Roberto Cavalli

( ilość produktów: 10 )

Roberto Cavalli. Włochy we flakonie

Włochy to kraj szczególnie zaangażowany w rozwój designu, znany ze swoich tradycyjnych domów mody. Marka Roberto Cavalli jest rozpoznawalna na całym świecie za sprawą swoich niebanalnych projektów, obejmujących nie tylko kolekcje wysokiej jakości ubrań dla kobiet i mężczyzn, ale również luksusowych perfum i innych akcesoriów. Z pewnością można powiedzieć o ich wyrobach, że są to synonimy włoskiej jakości i elegancji...

Perfumy Roberto Cavalli - eZebra.pl

 

Obecnie marka Roberto Cavalii sprzedaje odzież i akcesoria w ponad 50 państwach na całym świecie, oferując linie produktów zarówno dla kobiet jak i mężczyzn, a od 2000 roku, także dla młodzieży.

 

Ponadczasowa moda

 

Sam założyciel marki Roberto Cavalli wprowadził do powszechnej mody ponadczasowe motywy, które są wykorzystywane do dnia dzisiejszego. Czy wiesz, że charakterystyczny, postarzany wygląd dżinsów, to zasługa właśnie tego włoskiego projektanta? To on, jako jeden z pierwszych zaczął promować charakterystyczne, piaskowane motywy na spodniach. Również jego zasługą jest obecność egzotycznych nadruków na tkaninach, takich jak wzory futra afrykańskich zwierząt. Przewijający się od lat w modzie motyw panterki to właśnie zasługa włoskiego projektanta.

 

Od studenckich fascynacji do luksusowych projektów

 

Wszystko zaczęło się w latach, kiedy to młody student Instituto statale d’arte di Firenze wynalazł i opatentował nową technikę pozwalającą na wykonywanie nadruków na skórze. Tworzone przez niego patchworki z różnych materiałów zaprezentował w Paryżu, gdzie znalazły uznanie wśród właścicieli takich francuskich domów mody jak Hermes i Pierre Cardin. W tym samym roku 1970, podczas paryskiego pokazu Salon du Prêt à Porter zaprezentował swoja pierwszą, firmowaną nazwiskiem kolekcję. Najbliższe lata przyniosły intensywny rozwój marki, wiele pokazów i współpracę z największymi sławami.


Na przełomie XX i XXI wieku, Roberto Cavalii postanowił poszerzyć działalność swojej firmy o dodatkowe obszary: w 1999 roku zaprezentowana została pierwsza w dorobku projektanta kolekcja odzieży męskiej. Rok później zaczęto sygnować nazwiskiem projektanta bieliznę, oraz luksusowe akcesoria: zegarki i okulary. Dział produktów odzieżowych poszerzył się zaś o kolekcje Angels & Devils dedykowaną dzieciom.

 

Zapachy dla miłośników wysokiej jakości

 

Perfekcyjna stylizacja to nie wszystko. Doskonałym uzupełnieniem strojów od Roberta Cavalii są zaprojektowane przez niego zapachy. Zamknięte w eleganckich, ozdobnych flakonikach, będą świetnym wykończeniem naszego outfitu.


Jednym z bardziej rozpoznawalnych zapachów jest woda perfumowana Florence inspirowana pięknymi krajobrazami Toskanii. To piękna, oparta o kontrasty kompozycja zapachowa, w której świeżość cytrusów łączy się z lekko kwaśnym aromatem czarnej porzeczki. Całość uzupełniają ciepłe nuty paczuli, piżma i ambry.


Stosunkowo nowym zapachem jest woda toaletowa Uomo, skomponowana dla domu mody Cavalii przez Christophe Raynauda. Wyjątkowa, orientalna kompozycja, w której główną rolę gra luksusowy szafran i słodkie nuty miodu. Bazą zapachu są aromaty fasoli Tonka, paczuli i cedru. Całości kompozycji dopełnia czarny fiołek.

pixel