Biocosmetics

( ilość produktów: 24 )

Biocosmetics - natura

Biocosmetics jest marką produkującą naturalne kosmetyki oraz surowce kosmetyczne skierowane do gabinetów i salonów kosmetycznych, jak również możliwe do stosowaniu w użytku domowym. W ofercie znajdują się między innymi: kwas migdałowy służący do delikatnego złuszczania naskórka, glikolowy – do złuszczania głębokiego, posiadające bogate właściwości nawilżające kwas hialuronowy, kwas salicylowy – pomocny w walce z trądzikiem...

Biocosmetics - eZebra.pl

 

kwas kojowy – wspomagający w leczeniu przebarwień skórnych, produkty do mikrodermabrazji: biały korund szlachetny, algi oraz wiele innych. Biocosmetics oferuje m.in. Kwas glikolowy Biocosmetics w stężeniu 70%. Jest to kwas, który naturalnie występuje w trzcinie cukrowej i należy do grupy kwasów alfa-hydroksylowych. Jest najbardziej aktywnym kwasem AHA, co oznacza, że bez trudu wnika skórę, nie pozostając na jej powierzchni. W zależności od stężenia kwas glikolowy ma różne zastosowania. W niskich stężeniach nawilża i delikatnie złuszcza naskórek. W wyższych stężeniach (20-35%) oczyszcza skórę i działa na zasadzie podobnej jak peeling. Przy stężeniach powyżej 50% działa silnie złuszczająco i przyspiesza procesy regeneracyjne skóry.

 

Na co kwas glikolowy?

 

Kwas glikolowy polecany jest na rozstępy i cellulit. Pomaga również w leczeniu niedoskonałości: rozszerzonych porów, trądziku, przebarwień. Jako że ma silne działanie nawilżające stosuje się go także, aby zapobiec przedwczesnemu starzeniu się skóry. Ma działanie regeneracyjne dla skóry intensywnie opalanej i przesuszonej. Pomaga również uporać się z tak zwaną skórą palacza, czyli efektem szarej i ziemistej cery.


Dzięki stosowaniu kwasu glikolowego skóra staje się gładka i odzyskuje naturalny koloryt. Zwiększa się grubość warstwy twórczej naskórka – skóra wzmacnia się. Naskórek jest odpowiednio nawilżony, uelastyczniony i ujędrniony. Stosowanie kwasu glikolowego przygotowuje również skórę do większej chłonności na kosmetyki. W ofercie Biocosmetics kwas glikolowy, oprócz czystej postaci, występuje również jako składnik preparatu łączonego: kwas glikolowy, mlekowy, kwasy owocowe, AHA.

 

Migdałowy i hialuronowy

 

Jednym z częściej wybieranych kwasów zarówno przez klientki w salonach kosmetycznych, jak i w domowym zaciszu, jest kwas migdałowy Biocosmetics. Kwas migdałowy posiada potwierdzone dermatologicznie działanie terapeutyczne. Z jego pomocą złuszczamy naskórek, sami decydując o głębokości złuszczenia. Kwas migdałowy doskonale sprawdza się w przypadku usuwania defektów kosmetycznych, przebarwień skórnych oraz wszelkich zmian chorobowych pojawiających się w obrębie naskórka i skóry właściwej. Kwas hialuronowy, występujący w ofercie pod nazwą Biocosmetics Hyaluronic Acid, posiada silne właściwości pielęgnacyjne skóry i działa na wielu poziomach skóry. Jest on mukopolisacharydem, który występuje w skórze naturalnie. Odpowiednia jego ilość zapewnia skórze jędrność i elastyczność.


Niestety pod wpływem czynników zewnętrznych: słońca, palenia papierosów, starzenia się czy niewłaściwej diety, zasoby kwasu hialuronowego w skórze zmniejszają się. Skutkuje to między innymi słabym napięciem skóry, pojawianiem się zmarszczek, powstawaniem blizn. Stosowanie kwasu hialuronowego silnie nawilża skórę, zapobiega powstania zmarszczek, wygładza skórę, czyniąc ją jędrną i gładką, przyspiesza gojenie się ran, spłyca blizny.

 

Peelingi i maski od Biocosmetics

 

Jeśli obawiamy się stosowania kwasów samodzielnie w domu, możemy sięgnąć po inne, mniej inwazyjne produkty Biocosmetics. Są wśród nich różnego rodzaju peelingi i maski do codziennego stosowania. Produkty te należą także to grupy produktów profesjonalnych, natomiast ich używanie jest w stu procentach bezpieczne dla skóry. Wybierać możemy spośród masek o składnikach aktywnych takich jak: biała glinka – oczyszczająca skórę, glinka czerwona – przeznaczona do walki z trądzikiem, algi pod oczy – o działaniu przeciwzmarszczkowym czy algi o działaniu depigmentacyjnym. W specjalistycznych peelingach zaś znajdziemy peeling polinezyjski, kokosowy z Borabora oraz owocowy peeling enzymatyczny z papiną i bromeliną.

pixel