Chanel Chance

( ilość produktów: 6 )

Chance Chanel – klasyka w nietuzinkowym wydaniu

„Pojawiła się szansa, nie zmarnowałam jej” – te słowa Gabrielle Coco Chanel jak żadne inne pasują do serii perfum Chance Chanel. Słynna projektantka i założycielka jednego z największych, najbardziej uznanych domów mody zawsze wierzyła w szczęście, w szanse dawane od losu. To właśnie im dedykowane zostały perfumy – później cała ich seria – Chance. Jak najkrócej można opisać to, co klientki poczują przy pierwszym zetknięciu z tymi wyjątkowymi zapachami?

Chance Chanel – klasyka w nietuzinkowym wydaniu

 

Po prostu — to dawka radości, odwagi i optymizmu. Perfumeryjna nowość od Chanel miała motywować do działania, pobudzać nadzieję, działać na wyobraźnię. Czy zapachy spełniły swoje zadania? Z pewnością tak! Świadczyć może o tym ich niesłabnąca popularność, którą cieszą się od dnia premiery. Odpowiada za nią – być może nawet nietypowa jak dla Chanel – mieszanka nut zapachowych, na której bazują zapachy z serii Chance.

 

Perfumy Chance Chanel – czym się wyróżniają?

 

Perfumy Chanel Chance po raz pierwszy pojawiły się na rynku w roku 2003. Od samego początku wyróżniały się na tle innych zapachowych propozycji domu mody. I nie chodzi tu jedynie o ich aromat, ale i o wygląd. Jako jedyne z perfum Chanel, Chance zamknięte są w płaskich, okrągłych flakonikach. Nuty zapachowe serii, budzące pozytywne emocje, napędzające do działania, będące dawką odwagi pod postacią zmysłowej mgiełki, od razu zyskały rzesze wiernych fanek, co ostatecznie poskutkowało pojawieniem się w ofercie nowych odsłon Chance, a co za tym idzie stworzeniem nowej, wyjątkowej serii.


Jeśli zechcesz poznać historię Chance Chanel, szybko zobaczysz, że ich zapachy są warte uwagi nie tylko ze względu na romantyczną opowieść o wykorzystanych szansach, odwadze i optymizmie, ale też bardziej prozaiczne elementy, składające się na ich pełny obraz. Perfumy stworzone zostały jako alternatywa, odpowiedź na zapach Coco Mademoiselle. Początkowo miały być lepszą wersją kultowego zapachu domu mody. Poprzeczka dla nowości domu mody została postawiona zatem naprawdę wysoko. Czy sprostały tak wysokim oczekiwaniom? Z perspektywy czasu można stwierdzić, że tylko częściowo. Choć perfumy Chanel Chance nie zdetronizowały swojej klasycznej poprzedniczki (Coco Mademoiselle,) to jednak na stałe wpisały się do perfumeryjnego kanonu i oferty francuskiego domu mody. Od 2003 roku doczekały się pojawienia kilku kolejnych odsłon i interpretacji.

 

Perfumy Chance Chanel – poznaj ich historię

 

Nieprzewidywalność, ulotność, nadzieja – oto elementy, kojarzące się z pojawiającymi się w życiu szansami (tytułowe Chance). To właśnie one stały się inspiracją, myślą przewodnią podczas tworzenia nowego zapachu francuskiego giganta modowego. Chance Chanel to perfumy o niezwykłym, optymistycznym, odważnym charakterze. Ich ojcem jest Jacques Polge – naczelny nos Chanel. To właśnie z jego pracowni wyszła pierwsza odsłona nowego, uwodzicielskiego zapachu. Jest on także twórcą drugiego produktu z tej wyjątkowej serii. Natomiast dwa kolejne to zasługa jego syna, Oliviera Polge’a.


Na serię Chance Chanel składają się w sumie cztery wyjątkowe, kobiece zapachy perfum. Każdy z ich wyróżnia się innym charakterem, zbudowanym jednak na wspólnej myśli przewodniej – szansach, rodem ze słów Gabrielle Coco Chanel. W skład linii wchodzą: perfumy Chanel Chance, Chanel Chance Eau Fraiche, Chanel Chance Eau Tendre i Chanel Chance Eau Vive. Ideą, która przyświecała twórcom, dodającym kolejne odsłony do serii, były talizmany. Kobiety miały traktować perfumy Chance właśnie jak swoje totemy ochronne. Każdy z nich miał przybliżać do osiągnięcia celu i motywować do działania, choć przy akompaniamencie różnych nut zapachowych.


Twórcy serii zadbali nie tylko o różnorodność samych perfum z tej wyjątkowej linii, ale i dostępność różnych opcji. Pojawiły się wśród nich m.in. woda toaletowa, woda perfumowana, olejek do włosów, a także idealny zestaw na prezent, składający się z trzech miniatur serii.

 

Chance Chanel - jak pachną? Poznaj nuty zapachowe

 

Każda z perfum z serii Chance Chanel wyróżnia się innym charakterem. Składają się niego oczywiście różne kompozycje zapachowe – charakterne, osnute wokół jednej myśli przewodniej, odróżniają się jednak od pozostałych jedną, charakterystyczną cechą.


Chance Chanel Pierwsza odsłona perfum

Chance Chanel to zapach typowo kwiatowy, przełamany zmysłowymi, korzennymi nutami i apetycznymi akordami różowego pieprzu i jaśminu. Całość dopełniają ambrowe akcenty i ciepła paczula. Taka mieszanka nut zapachowych sprawia, że Chance Chanel – zarówno w postaci wody toaletowej, jak i eau de parfum – to jedna z najładniejszych propozycji perfumeryjnych francuskiego domu mody. Jest to zapach nieuchwytny, lekki, wnoszący dawkę optymizmu i radości, pełen pasji, energii i dynamiki.


Chanel Chance Eau Fraiche

Chanel Chance Eau Fraiche to znacznie lżejsza, bardziej subtelna wersja klasycznego Chance. Te zielone perfumy są drugą odsłoną linii. To zmysłowe połączenie drzewno-kwiatowych nut, tworzących odważny, charakterny i równocześnie niezwykle zmysłowy aromat. Cytrusowe akcenty łączą się tu z nutkami hiacyntu i jaśminu, a ich dopełnienie stanowią zmysłowe drewno tekowe, piżmo i paczula.


Chance Chanel Eau Tendre

Trzecia z odsłon serii Chance Chanel Eau Tendre to olśniewający, przykuwający uwagę zapach kwiatowo-owocowy. Jest to pełna optymizmu i energii kompozycja o ciepłym sercu, z nutami jaśminu i esencją róży. Bazę stanowią tu zmysłowe piżmo i ambra, dopełnione irysem i cedrem.


Chanel Chance Eau Vive

Chanel Chance Eau Vive to najnowsza, czwarta już odsłona kultowej linii Chance. Perfumy wyróżnia orzeźwiający, cytrusowy zapach, zdominowany przez białe kwiaty. Ich zmysłowa mgiełka przywołuje pełnię energii, radości i entuzjazmu. Zapach wyróżnia się typowo lekkim, letnim charakterem, o którym decydują nuty czerwonej pomarańczy i grejpfruta, przełamane zmysłowym jaśminem, irysem i piżmem. Zarówno woda toaletowa, jak i woda perfumowana Chanel Chance Eau Vive będą nietuzinkowym dopełnieniem codzienności.

 

Chance Chanel – dla kogo takie perfumy?

 

Perfumy Chance Chanel to zapachy stworzone z myślą o kobietach, które nie tylko wierzą w dawane im przez życie szanse, ale i wykorzystują je. Zapachy francuskiego domu mody mają być dla nich talizmanami, które będą towarzyszyły im na co dzień. Perfumy z linii będą przysłowiową kropką nad „i” w każdej sytuacji, której przydałaby się dawka niepochamowanego optymizmu, radości, pewności siebie i odwagi. Pozwalają uchwycić i zatrzymać na moment ulotność, towarzyszącą pojawiającym się w życiu szansom – i tym większym, i tym codziennym, ledwo dostrzegalnym. Chance Chanel to perfumy dla kobiet, pragnących celebrować chwilę, miłośniczek nietuzinkowych nut zapachowych z charakterem.

 

Perfumy Chance Chanel – dlaczego warto je kupić?

 

Perfumy i woda toaletowa z serii Chance od Chanel to wyjątkowe zapachy, które już na stałe weszły do perfumeryjnego kanonu. Są po prostu wyjątkowe – zarówno ze względu na swoją historię, niezwykłe, nietuzinkowe zapachy, ale i wyróżniające się na tle innych flakoników francuskiego domu mody buteleczki. Wszystkie te elementy sprawiają, że perfumy z linii Chance Chanel będą doskonałym dopełnieniem kolekcji każdej miłośniczki klasyki w energetycznym wydaniu.


Wszystkie odsłony Chance Chanel znajdziesz w naszej internetowej drogerii. Sprawdź!

pixel