Montibello

( ilość produktów: 56 )

Montibello - pielęgnacja włosów i skóry głowy, którą pokochasz od pierwszego użycia!

Zdrowe i piękne włosy to marzenie wielu osób. Podstawą do tego, by takie były, jest odpowiednia pielęgnacja. Chodzi nie tylko o właściwy dobór kosmetyków do pielęgnacji włosów na długości, ale także o dopasowanie ich do rodzaju skóry głowy. Siła włosów bierze się właśnie z cebulek. Zadbaj więc o włosy i skórę głowy kompleksowo, dzięki profesjonalnym kosmetykom Montibello. Sprawdź, co znajdziesz w ofercie marki i jakie kosmetyki są aktualnie dostępne w ofercie drogerii eZebra!...

4 kroki do zdrowej skóry głowy i pięknych włosów!

 

Gęstość i rodzaj włosów są uzależnione od kilku czynników. Często stoją za tym uwarunkowania genetyczne - i jest to kwestia, którą ciężko przeskoczyć. Z drugiej jednak strony za wygląd i stan włosów w dużej mierze odpowiada to, w jaki sposób je pielęgnujesz, a także jaki tryb życia prowadzisz. O ile na kwestię genetyki nie mamy wpływu, o tyle dwa pozostałe czynniki jak najbardziej można (i nawet trzeba!) kontrolować. Czasem niewielkie zmiany mogą zaowocować wręcz spektakularnymi efektami!


Jak w 4 krokach zadbać o to, by włosy cieszyły siłą i blaskiem? Pod uwagę weź 4 kwestie i przyjrzyj im się - może wystarczy zmiana jednego lub dwóch nawyków, by okazało się, że włosy wcale nie są zniszczone ani osłabione, a tylko na takie wyglądają?


1. Kosmetyki do pielęgnacji włosów


Często daleko szukamy przyczyn pogorszenia kondycji włosów. W wielu przypadkach okazuje się jednak, że odpowiedzialne za to są kosmetyki, których używasz do codziennej pielęgnacji i/lub stylizacji. Niepożądane efekty może przynieść zarówno używanie niedostatecznej ich ilości w stosunku do potrzeb włosów (np. używanie wyłącznie szamponu, jeśli włosy są suche i delikatne), jak i ich nadmiaru. W tym drugim przypadku możesz bowiem nie tylko niepotrzebnie przeciążyć włosy (przez co będą wyglądały na nieświeże już krótko po umyciu), ale wręcz przeciwnie - wysuszyć je. Chodzi przede wszystkim o nadmiar kosmetyków do stylizacji włosów, które zawierają alkohol i inne składniki o działaniu przesuszającym.


Jeśli w dodatku kosmetyków do stylizacji włosów używasz często, a nawet codziennie i nie za każdym razem wieczorem myjesz włosy - recepta na obciążenie i przesuszenie włosów jednocześnie gotowa.


Dlatego podstawą do tego, by włosy cieszyły siłą, blaskiem i zdrowiem, jest przyjrzenie się swoim nawykom pielęgnacyjnym. W pierwszej kolejności zastanów się nad tym, jaki masz rodzaj włosów i jaka jest ich porowatość. Na tej podstawie ustalisz bowiem, jakich składników potrzebują najbardziej. W wielu przypadkach okazuje się bowiem, że zmiana szamponu czy odżywki rozwiązuje większość, jeśli nie wszystkie problemy z włosami!


Pamiętaj również o tym, że potrzeby włosów mogą się zmieniać. Chodzi przede wszystkim o to, że w miarę postępów pielęgnacji, rozwiązujesz część problemów. Przykładowo - po jakimś czasie używania nawilżających szamponów może okazać się, że kosmyki są już dostatecznie nawilżone i czas ograniczyć składniki nawadniające na rzecz proteinowych lub emolientowych. Kondycja włosów, tak jak cery, zmienia się z czasem. Dlatego cały czas trzeba się im przyglądać i na bieżąco dopasowywać pielęgnację do ich aktualnych wymagań.


2. Kosmetyki do skóry głowy


Komponując zestaw pielęgnacyjny do włosów często zapominamy o skórze głowy. Trzeba pamiętać o tym, że każdy włos wyrasta z cebulki. Jeśli więc cebulki będą osłabione, to włosy będą mieć większą skłonność do wypadania. Nowe włosy będą rosnąć słabsze, a to również przełoży się na ich wygląd. Odżywianie skóry głowy jest więc podstawą do tego, by już na starcie rozwiązać część problemów!


W tym przypadku również warto zacząć od przyjrzenia się pielęgnacji - a konkretnie temu, jakiego szamponu używasz. Dobrą praktyką jest dobieranie szamponu nie tylko do rodzaju włosów, ale przede wszystkim do potrzeb skóry głowy. Jeśli jest sucha i wrażliwa, to stosowanie kosmetyków silnie oczyszczających, które zawierają mocne detergenty (jak SLS i SLES) może ją podrażnić. W efekcie będzie swędzieć, może być również zaczerwieniona i mogą pojawiać się na niej mikrouszkodzenia. Od tego do stanu zapalnego jest już bardzo blisko!


Jeśli masz wrażliwą skórę głowy, masz dwa wyjścia. Jedno zakłada używanie łagodnego szamponu zarówno na skórę głowy, jak i na włosy. Drugie wyjście to używanie dwóch różnych szamponów: delikatnego na skórę głowy i silniejszego na długość włosów, jeśli czujesz, że są niedomyte tym łagodnym.


Pamiętaj również o tym, by co jakiś czas złuszczać skórę głowy. Tak samo, jak na twarzy i ciele, tak samo na skórze głowy gromadzi się martwy naskórek, a także resztki kosmetyków stylizacyjnych, które pozostały na niej po myciu głowy. Do tego celu zostały stworzone specjalne peelingi do skóry głowy.


Jeśli zachodzi taka potrzeba, przeprowadź kurację wzmacniającą cebulki włosów, np. w postaci ampułek czy profesjonalnego zabiegu w salonie fryzjerskim.


Wybieraj również maski i odżywki bez silikonów i innych składników, które mogą powodować obciążenie włosów i skóry głowy - dzięki temu będziesz mogła nakładać je również na skórę głowy i tym samym dostarczać jej składników odżywczych przy codziennym myciu.


3. Nawyki pielęgnacyjne


Kolejną kwestią, która w dużej mierze (jeśli nie w największej!) wpływa na wygląd i kondycję włosów, są nawyki pielęgnacyjne. W niektórych przypadkach może wydawać się, że są nieszkodliwe, skoro negatywnych efektów nie widać od razu. Sęk w tym, że różne działania mogą powodować mikrouszkodzenia, które ujawnią się dopiero po czasie - gdy będzie ich już po prostu dużo.


Rozczesywanie włosów na siłę, gdy są mokre i splątane, spanie w mokrych włosach, a także stylizacja na gorąco w przypadku, gdy pasma są jeszcze wilgotne - to grzechy główne, które popełniamy bardzo często, a z których nie zawsze zdajemy sobie sprawę. Po jednym razie prawdopodobnie negatywne efekty nie będą widoczne, jednak jeśli takie praktyki stosujesz częściej, prędzej czy później się zemszczą!


Efekty? Włosy są spuszone i wyglądają na matowe, a dodatkowo stają się “tępe” w dotyku i niezdyscyplinowane. Jeśli uszkodzenia nie są jeszcze bardzo duże, wystarczy zaprzestanie degradujących je praktyk, a także wdrożenie dobrze dopasowanej pielęgnacji.


4. Czy wiesz, co jesz? Dieta a kondycja włosów


Najbardziej bagatelizowaną sprawą w kwestii wyglądu włosów jest to, w jaki sposób się odżywiasz. Tymczasem to, czy codziennymi posiłkami zaspokajasz zapotrzebowanie na witaminy i minerały, ma ogromne znaczenie dla kondycji całego organizmu. Dotyczy to również wyglądu włosów, skóry i paznokci!


Jeśli Twoja dieta jest dość monotonna, a przy tym opiera się przede wszystkim na przetworzonej żywności, a do tego pijesz sporo kawy, słodzonych napojów czy alkoholu, prędzej czy później taki tryb życia odbije się na kondycji całego organizmu.


Przewlekły stres i zmęczenie również wpływają niekorzystnie na wygląd i kondycję! Dlatego przyjrzyj się sumiennie temu, co jesz i czy w ten sposób dostarczasz swojemu organizmowi tego, co potrzebuje. Uzupełnienie niedoborów suplementami diety, a niekiedy nawet lekami, to długotrwały proces. Pierwsze efekty są widoczne po kilku tygodniach, a dla pełnego sukcesu kuracja powinna trwać (przeważnie) około 3 miesięcy.


Kosmetyki pielęgnacyjne do włosów i skóry głowy, nawyki pielęgnacyjne, a także dieta i tryb życia w ogromnej mierze wpływają na wygląd i kondycję włosów. Dlatego, jeśli obserwujesz zmiany na gorsze, przyjrzyj się tym czynnikom w pierwszej kolejności. Może bowiem okazać się, że wystarczą drobne zmiany, by niemal z dnia na dzień poprawić wygląd włosów i komfort skóry głowy!

 

Montibello - profesjonalne kosmetyki do włosów

 

Inna kwestia to ta, że często zdarza się, że kosmetyki pielęgnacyjne do włosów, co do których miałaś przekonanie, że działają świetnie, okazują się niewiele warte. Dotyczy to przede wszystkim tych produktów, które zawierają niewiele składników aktywnych, za to mają sporo wypełniaczy i silikonów. Efekt pielęgnacji jest więc tylko chwilowy - bo takie składniki nie naprawiają uszkodzeń i nie wzmacniają włosów, a jedynie maskują problem.


Przy wyborze kosmetyków pielęgnacyjnych warto przyjrzeć się ich składowi. Im więcej składników aktywnych, tym lepiej! Zawartość silikonów nie zawsze jest niepożądana, a wręcz przeciwnie. To jeden z ulubionych składników posiadaczy suchych i zniszczonych włosów wysokoporowatych. Silikony nie tylko doskonale dyscyplinują niesforne kosmyki, ale również tworzą na nich warstwę ochronną przed działaniem czynników zewnętrznych. W efekcie włosy więc sporo zyskują!


Sprawdzonym sposobem na to, by włosy zachowały dotychczasowy, a także odzyskały utracony blask, są kosmetyki fryzjerskie. To profesjonalne produkty, których składy bazują na substancjach wysokiej jakości. Są one dodatkowo połączone tak, że efekt stosowania jest wręcz piorunujący!


Do tej kategorii bez wątpienia należą kosmetyki Montibello. Są chętnie wybierane przez salony fryzjerskie i sięgają po nie także uznani specjaliści w dziedzinie fryzjerstwa i stylizacji fryzur.


Co wyróżnia produkty Montibello? To przede wszystkim składy opracowywane pod okiem naukowców. Wszystkie kosmetyki tej marki zawierają składniki aktywne doskonałej jakości, dzięki temu efekty są zauważalne szybko i są trwałe. W ofercie marki znajdziesz pełną gamę kosmetyków do włosów, które odpowiadają na potrzeby różnych ich rodzajów. W asortymencie znajdziesz zarówno profesjonalne kosmetyki pielęgnacyjne, jak i do stylizacji oraz koloryzacji.

 

Pielęgnacja, stylizacja i koloryzacja włosów z Montibello na eZebra

 

Początki marki Montibello sięgają drugiej połowy lat 60. XX w., a konkretnie 1967 roku. To właśnie wtedy Francisco Muria i Frances Adams stworzyli pierwsze profesjonalne produkty do pielęgnacji włosów, stosując w nich innowacyjne rozwiązania. Marka została założona z myślą o salonach fryzjerskich. Pomysł okazał się strzałem w dziesiątkę i już w niedługim czasie od wejścia na rynek kosmetyki Montibello można było zobaczyć w wielu salonach fryzjerskich na terenie całej Hiszpanii.


Doskonała jakość i rewelacyjne efekty, jakie zapewniały produkty do włosów tej marki, sprawiły, że bardzo szybko zdobyły popularność również poza granicami rodzimego kraju. Dziś są znane i lubiane niemal na całym świecie, a od 2011 roku można cieszyć się nimi również w naszym kraju.


Choć kosmetyki Montibello zostały stworzone z myślą o profesjonalnym użytku w salonach fryzjerskich, to są dostępne również na użytek własny. W drogerii eZebra czeka na Ciebie kilkadziesiąt produktów tej marki. Dzięki temu bez problemu znajdziesz te, które sprawdzą się najlepiej do pielęgnacji Twoich włosów.


W ofercie drogerii eZebra znajdziesz wybrane kosmetyki Montibello ze wszystkich trzech grup, tj. pielęgnacyjne, do stylizacji oraz do koloryzacji. Szeroki wybór i dokładny opis poszczególnych kosmetyków sprawi, że bez problemu wybierzesz te, które będą najlepiej odpowiadać potrzebom Twoich włosów i skóry głowy.


Znajdziesz tu między innymi micelarny szampon do włosów zniszczonych, balsam do włosów łamliwych, odżywkę w sprayu, maskę po zabiegu keratynowego prostowania włosów, a także odżywki koloryzujące. Wśród kosmetyków do koloryzacji są między innymi pianki koloryzujące. Oprócz tego znajdziesz także różne produkty do stylizacji włosów, jak spray do stylizacji czy lakier utrwalający fryzurę.


Niezależnie od tego, jaki masz rodzaj włosów i jakie są ich aktualne potrzeby, spośród kosmetyków Montibello bez problemu wybierzesz te, które zadbają o Twoje kosmyki i zapewnią rewelacyjne efekty.


Popularne produkty: odżywki Montibello

pixel