Guerlain

( ilość produktów: 33 )

Ikona wśród perfum

W przeciągu ostatnich 190 lat twórcy marki Guerlain zdążyli opracować prawie 1100 unikalnych kompozycji, którymi zarówno kobiety, jak i mężczyźni zachwycają się po dziś dzień. Ta rodzinna firma, która powstała w 1828 roku, niemal od razu stała się popularna nie tylko wśród Paryżan, ale i w całej Europie. Wszystko to zawdzięcza swojemu odważnemu założycielowi, którym był Pierre-François Pascal Guerlain. Syn handlarza przypraw, od dziecka miał bliski kontakt...

Guerlain - eZebra.pl

 

z najróżniejszymi zapachami: od orientalnych suszonek po lokalne zioła. To, jak i potrzeba wyuczenia rzemiosła, które pomoże chłopcu z biedniejszej rodziny wejść do wyższych sfer, sprawiły, że Pierre Guerlain stał się jednym z najlepszych wytwórców perfum swoich czasów. Na stałe zamieszkał w Paryżu, gdzie stworzył swoją pierwszą, najbardziej znaną do dziś kompozycję Eau de Cologne Imperiale, zamkniętą we flakoniku w pszczoły pokryte szczerym złotem, który dziś stał się już ikoną. Gdy w 1853 r. podarował te perfumy w prezencie nowej żonie Napoleona III, Księżnej Eugenii, stała się ona jedną z jego stałych klientek z najwyższych sfer. W ofercie marki znjadziesz fantastyczne serie m.in.: Guerlain KissKiss, Guerlain La Petite Robe Noire, Guerlain Meteorites, Guerlain Rouge G, Guerlain Terracotta.

 

Wartości, które wpłynęły na wielu

 

Dziś Guerlain to wielka firma, która produkuje nie tylko perfumy, ale też w ogóle kosmetyki. Jest mocno zaangażowana w ochronę natury, a szczególną opieką otacza obszary zamieszkałe przez pszczoły zagrożone wyginięciem. Poza tym Guerlain kieruje się wartościami, które mają na celu nie tylko zmniejszenie zanieczyszczeń wynikających z produkcji perfum, ale także ich transportu na całym świecie.


Zarządcy zapraszają do współpracy tylko firmy, które do przewożenia towarów używają elektrycznych aut. Założyciele propagują ideę zrównoważonego rozwoju i nieustannie podwyższają jakość powstałych perfum i kosmetyków, nie niszcząc przy tym przyrody. Do stworzenia swoich złożonych, intrygujących kompozycji, artyści zapachu używają najnowszych technologii. Dzięki nim możesz dziś mieć dostęp do szeregu najbardziej wyszukanych, zachwycających wonności.

 

Perfumy, które dodają elegancji

 

Każdy zapach proponowany przez Guerlain ma swoją historię, która opowiada o tym, skąd wziął się pomysł na jego stworzenie. Jeden z nich stanowi wonną interpretację powieści C. Farrère'a pt. „La Bataille” o zakazanej miłości między żoną japońskiego admirała a brytyjskim oficerem. Inna kompozycja przenosi nas do owocowego ogrodu w tajemniczym zakątku romantycznej Francji.


Perfumy Guerlain dla mężczyzn z kolei podkreślają siłę i elegancki styl swojego właściciela. Idee twórców marki Guerlain wyrażone są za pomocą unikalnych nut zapachowych, które każdorazowo tworzą kompozycję niedającą się zapomnieć. Oferowane w naszym sklepie perfumy Guerlain to zestaw najważniejszych propozycji tej marki, które zwolenniczka czy zwolennik perfum powinien wypróbować choć raz w życiu. Wybrane zapachy Guerlain zostały stworzone na bazie orientalnych roślin, co czyni je bardziej intrygującymi, a noszącą je kobietę zmysłową i tajemniczą. Inne, bardziej owocowe nuty są z kolei na tyle uniwersalne, że można nosić je zarówno na co dzień, jak i na specjalne okazje.

 

Styl i szyk w jednej butelce

 

Dostępne w naszej ofercie zapachy dla mężczyzn, a w tym wody toaletowe, zostały wzbogacone w równie zmysłowe i uwodzicielskie nuty zapachowe, jak te, dedykowane paniom. Piżmowe, drzewne kompozycje zwrócą uwagę na noszącego je dżentelmena za każdym razem, gdy pojawi się w towarzystwie. Zapachy zaskakują swoją intensywnością, z czasem przechodząc w nieco łagodniejsze, słodsze nuty np. wyczuwanego drzewa migdałowego. Guerlain to marka, która należy do grona najznamienitszych.


W Paryżu przy najbardziej reprezentacyjnej alei Champs-Elysées 68 znajduje się niezwykły Dom Guerlain, w którym w eleganckiej przestrzeni prezentowane są nowe perfumy, kosmetyki i inne dodatki. Z tego względu marka niezwykle dba o prezencję swoich produktów, a w tym także o wygląd flakoników. Sam założyciel, Pierre Guerlain, niezwykle podkreślał ich wagę, zdając sobie sprawę z tego, że stanowią one swego rodzaju reprezentację kompozycji. Tak też perfumy tej marki, które znajdziesz w naszym sklepie, zapewniają nie tylko długotrwały zapach, ale też z pewnością będą pięknie prezentować się na Twojej półce.

pixel