Dabur

( ilość produktów: 20 )

Dabur – przywraca równowagę

Wielu z nas codziennie odczuwa zmęczenie, frustrację, stres i inne negatywne emocje. Idziemy przez życie znużeni i zniechęceni. Co prawda wykonujemy wszystkie narzucone nam obowiązki, ale robimy to z niechęcią i bez entuzjazmu. Brakuje nam sił, odczuwamy apatię nie tylko wobec świata i ludzi, ale – co gorsze – również wobec siebie. Nie jesteśmy zadowoleni z własnych osiągnięć, wyglądu, ani osobowości, a to rodzi coraz większe poczucie rozczarowania i bezradności. Dlaczego tak się dzieje?...

Dabur – eZebra.pl

 

Bo nie kierujemy się zasadami Ajurwedy. Jeżeli zależy nam na spokojnym, harmonijnym życiu, które będzie dla nas źródłem radości, postarajmy skupić się na równowadze pomiędzy rządzącymi nami pięcioma żywiołami – przestrzenią, powietrzem, ogniem, wodą i ziemią. Aby lepiej zrozumieć ich wpływ na nasze samopoczucie zwróćmy się w stronę znanego od wieków indyjskiego systemu medycyny zwanego Ajurwedą. Zasady przezeń ustalone możemy stosować we wszystkich aspektach życia – przy przygotowywaniu posiłków, planując wypoczynek czy nawet dbając o higienę. Zgodna z Ajurwedą pielęgnacja ciała w pozytywny sposób oddziałuje nie tylko na nasze zdrowie fizyczne, ale również psychiczne. Jak się do niej przygotować? Wypróbujmy kosmetyki Dabur.

 

Zasady Ajurwedy czyli jak żyć w zgodzie ze sobą

 

Ajurweda to typowy dla Indii sposób uprawiania medycyny. Rozwijana od starożytności, we współczesnym świecie okazuję się wyjątkowo potrzebna. W jej centrum zainteresowania znajduje się bowiem nie tylko zdrowie fizyczne, ale również psychiczne i duchowe, o których często zapominamy w naszej chaotycznej codzienności.


Według Ajurwedy każdego z nas cechuje wyjątkowa kombinacja pięciu żywiołów – przestrzeni, powietrza, ognia, wody i ziemi. W sytuacji gdy ich proporcje zostają zaburzone, nasze samopoczucie ulega pogorszeniu. Jeśli więc zależy nam na witalności i zadowoleniu z życia, koniecznie powinniśmy zadbać o równowagę między nimi. Jak to zrobić?


Przede wszystkim należy wsłuchać się we własne ciało i ducha. Bądźmy dobrzy dla samych siebie i nie traktujmy się zbyt surowo. Niech nasz organizm poczuje, że żyjemy z nim symbiozie. Raczmy go zdrowym jedzeniem przyrządzanym zgodnie z zasadami Ajurwedy, pozwalajmy wypocząć i odpowiednio pielęgnujmy. Pozwólmy naszemu ciału odetchnąć od wszechobecnych chemikaliów i zwróćmy się w stronę naturalnych kosmetyków Dabur.

 

Jak to się zaczęło czyli krótka historia Dabur

 

Historia Dabur sięga końca dziewiętnastego wieku. Wówczas, właściciel niewielkiej apteki – dr Burman – zauważył, że większość sprzedawanych w niej leków jest albo nieskuteczna, albo zdecydowanie za droga dla przeciętnego klienta. Zdecydował więc, że sam zacznie produkować różnego rodzaju medykamenty, opierając ich recepturę na samych naturalnych składnikach. Burman długo eksperymentował i w końcu doszedł do wniosku, że największą efektywnością charakteryzują się leki wytworzone zgodnie z zasadami Ajurwedy. To one później stały się jego znakiem rozpoznawczym i przyniosły mu sławę.


Skuteczność specyfików dr Burmana była tak duża, że zapotrzebowanie na nie rosło z dnia na dzień. Doktor postanowił więc o rozszerzeniu swojej działalności i wkrótce zamienił maleńką aptekę na ogromne przedsiębiorstwo specjalizujące się w medycynie naturalnej. Od tamtej pory Dabur nieprzerwanie zajmuje się produkcją leków, kosmetyków oraz artykułów spożywczych i wciąż stara się udoskonalać swoje wyroby. Oprócz zasad Ajurwedy, Dabur stosuje również najnowocześniejsze technologie, dzięki którym wszystkie produkty tej marki odznaczają się wyjątkową jakością i skutecznością.

 

Dabur – kosmetyki dobre dla ciała i ducha

 

Oferta marki Dabur jest niezwykle bogata. Znajdują się w niej różnego rodzaju maski, odżywki, szampony oraz suplementy diety. Choć wszystkie produkty są przygotowywane zgodnie z ajurwedyjskimi recepturami i charakteryzują się najwyższą jakością, to najlepszą renomą wśród klientów cieszą się pasty do zębów. Ich wyjątkowy skład sprawia, że spełniają oczekiwania nawet najbardziej wymagających.


Wybór pasty zależy od naszych potrzeb. Jeżeli chcemy cieszyć się pięknym białym uśmiechem, zdecydujmy się na tę z aktywnym węglem. W przypadku problemów z dziąsłami, powinniśmy wybrać raczej tę łagodzącą z aloesem, a przy walce z próchnicą z ekstraktem z drzewa arakowego. Niezależnie jednak która z past okaże się dla nas najlepsza, zawsze możemy mieć pewność, że zawiera w sobie same naturalne składniki i dzięki temu jest bezpieczna i skuteczna.


Drugą najpopularniejszą kategorią produktów Dabur są olejki do włosów powszechnie stosowane w Indiach. Wszyscy wiemy, że Hinduski są posiadaczkami najpiękniejszych włosów na świecie i dlatego marka postanowiła zdradzić nam ich sekret. Dzięki regularnemu stosowaniu olejów nasze czupryny szybko zyskają na objętości i blasku. Jeśli więc chcemy poczuć się piękne jak mieszkanki kraju nad Gangesem, zaufajmy kosmetykom Dabur.

pixel