TanExpert

( ilość produktów: 32 )

Kosmetyki TanExpert - bezpieczna i piękna opalenizna bez słońca!

Gdy tylko nadchodzi lato i słońce świeci na tyle mocno, by móc założyć cienkie, letnie ubrania, chętnie korzystamy z możliwości wyeksponowania skóry na słońce. Opalona skóra wygląda świetnie, dlatego lubimy się opalać. To jednak niesie za sobą tyle samo korzyści, ile zagrożeń! Na rynku dostępnych jest wiele alternatyw dla słońca, które zapewnią równomiernie opaloną i zdrowo wyglądającą skórę. Jedną z takich metod jest stosowanie kosmetyków samoopalających. Poznaj TanExpert - producenta kosmetyków do nadawania skórze różnych odcieni opalenizny. Sprawdź, jakie produkty tej marki znajdziesz w ofercie drogerii eZebra!...

Korzyści, jakie daje opalanie!

 

Przez całą jesień i zimę z utęsknieniem czekamy na pierwsze ciepłe promienie słońca i pachnący wiatr, co niewątpliwie zwiastuje wiosnę zbliżającą się wielkimi krokami. Gdy w końcu nadchodzą upragnione, ciepłe i słoneczne dni, chętnie przebywamy poza domem i gdy tylko jest taka możliwość, równie chętnie wybieramy się na łono natury.


Promienie słońca wdzierające się rano do pomieszczeń sprawiają, że budzimy się i wstajemy szybciej, a także mamy lepszy nastrój. Przy deszczowej, pochmurnej pogodzie jest dokładnie odwrotnie - brakuje humoru i chęci do wszystkiego. Wniosek jest więc dość prosty: to słońce pobudza nas do życia, dodaje energii i poprawia humor.


Na tym jednak nie koniec - słońce wpływa korzystnie na nasz organizm nie tylko pod tym względem. Czy wiesz, dlaczego witamina D bywa inaczej nazywana witaminą słońca? Witaminy to związki, których nasz organizm nie potrafi samodzielnie wytwarzać. Jednocześnie są one niezbędne do prawidłowego przebiegu wielu procesów w organizmie. Nie ma więc wyjścia - musimy dostarczać je z zewnątrz. Najłatwiej jest dostarczyć je wraz z pożywieniem, a niedobory uzupełniać suplementami diety.


Jest jednak pewien wyjątek - to witamina D. Pod wpływem promieniowania słonecznego, dochodzi do jej syntezy w skórze. Tym samym przebywanie na słońcu sprawia, że dosłownie produkujemy witaminę D. Trudno o bardziej naturalny sposób na dostarczenie jej organizmowi!


Aby jednak zapotrzebowanie na witaminę D mogło zostać w pełni zaspokojone, powinniśmy odkryć jak największą powierzchnię ciała, a dodatkowo unikać stosowania kosmetyków z filtrem przeciwsłonecznym. Filtry blokują bowiem promieniowanie, a tym samym synteza witaminy D staje się niemożliwa.


W tym procesie przeszkadzają jeszcze dwie rzeczy. To przede wszystkim niedostatek słonecznych dni w naszym klimacie. Aby synteza witaminy D przez słońce i skórę mogła przebiegać prawidłowo, konieczna byłaby ekspozycja na promieniowanie każdego dnia, przez cały rok. Naturalnie jednak jest to niemożliwe!


Druga sprawa to rezygnacja ze stosowania filtrów przeciwsłonecznych. Mają one bowiem za zadanie ochronić skórę przed szkodliwym działaniem promieniowania UV. Jeśli więc zrezygnujesz z nich tylko po to, by się opalić, a tym samym dostarczyć sobie witaminy D, ryzykujesz nie tylko poparzeniami skóry, ale także narażasz się na nowotwór skóry oraz przedwczesne starzenie się.


Przebywanie na słońcu poprawia również nastrój i doładowuje wewnętrzne baterie. Obcowanie z naturą (do czego zachęcają ciepłe, słoneczne dni) również wpływa pozytywnie na nastrój i nastawienie do życia i obowiązków.


Na pytanie o to, czy warto przebywać na słońcu, odpowiedź brzmi więc: zdecydowanie TAK! Warto jednak pamiętać również o potencjalnych i realnych zagrożeniach płynących z nadmiernej ekspozycji na promieniowanie UV.

 

Zagrożenia płynące z ekspozycji na słońce

 

Rozsądne korzystanie z kąpieli słonecznych to podstawa do tego, by przynosiły korzyści przy minimalnym ryzyku. Słońce, choć życiodajne i ogólnie przynosi sporo korzyści, może być również niebezpieczne: wręcz śmiertelnie! Chodzi o nowotwory skóry (w tym niestety dość często występujący rodzaj, jakim jest czerniak). Długotrwała i częsta ekspozycja na promieniowanie UV bez ochrony przeciwsłonecznej znacznie zwiększa ryzyko wystąpienia nowotworów skóry!


Druga bardzo ważna kwestia związana z korzystaniem ze słońca to przedwczesne starzenie się skóry, zwane fotostarzeniem. Regularne i długotrwałe korzystanie z kąpieli słonecznych jest wrogiem naszej skóry. Promieniowanie UV uszkadza bowiem włókna kolagenowe w skórze oraz wysusza ją. To z kolei sprawia, że staje się ona wiotka i cienka, a tym samym podatna na tworzenie się zmarszczek i bruzd.


Promieniowanie słoneczne może również powodować tworzenie się plam - czyli przebarwień. Może być to spowodowane różnymi czynnikami, ale w czołówce znajduje się właśnie promieniowanie słoneczne, które przyczynia się do nierównomiernego rozkładania się melaniny w skórze. Powstawaniu plam sprzyja również używanie kosmetyków pielęgnacyjnych zawierających substancje fotouczulające, w tym między innymi sporą zawartość olejków zapachowych. Wchodzą one w reakcję ze słońcem, tym samym powodując powstawanie przebarwień. Do tworzenia się plam przyczyniają się również niektóre leki, np. hormonalne (w połączeniu ze słońcem).


Jak więc widać, przebywanie na słońcu przynosi mniej więcej tyle samo korzyści, co zagrożeń. Trudno wskazać, by unikać słońca dla zdrowia - w końcu również je poprawia. Podstawą do tego, by korzystać z jego dobrodziejstwa, jest rozsądne podejście do ekspozycji na promieniowanie UV.

 

Jak bezpiecznie korzystać ze słońca?

 

Korzystanie z kąpieli słonecznych jest jak najbardziej wskazane - przede wszystkim ze względu na syntezę witaminy D w skórze, a także na korzystny wpływ na samopoczucie psychiczne. Warto jednak przestrzegać kilku zasad kąpieli słonecznych, by przebywanie na słońcu było bezpieczne!


stosuj kosmetyki z filtrem - filtry przeciwsłoneczne znajdujące się w kosmetykach ochronnych wydłużają czas bezpiecznego przebywania na słońcu, zatrzymując sporą część promieniowania. Tym samym zmniejsza się ryzyko narażenia na poparzenie słoneczne, a także na pojawienie się nowotworów skóry;


unikaj ekspozycji w niektórych porach - przebywanie na słońcu między godziną 10 a 15 jest zdecydowanie odradzane. W tym czasie ma ono bowiem największą aktywność, a tym samym ryzyko poparzenia skóry, a nawet narażenia się na udar słoneczny jest większe niż w innych porach dnia;


nawadniaj się - unikanie picia z myślą o tym, że spowoduje to większe pocenie się, to proszenie się o kłopoty. Gdy jest słońce - jest gorąco. Wówczas organizm reguluje swoją ciepłotę poprzez pocenie się. Myślisz, że jeśli nie będziesz pić, to będziesz się mniej pocić? Pamiętaj więc, że nasze ciało składa się w 70% z wody. Będziesz się pocić niezależnie od tego, czy pijesz, czy nie. Wraz z potem tracisz elektrolity, dlatego nawadnianie organizmu w czasie upalnych dni jest konieczne, aby nie doprowadzić do odwodnienia!


regularnie chodź do dermatologa - nowotwory skóry bywają podstępne i często zwykły pieprzyk, który wydaje się taki sam, jak pozostałe, może być początkiem poważnych kłopotów. Dlatego regularnie oceniaj stan swojej skóry u dermatologa - tym częściej, im więcej się opalasz (na słońcu czy na solarium). Proste badanie dermatoskopem pozwoli ocenić rodzaj zmiany. Pamiętaj, że wcześnie wykryty nowotwór daje bardzo duże szanse na całkowity powrót do zdrowia!

 

Popularne alternatywy dla opalania się na słońcu

 

Chcesz cieszyć się zdrową, soczystą i równomierną opalenizną, jednak z różnych względów nie chcesz lub nie możesz opalać się na słońcu? Nic straconego - nie musisz rezygnować z pięknego wyglądu skóry. Na rynku kosmetyków i wśród zabiegów kosmetycznych znajdziesz bowiem kilka alternatyw dla promieniowania UV. To przede wszystkim:


  • kosmetyki brązujące,
  • opalanie natryskowe.

Kosmetyki brązujące to metoda, która wymaga nieco cierpliwości i precyzji, jednak efekt jest wart poświęceń. Jest to dodatkowo metoda tania i łatwo dostępna, a tym samym cieszy się ogromną popularnością. Druga metoda to opalanie natryskowe. Obydwie łączy jedno: uzyskanie opalonego odcienia skóry odbywa się bez udziału słońca czy solarium.


Za odcień skóry odpowiadają bowiem składniki brązujące zawarte w preparatach. Efekt jest więc tylko tymczasowy, bowiem nie wnikają one w skórę, a tym samym ścierają się i zmywają stopniowo w kontakcie z wodą. Kosmetyki brązujące i opalanie natryskowe to jednak bezpieczne alternatywy dla tradycyjnego opalania się, które zapewniają estetyczne efekty!

 

Jak korzystać z kosmetyków samoopalających?

 

Pamiętaj, że mniej znaczy więcej. W przypadku kosmetyków samoopalających to powiedzenie pasuje idealnie. Chodzi bowiem o to, że produkty zawierają substancje brązujące, które po aplikacji na skórę zastygają na niej. Dzięki temu efekt utrzymuje się nawet przez kilka dni. Tym samym jednak zmycie koloru ze skóry nie należy do najłatwiejszych zadań. Jeśli więc zaaplikujesz dużo kosmetyku, a przy tym niedokładnie go rozprowadzisz, narażasz się na powstanie nieestetycznych smug i plam!


Pamiętaj również o tym, że stosowanie samoopalacza lub korzystanie z opalania natryskowego przyniesie lepsze efekty, jeśli kosmetyk będzie zaaplikowany na zdrową skórę o równej strukturze. To zasada taka sama, jak w przypadku makijażu: im więcej suchych skórek czy nagromadzonego, martwego naskórka, tym gorszy efekt aplikacji podkładu.


Jeśli więc chcesz cieszyć się równomiernym efektem opalenizny, zadbaj o to, by skóra była:


złuszczona - wykonując regularnie peeling pozbywasz się martwego naskórka, który może tworzyć nierówności i miejscowo nawet skorupy, przez które nie przebije się żaden kosmetyk. Wygładzona skóra to podstawa do tego, by kolorowe kosmetyki dobrze na niej wyglądały!


nawilżona - sucha skóra jest nie tylko bardziej podatna na uszkodzenia mechaniczne (co zdecydowanie nie pomaga w równomiernym rozprowadzeniu kolorowego kosmetyku i osiągnięciu estetycznego efektu), ale również ma tendencje do łuszczenia się w miejscach największego przesuszenia. Tym samym kosmetyk brązujący podkreśli odstające skórki;


zdrowa - uczulenie, toczący się stan zapalny i inne odchylenia od normy sprawią, że skóra będzie zmęczona i podrażniona, a tym samym żaden kosmetyk nie będzie na niej dobrze wyglądać.


Reasumując więc: wykonuj regularny peeling skóry by ją wygładzić i pozbyć się martwego naskórka. Regularnie ją również nawilżaj, by uniknąć sytuacji z suchymi skórkami i wiotkością!


Kosmetyk aplikuj również małymi porcjami i dokładnie go rozprowadzaj na skórze, by uniknąć smug i plam.

 

Kosmetyki TanExpert - kilka słów o marce. Sprawdź, co dla Ciebie mamy!

 

W tym miejscu czekają na Ciebie profesjonalne kosmetyki do nadawania skórze wybranego odcienia opalenizny. Produkty TanExpert, które znajdziesz w ofercie naszej drogerii zapewniają nie tylko rewelacyjny, estetyczny efekt, ale są również bardzo łatwe w użytkowaniu. Dzięki temu efekt równomiernie opalonej skóry uzyskasz w domowym zaciszu w ciągu kilku chwil.


W ofercie marki znajdziesz między innymi pianki opalające i krople stopniowo opalające, a także balsamy brązujące i akcesoria do równomiernej aplikacji kosmetyków (jak rękawica do aplikacji samoopalacza).


Produkty są dostępne w różnych odcieniach, dzięki czemu każdy znajdzie ten, który będzie mu najbardziej odpowiadać i zapewni oczekiwane efekty. Przetestuj kultowe produkty, po które sięgają tysiące kobiet i mężczyzn!


Popularne produkty: rPianki TanExpert

pixel