Givenchy

( ilość produktów: 42 )

Givenchy – zapach klasy

Uwielbiamy czuć się wyjątkowo. Czasami nachodzi nas ochota na założenie eleganckiej sukienki, stylowe upięcie włosów i przystrojenie się naszyjnikiem, który zazwyczaj leży głęboko schowany w szufladzie. Pragniemy choć przez chwilę zaznać arystokratycznego życia, zjeść kolację w modnej restauracji i otoczyć się doborowym towarzystwem. Niestety praca i obowiązki domowe rzadko pozwalają nam na choćby chwilę wytchnienia. Przez większość czasu nie przejmujemy...

Givenchy – eZebra.pl

 

się więc ubraniem czy fryzurą, bo jesteśmy po prostu zmęczone. Istnieje jednak sposób, by nawet w ferworze codziennych zajęć podkreślić elegancką stronę naszej osobowości. Jaki? Sięgnijmy po perfumy Givenchy. Givenchy jednoznacznie kojarzy się z klasą i stylem. Będąc symbolem dobrego smaku, jest marką najczęściej wybieraną przez gwiazdy kina i estrady, które uwielbiają świetnie prezentować się na ważnych uroczystościach branżowych. Givenchy to jednak nie tylko piękne kreacje. Ogromną popularnością cieszą się również proponowane przez nich perfumy, które dodają nam szyku i pewności siebie. Jeżeli więc zależy nam na wyjątkowym imagu i wspaniałym samopoczuciu na co dzień, nie wahajmy się i wybierzmy zapachy Givenchy – natychmiast poczujemy różnicę.

 

Konsekwentnie do celu czyli historia marki Givenchy

 

Historia marki Givenchy przepełniona jest pasją i determinacją. Wszystko zaczęło się od młodego francuskiego arystokraty Huberta de Givenchy, który od najwcześniejszych lat wiedział, że pragnie w życiu tylko jednego – znaleźć się w świecie mody. Choć rodzice chłopca naciskali, by ten skończył studia prawnicze i rozpoczął karierę w tej dziedzinie, Hubert uparł się, że zostanie projektantem. Ku niezadowoleniu najbliższych, w wieku siedemnastu lat wyjechał więc z rodzinnego Beauvais do Paryża, by tam rozpocząć naukę rysunku i projektowania.


Nie tracąc czasu, młody de Givenchy już w trakcie studiów odbywał praktyki w najznakomitszych paryskich domach mody, dzięki czemu szybko zdobył doświadczenie, na którym mu zależało. Wykorzystując wiedzę pozyskaną w szkole i pracy, tuż po uzyskaniu dyplomu otworzył mały butik, który po jakimś czasie przeistoczył w swój pierwszy dom mody. Stworzoną w nim kolekcję pokazał światu w 1952 roku i od razu stała się hitem. Kreacjami Givenchy’ego zaczęły interesować się najznakomitsze kobiety show biznesu i polityki, co przyniosło młodemu projektantowi niesamowity rozgłos i popularność. Marka niemal natychmiast stała się rozpoznawalna w całym świecie mody.

 

Szyk i elegancja

 

Co charakteryzuje styl Givenchy? Oczywiście szyk, elegancja i luksus. Wszystkie kreacje wychodzące spod igły mistrza wyróżniają się niebanalną prostotą, kobiecością i dobrym gustem. Nic więc dziwnego, że zakochały się w nich takie postaci jak Audrey Hepburn, Jackie Kennedy czy Grace Kelly. Te silne, ale jednocześnie pełne wdzięku panie znalazły w Givenchym to, czego nie dał im do tej pory żaden inny projektant – wrażliwość, wyczucie i odwagę.


Artysta znał kobiety i je rozumiał. To dlatego tak doskonale udawało mu się podkreślać ich piękno i charakter. W pracy inspirował się różnymi sylwetkami i temperamentami swoich klientek, próbując poprzez kreacje uwypuklić ich zalety, jednocześnie ukrywając niedoskonałości. Jego niesamowity smak zapewniał im klasyczny, szykowny wygląd oraz sprawiał, że czuły się naprawdę piękne i prawdziwie zmysłowe. Givenchy uwielbiał dodawać kobietom pewności siebie i patrzeć jak rozkwitały w zaprojektowanych przez niego strojach. Twierdził, że to właśnie satysfakcja i świetne samopoczucie klientek daje mu najwięcej radości. Chciał, by świat szyku i elegancji, który stworzył miał pozytywny wpływ na ukochane przez niego kobiety i zdecydowanie mu się to udało.

 

Perfumy z twarzą Audrey Hepburn

 

Po pięciu latach od otworzenia domu mody Givenchy, w 1957 roku artysta postanowił wprowadzić do swojej oferty perfumy. Zmysłowe, romantyczne i przede wszystkim niezwykle kobiece L’Interdit od razu przypadły do gustu jego ulubionej klientce i przyjaciółce Audrey Hepburn. Aktorka bez wahania zgodziła się promować je swoim wizerunkiem, pragnąc by zapach zaprojektowany przez jej przyjaciela poznały kobiety na całym świecie. Wiedziała, że ma on niesamowitą moc, dzięki której każda z nich od razu poczuje w sobie pierwiastki luksusu i elegancji.


Choć L’Interdit do dziś cieszy się niezwykłą popularnością wśród pań, to kolejne zapachy proponowane przez markę okazują się równie godne uwagi. Łączące w sobie akordy kwiatowe, herbaciane i drzewne, perfumy Givenchy sprawiają, że każda z nas odkrywa w sobie całe pokłady kobiecej siły i jednocześnie dziewczęcej delikatności. Otulając się aromatem Ange ou Demon czy Organzy na nowo uda nam się pokochać siebie.


Choć marka zawsze największą uwagę skupiała na kobietach, to nigdy nie zapominała także o panach. Zapachy Givenchy pour homme wyróżniają się wyrazistością i intensywnością. Ich wyrafinowane kompozycje sprawiają, że każdy mężczyzna zyskuje na klasie, elegancji i sile.

pixel