra, która z czasem zacznie swędzieć i łuszczyć się to objawy poparzenia słonecznego. W skrajnych przypadkach poparzenie słoneczne może skutkować gorączką i pojawieniem się bolesnych bąbli wypełnionych płynem. Trzeba mieć na uwadze to, że silne oparzenia słoneczne predysponują do powstawania nowotworów skóry!


• udarem – długotrwałe przebywanie na słońcu, szczególnie w czasie upalnych dni, może skutkować udarem słonecznym;


• przedwczesnym starzeniem się skóry – to tak zwane fotostarzenie się skóry. Opalanie się bez zabezpieczania skóry preparatami z filtrem przeciwsłonecznym sprawia, że promieniowanie UVA zwiększa produkcję wolnych rodników. Te z kolei niszczą włókna kolagenowe i osłabiają fibroblasty, przez co skóra traci gęstość i jędrność.


Dlatego każdorazowo przed opalaniem się należy zabezpieczyć skórę kremem, balsamem lub olejkiem ochronnym zawierającym filtr przeciwsłoneczny. Wysokość filtra SPF definiuje czas bezpiecznego przebywania na słońcu. Przyjmując założenie, że zaczynamy opalać się po około 10 minutach przebywania na słońcu, przelicznik jest dość prosty. Wystarczy przemnożyć wartość filtra przez czas ekspozycji na słońcu: np. 15 (SPF) x 10 minut = 150 minut bezpiecznego opalania.

 

Jak korzystać bezpiecznie ze słońca?

 

Bezpieczne korzystanie ze słońca to rozsądna ekspozycja. Zaleca się unikania bezpośredniego kontaktu ze słońcem w godzinach 10-15 (latem), gdy promieniowanie jest najsilniejsze, a temperatura powietrza najwyższa.


Głowę chroń nakryciem, np. słomkowym kapeluszem, zakładaj także okulary przeciwsłoneczne (koniecznie z filtrem!). Skórę zawsze zabezpieczaj preparatami z filtrem. Dzięki temu promienie UV nie dotrą do DNA komórek skóry, tym samym nie czyniąc w nich szkód.


Jeśli masz bardzo jasną karnację, dużo pieprzyków lub znamiona barwnikowe, bądź Twoja skóra jest bardzo wrażliwa bądź nadreaktywna, stosuj kremy z wysokim filtrem SPF.


Pamiętaj również o tym, by chronić skórę najmłodszych – w tym celu stosuj krem ochronny dla dzieci i niemowląt.


W tym miejscu znajdziesz produkty z filtrem przeciwsłonecznym Dermedic Sunbrella, m.in. mleczko ochronne. To dermokosmetyki, które ochronią przed promieniowaniem UV każdy rodzaj skóry, jednocześnie ją pielęgnując.

 

Dermedic Sunbrella na eZebra – jakie produkty tutaj znajdziesz?

 

Dermedic kremy z filtrem od SPF 15 do SPF 50+ zapewniają skuteczną ochronę przed szkodliwym wpływem promieni UVA i UVB. W ofercie znajdziesz produkty do ochrony twarzy i ciała, a także do delikatnej skóry niemowląt i dzieci. Wśród produktów Dermedic Sunbrella znajdziesz także kosmetyki do pielęgnacji skóry po opalaniu – w tym chłodzące balsamy.


Kosmetyki po opalaniu są równie istotną częścią ochrony skóry, co te stosowane do opalania. Nawilżają i regenerują skórę, przynosząc jej ukojenie. W produktach z serii Sunbrella znajduje się innowacyjny składnik aktywny – RonaCare AP, który skutecznie chroni skórę przez negatywnymi skutkami przebywania na słońcu. Do ochrony skóry bardzo jasnej lub wrażliwej wybierz krem ochronny Dermedic Sunbrella SPF 50.


Zależy Ci na tym, by opalenizna została z Tobą jak najdłużej? Z pomocą przyjdzie Dermedic Sunbrella masło utrwalające opaleniznę.


Sprawdź, jakie produkty z serii Sunbrella znajdziesz w aktualnej ofercie drogerii eZebra i zapewnij skuteczną ochronę przeciwsłoneczną sobie i bliskim!

pixel