Miya Cosmetics

( ilość produktów: 82 )

Miya Cosmetics: dla nowoczesnych i świadomych kobiet!

Lubisz dbać o siebie, jednak Twój styl życia sprawia, że nie zawsze masz czas na to, by poświęcić swojej skórze tyle czasu, na ile zasługuje? Poznaj kosmetyki Miya – stworzone z myślą o kobietach takich jak Ty: nowoczesnych, świadomych i odważnych. Niech napięty grafik nie ogranicza Cię w niczym: kosmetyki pielęgnacyjne Miya pomogą Ci zadbać o skórę niezależnie od tego, jak żyjesz! Sprawdź, jakie produkty tej marki znajdziesz w ofercie drogerii eZebra i co przygotowaliśmy tym razem...

3 kroki do zadbanej skóry – podziękuje Ci za to!

 

Gładka i promienna skóra o zdrowym, soczystym kolorycie to marzenie większości z nas. Wpływ na jej stan ma wiele czynników – część z nich jest od nas niezależnych, jednak na niektóre mamy realny wpływ. Upływu czasu, a tym samym fizjologicznych procesów starzenia się skóry, nie da się całkowicie zatrzymać. Można jednak sprawić, że efekty biegu czasu będą mniej zauważalne. Na to największy wpływ ma odpowiednia pielęgnacja skóry oraz tryb życia.


Podstawą do tego, by skóra była w dobrej kondycji i wyglądała promiennie, jest zadbanie o to, by otrzymała to, czego potrzebuje. Najważniejsze jest oczyszczanie skóry i jej nawilżanie. Starasz się tego pilnować, jednak pomimo tego stan Twojej skóry nie jest w pełni zadowalający? Przyjrzyj się bliżej swoim nawykom pielęgnacyjnym i odpowiedz sobie na pytanie o to, czy aby na pewno zaspokajasz wszystkie potrzeby skóry.


W codziennej pielęgnacji cery musisz pamiętać o:


• oczyszczaniu – to podstawa i punkt wyjścia do pozostałych kroków. Wiele osób popełnia nieświadomie błąd już na tym etapie: zaniedbując go lub wręcz przeciwnie – oczyszczając skórę zbyt intensywnie. Niektórzy kojarzą również konieczność oczyszczania skóry z wykonywaniem makijażu i uznają, że skoro się nie malują, to oczyszczanie nie jest aż tak potrzebne. Jest to jednak błędne podejście. Na skórze każdego dnia gromadzi się bowiem mnóstwo zanieczyszczeń różnego pochodzenia, które mają istotny wpływ na jej wygląd i kondycję. To przede wszystkim martwy naskórek, ale także kurz, pyłki czy pyły zawieszone w powietrzu. Jeśli nie będziesz ich regularnie usuwać, będą się gromadzić na skórze, tworząc niewidoczną gołym okiem, ale utrudniającą skórze oddychanie powłoczkę. Z czasem będą blokować również ujścia mieszków włosowych, przyczyniając się do tworzenia się zaskórników. To pierwszy krok do pogorszenia stanu cery. Trzeba jednak pamiętać również o tym, by nie przesadzić w drugą stronę i nie oczyszczać skóry zbyt agresywnie. Preparaty zbyt mocne w stosunku do potrzeb skóry, a także zawierające silne detergenty co prawda domyją zanieczyszczenia, jednak przy okazji uszkodzą również naturalny płaszcz hydrolipidowy skóry. Ten z kolei tworzy tarczę ochronną: zapobiega nadmiernej utracie wilgoci z naskórka, a także chroni przed przedostawaniem się przez skórę do organizmu między innymi bakterii i zanieczyszczeń;


• nawilżaniu – nawilżanie skóry suchej i wrażliwej, a także normalnej, wydaje się dość oczywiste. Trzeba jednak wiedzieć, że każdy rodzaj skóry potrzebuje zapewnienia odpowiedniego poziomu nawilżenia! Tak samo jak skóra normalna czy sucha, tak skóra mieszana, tłusta czy problematyczna również wymaga tego, by ją nawilżyć. Mitem i krzywdzącą teorią dla skóry jest to, że cera mieszana czy tłusta nie potrzebują nawilżenia, a wręcz przeciwnie – trzeba ją “wysuszyć”, by pozbyć się niechcianych zmian (zaskórniki, prosaki, trądzik). Ten tok myślenia najczęściej skutkuje przesuszeniem skóry i zaostrzeniem występujących problemów. Dzieje się tak dlatego, że poprzez nadmierne oczyszczanie czy owo “wysuszanie” zmian, uszkodzony, a nawet zniszczony zostaje naturalny płaszcz hydrolipidowy skóry. W efekcie będzie ona próbowała odzyskać utracony poziom nawilżenia, a tym samym – będzie produkować więcej sebum. Błędne koło się więc zamyka, a droga zdecydowanie nie tędy prowadzi. Jeśli masz skórę mieszaną lub tłustą bądź trądzikową, podstawą jej pielęgnacji jest oczyszczanie i nawilżanie – tak jak w każdym innym przypadku. Różnica polega jednak na tym, by wybrać kosmetyki pielęgnacyjne o lekkich konsystencjach i formułach, które nie zawierają substancji komedogennych. Kosmetyki do pielęgnacji skóry mieszanej, tłustej i trądzikowej powinny za to zawierać substancje normalizujące wydzielanie sebum, a także te o działaniu antybakteryjnym;


• odżywianiu – często po demakijażu i umyciu buzi nakładamy krem pielęgnacyjny. Czasem jest on dopasowany do potrzeb skóry, a czasem jest to zupełnie przypadkowy produkt. Aby zapewnić skórze to, czego potrzebuje, niezbędne jest poznanie jej potrzeb. Choć krem jest podstawowym kosmetykiem pielęgnacyjnym, w wielu przypadkach może okazać się niewystarczający. Warto więc jego działanie uzupełnić za pomocą serum, które ma bardziej skoncentrowane składniki niż krem, a tym samym jego działanie jest silniejsze. Równoległe stosowanie serum i kremu przyniesie lepsze rezultaty niż wówczas, gdy stosuje się tylko jeden produkt.


Pamiętaj o tym, by poznać potrzeby swojej skóry – to znacznie ułatwi dobór właściwych kosmetyków pielęgnacyjnych i jest o wiele bezpieczniejsze niż dobieranie ich metodą prób i błędów, testując je na skórze!

 

Kilka grzechów głównych wobec skóry

 

Niewłaściwa pielęgnacja skóry to jeden z najważniejszych powodów wpływających na jej wygląd i kondycję. To jednak nie wszystko. Często skórze szkodzimy o wiele bardziej niż można się tego spodziewać, nawet o tym nie wiedząc.


Do najważniejszych błędów popełnianych na skórze zalicza się przede wszystkim:


•spanie w makijażu – niech rękę podniesie ten, komu choć raz nie zdarzyło się zasnąć w pełnym “opakowaniu”, tj. w makijażu i ubraniach. Jeśli sytuacja zdarzy się raz na jakiś czas, nie będzie to wielki problem. Gorzej, jeśli takie praktyki zdarzają Ci się częściej. Nocą skóra odpoczywa i regeneruje się, dlatego zawsze do łóżka powinnaś kłaść się z cerą oczyszczoną i z nałożonym kremem pielęgnacyjnym. Jeśli notorycznie zasypiasz w makijażu, nie tylko uniemożliwiasz skórze naturalny odpoczynek i regenerację, ale także doprowadzasz do zatykania się porów. Efekt jest niestety łatwy do przewidzenia!


•alkohol – oczyszczanie skóry, zwłaszcza tej problematycznej, kosmetykami zawierającymi w składzie alkohol, to kolejny z najważniejszych grzechów popełnianych przeciwko skórze. Alkohol i inne, równie silnie działające środki, naruszają naturalną barierę hydrolipidową skóry, tym samym przyczyniając się do jej przesuszania, a także powodując podrażnienia. Jeśli zależy Ci na dogłębnym oczyszczeniu skóry, a także na zdezynfekowaniu jej, wybieraj preparaty kosmetyczne przeznaczone do pielęgnacji skóry problematycznej. Mają specjalnie opracowane formuły, które pomogą Ci osiągnąć oczekiwany efekt, a przy tym nie naruszą naturalnej bariery ochronnej.


•brak ochrony przeciwsłonecznej – słońce jest naszym sprzymierzeńcem i to w wielu kwestiach. Ekspozycja na promieniowanie słoneczne poprawia nastrój, przyczynia się również do syntezy witaminy D w skórze, która nie bez powodu jest zwana witaminą słońca. Jednak nadmierna ekspozycja na promieniowanie UV przynosi wiele szkód, o czym czasem zdajemy się nie pamiętać. Podstawą do tego, by nie stracić młodego i zdrowego wyglądu skóry, jest zabezpieczanie jej przed szkodliwym wpływem promieniowania słonecznego. Prowadzi ono do tzw. fotostarzenia się skóry, przez co oznaki upływu czasu są o wiele szybciej i bardziej widoczne. Każdorazowo więc przed wyjściem na słońce pamiętaj o tym, by skórę zabezpieczyć kremem z filtrem przeciwsłonecznym.

 

Miya Cosmetics: odpowiedź na potrzeby każdego rodzaju skóry!

 

Codzienna pielęgnacja skóry może być przyjemnością, a nie przykrym obowiązkiem – i tak powinno się do niej podchodzić! Dzięki temu dbanie o dobrą kondycję skóry stanie się dobrym nawykiem, a tym samym upływ czasu będzie na niej widoczny później. To samo dotyczy pielęgnacji skóry problematycznej – przez to rozumiemy nie tylko skórę trądzikową, ale także z rozszerzonymi naczynkami, trądzikiem różowatym, AZS czy innymi problemami.


Wybór odpowiednich kosmetyków pielęgnacyjnych to podstawa do tego, by zaspokoić potrzeby skóry, a także by używać ich z przyjemnością. Połączenie tych dwóch kwestii przekłada się na same korzyści dla skóry!


Miya Cosmetics to polska marka kosmetyczna, która powstała z myślą o potrzebach nowoczesnych kobiet, które żyją w biegu. Aktywność i ograniczony czas nie powinny w żaden sposób wpływać niekorzystnie na nasz wygląd i samopoczucie. Kosmetyki Miya to piękno i siła składników aktywnych zamknięte w przyjemnych dla oka, kolorowych opakowaniach.


Formuły kosmetyków Miya pozwalają na zaspokojenie potrzeb każdego rodzaju skóry bez konieczności spędzania długich minut przed lustrem. Otwierasz opakowanie, nakładasz kosmetyk i… gotowe! Codzienna pielęgnacja z kosmetykami Miya jest szybka, skuteczna i po prostu przyjemna.


Kosmetyki Miya to kilka linii ukierunkowanych na konkretne potrzeby i problemy skóry. Dzięki temu zyskujesz maksimum korzyści przy minimalnym nakładzie czasu i pracy. Cenne składniki aktywne działają na Twojej skórze, gdy śpisz, odpoczywasz, a nawet gdy coś robisz. Przyjemne zapachy i konsystencje produktów Miya sprawiają, że używanie ich jest przyjemnością. Dzięki temu w łatwy i szybki sposób dostarczasz skórze tego, czego potrzebuje, a ona szybko odwdzięczy Ci się blaskiem, zdrowym kolorytem i pięknym wyglądem!

 

Jakie produkty Miya Cosmetics znajdziesz w ofercie drogerii eZebra?

 

Kosmetyki pielęgnacyjne Miya to nowoczesne formuły, przyjemne zapachy, wygoda stosowania, a także naturalne składniki roślinne. Formuły kosmetyków Miya są również przyjazne weganom, a produkty nie są testowane na zwierzętach. Wszystko to sprawia, że w Twoje ręce trafia kosmetyk, któremu trudno coś zarzucić.


W tym miejscu czeka na Ciebie szeroki wybór kosmetyków Miya, przeznaczonych do różnych rodzajów skóry. Dzięki temu w szybki i przyjemny sposób zadbasz o jej codzienne potrzeby bez obaw o efekty – te zachwycą Cię już po kilku użyciach.


Zobacz, jakie kosmetyki Miya znajdziesz w aktualnej ofercie eZebra!

pixel