OB

( ilość produktów: 15 )

O.B – Twoje wsparcie w czasie menstruacji

Miesiączka to dla wielu kobiet najbardziej niekomfortowe dni w czasie całego miesiąca. Każda z nas czuje się wówczas inaczej. Niektórym paniom miesiączka w ogóle nie przeszkadza i prowadzą aktywny tryb życia jak na co dzień, dla innych niestety te dni wiążą się z pogorszonym samopoczuciem i spadkiem aktywności, zarówno fizycznej, jak i intelektualnej. Nie ma cudownego i uniwersalnego remedium na dolegliwości związane z miesiączką: zwłaszcza, że każda z nas przeżywa te dni inaczej. Najważniejsze jest to, by w trakcie miesiączki móc liczyć na niezawodne zabezpieczenie...

Środki higieniczne w postaci tamponów to jedno z najczęściej wybieranych rozwiązań, choć wokół ich stosowania narosło wiele mitów i przekonań. Tampony O.B to są wybierane często przez panie w różnych grupach wiekowych. Sprawdź, jakie produkty O.B czekają na Ciebie w aktualnej ofercie drogerii eZebra.

 

Nadchodzi miesiączka? To nie musi być nic strasznego!

 

Miesiączka to ten wyjątkowy czas w trakcie miesiąca, kiedy przez kilka dni nasza aktywność jest obniżona i towarzyszy temu spadek nastroju. Choć oczywiście nie jest to regułą – w końcu wiele kobiet w czasie okresu czuje się zupełnie normalnie. Jednak również całe mnóstwo pań notuje poważny kryzys.


Przed miesiączką i w jej trakcie często jesteśmy rozdrażnione i płaczliwe, łatwiej również o wytrącenie z równowagi emocjonalnej. Nadejście “tych dni” wielu kobietom przynosi ulgę – schodzi całe napięcie emocjonalne, a po kilku dniach dyskomfortu związanego z okresem wszystko wraca do normy. Samopoczucie fizyczne i emocjonalne przed miesiączką i podczas niej jest jednak kwestią indywidualną. Niektóre panie nie mają PMS, czyli zespołu napięcia przedmiesiączkowego, za to w czasie okresu stają się rozdrażnione i osłabione.


Często krwawieniu towarzyszą także dolegliwości bólowe: jajników, brzucha, pleców, a także głowy. Dlatego gdy zbliża się czas miesiączki, staramy się przygotować do tych kilku trudnych dni jak najlepiej. Podstawą jest oczywiście zaopatrzenie się w środki higieniczne. Nie ma bowiem chyba nic gorszego niż brak podpasek lub tamponów, gdy krwawienie już nadeszło! Druga nieprzyjemna sytuacja to ta, w której zabezpieczenie zawodzi. Zabrudzona bielizna, spodnie lub krzesło to dla wielu kobiet bardzo niekomfortowe sytuacje, które jawią się jako koszmar na jawie.


Dlatego wybierając środki higieniczne, szukamy takich, które zapewnią pełną ochronę w różnych sytuacjach. Spokojny sen (bez obaw o poplamienie pościeli), aktywność fizyczna (szkoda rezygnować np. z treningów w czasie okresu), bezstresowa praca (siedzisz za biurkiem kilka godzin i obawiasz się, że poplamisz krzesło?) to elementy, które składają się na spokój i komfort w czasie miesiączki.


Zabezpieczać się w czasie okresu możemy na kilka sposobów. Do wyboru są przede wszystkim tampony i podpaski, a z nowoczesnych rozwiązań między innymi kubeczki menstruacyjne. Coraz większą popularnością zaczynają się cieszyć również majtki menstruacyjne.

 

Tampony czy podpaski – czego lepiej używać w czasie miesiączki?

 

Najpopularniejszym wyborem wśród kobiet w różnym wieku są tampony i podpaski. Jedno i drugie rozwiązanie ma swoich zwolenników i przeciwników. Nie brakuje także osób, które uważają, że komfort użytkowania jednych i drugich środków higienicznych jest dla nich zbliżony i tym samym nie ma większej różnicy, czego używają.


Dla wielu pań używanie podpasek jest rozwiązaniem bardziej higienicznym niż stosowanie tamponów. Zwolenniczki podpasek wskazują przede wszystkim na łatwą aplikację i zmianę podpaski, które wiążą się z mniejszym ryzykiem zabrudzeń dłoni. Ponadto podpaski są dla nich wygodniejsze w użyciu i dają większą pewność solidnej i niezawodnej ochrony.


Zwolenniczki tamponów twierdzą jednak, że to właśnie to rozwiązanie zapewnia pełną ochronę i to dosłownie w każdej sytuacji. Podpaski mogą się przesuwać na bieliźnie, mogą również odklejać się, a nawet uciekać w czasie intensywnego ruchu. Ponadto podpaski uniemożliwiają np. pływanie czy kąpiel w wannie. Dzięki temu, że tampon znajduje się wewnątrz, nie ma także ryzyka wydzielania nieprzyjemnego zapachu.


Przeciwniczki tamponów twierdzą jednak z kolei, że ich aplikacja jest niehigieniczna, a dla niewprawionej osoby może być wręcz trudna i wiązać się z ryzykiem podrażnienia miejsc intymnych – zwłaszcza, że w czasie miesiączki są one nabrzmiałe i łatwiej o uszkodzenie mechaniczne. Dodatkowo wskazują na to, że w przypadku stosowania tamponów trudniej monitorować jego stan, a tym samym stwierdzić, kiedy trzeba go wymienić. Niektóre panie obawiają się również, że tampon zostanie wewnątrz i wyjęcie go będzie wymagało konsultacji lekarskiej. Uspokajamy: fizycznie nie jest to możliwe! Po pierwsze – ze względu na to, że do wyjmowania służy sznureczek. Po drugie – nawet, gdyby doszło do takiej sytuacji (co jest jednak mało prawdopodobne), tampon bez problemu wydalisz sama. Wystarczy, że przykucniesz i będziesz przeć jak przy rodzeniu, a tampon bez problemu zostanie usunięty.


Podpaski, z racji tego, że są dostępne w różnych rozmiarach (grubościach i długościach), cieszą się lepszą opinią wśród pań, które miesiączkują intensywnie. Jednak tampony również są dostępne w różnych rozmiarach, dzięki czemu są bardzo chłonne.


Trudno więc o odpowiedź na pytanie o to, co sprawdzi się lepiej: podpaski czy tampony. Wybór jest kwestią indywidualną, uzależnioną od osobistych przekonań, wrażliwości, samopoczucia i trybu życia.


W obu przypadkach trzeba pamiętać jednak o tym, by środki higieniczne zmieniać na czyste jak najczęściej. W przypadku tamponów jest to szczególnie istotne ze względu na zwiększone ryzyko rozwoju zakażenia.

 

Czy tampony mogą być używane przez bardzo młode dziewczyny?

 

Młode dziewczyny, które dopiero zaczęły miesiączkować, a nie rozpoczęły jeszcze współżycia, często zastanawiają się nad tym, czy mogą używać tamponów. Głównym zmartwieniem jest dla nich to, czy stosując tampony, nie uszkodzą błony dziewiczej.


Wiele zależy od tego, jaki kształt ma owa błona. Najczęściej ma ona kształt rogalika bądź pierścienia. W takim przypadku ryzyko uszkodzenia jej tamponem jest niewielkie. Zdarzają się jednak błony rozciągnięte na całą szerokość wejścia pochwy. W takim przypadku stosowanie tamponu może wiązać się z małymi trudnościami, wynikającymi z dolegliwości bólowych przy aplikacji. Jest to jednak po raz kolejny kwestia indywidualna.


Z myślą o kobietach, które mają wrażliwe miejsca intymne, nie rozpoczęły jeszcze współżycia, bądź obawiają się dyskomfortu lub bólu związanego z aplikacją i noszeniem tamponu, producenci środków higienicznych stworzyli wersje mini. Takie tampony nie powinny naruszyć błony dziewiczej ani powodować dolegliwości bólowych przy aplikacji.

 

Jakie środki ostrożności należy zachować przy stosowaniu tamponów?

 

Wiele kobiet nie wyobraża sobie miesiączki bez używania tamponów. Wskazują one przede wszystkim na to, że tampony zapewniają pełną swobodę ruchów, a także są bardzo komfortowe w użytkowaniu i jeśli są prawidłowo zaaplikowane, można nawet zapomnieć o tym, że ma się okres.


Warto jednak pamiętać o tym, że ponieważ tampon wprowadza się do środka, może wiązać się to z ryzykiem różnych sytuacji. Najważniejszym zagrożeniem, jakie może pojawić się w związku z używaniem tamponów, jest rozwój zakażenia. Bakterie namnażające się w krwi miesiączkowej w warunkach beztlenowych mają świetne warunki do rozwoju. Dlatego zachowywanie szczególnej higieny w czasie miesiączki, gdy używasz tamponów, to najważniejsza kwestia. Tampon nie powinien znajdować się w pochwie dłużej niż 4-6 godzin. Po tym czasie należy go koniecznie wymienić na świeży, niezależnie od tego, czy jest już bardzo zabrudzony, czy jeszcze nie. Zabrudzony tampon znajdujący się w pochwie przez kilkanaście lub więcej godzin może doprowadzić nawet do wstrząsu toksycznego. Warto jednak pamiętać, że to sytuacje skrajne, jednostkowe. Zachowanie podstawowych zasad higieny uchroni nas przed takimi niebezpieczeństwami.


Wiele dziewczyn i kobiet zastanawia się również nad tym, czy w czasie korzystania z toalety trzeba usunąć tampon. Odpowiedź brzmi: nie! Mocz wydalany jest bowiem poprzez cewkę moczową, więc tampon w niczym nie przeszkadza. Warto jednak zabezpieczyć sznureczek tamponu przed zabrudzeniem go w czasie korzystania z toalety.


Kolejną potencjalną obawą związaną z użytkowaniem tamponów jest to, że gdy namoknie, może się rozerwać, a jego część może pozostać w pochwie. Jest to sytuacja możliwa, jednak nie ma powodów do obaw, a tym bardziej paniki. Organizm rozpoznaje ciała obce i pozbywa się ich. Dlatego, jeśli w pochwie pozostałby kawałek tamponu, w niedługim czasie zostanie on usunięty i prawie na pewno wydostanie się razem z krwią miesiączkową. Jeśli sytuacja z pozostaniem tamponu zdarzy się pod koniec okresu, kiedy krwawienie jest już bardzo słabe i obawiasz się, że może nie “wypchnąć” resztki tamponu, udaj się do ginekologa.

 

Tampony O.B – niezawodna ochrona dla kobiet w każdym wieku!

 

O.B to jedna z najbardziej znanych marek oferujących niezawodne środki higieniczne. W jej ofercie znajdziesz tampony o różnym kształcie i w różnych rozmiarach, dzięki czemu bez problemu dobierzesz ten, który będzie Ci najbardziej odpowiadać i który zapewni niezawodną ochronę w różnych sytuacjach.


Delikatny materiał, który nie powoduje podrażnień śluzówki, wygodna aplikacja i bezproblemowe wyjmowanie tamponu – to wszystko sprawia, że po tampony O.B w czasie miesiączki sięgają kobiety w różnym wieku, prowadzące różny tryb życia.


Do wyboru jest kilka serii tamponów O.B:


  • ProComfort;
  • ProComfort Night;
  • Original;
  • Compact Applicator.

Tampony różnią się między sobą kształtem i rozmiarami, dzięki czemu z łatwością dobierzesz ten, który będzie Ci najbardziej odpowiadał.


W ofercie drogerii eZebra czekają na Ciebie niezawodne tampony O.B, które zapewniają ochronę kobietom na całym świecie już od kilku dekad. Niezależnie od tego, czy dopiero zaczęłaś miesiączkować, czy miesiączkujesz już od lat, spośród oferty tamponów O.B z pewnością wybierzesz produkty, które zapewnią Ci komfort i poczucie bezpieczeństwa niezależnie od warunków!

pixel