Azzaro

( ilość produktów: 41 )

Azzaro – perfumy ze śródziemnomorską duszą

Wszyscy uwielbiamy czuć się piękni, uwodzicielscy i pożądani. Niestety w dzisiejszym zabieganym świecie rzadko udaje nam się znaleźć czas choćby na chwilę relaksu, a co dopiero na wyjątkową dbałość o własną prezencję. Zazwyczaj wszystko robimy w pośpiechu – ubieramy to, co akurat mamy w szafie, nakładamy podstawowy makijaż i nie przejmujemy się precyzyjnym układaniem włosów. Często zapominamy również o doborze zapachu, który odpowiadałby nie tylko naszemu strojowi, ale również samopoczuciu...

Azzaro – eZebra.pl

 

Wybieramy więc perfumy, które akurat mamy pod ręką. Choć codzienne obowiązki nie pozostawiają nam zbyt wiele czasu na przyjemności, raz na jakiś czas spróbujmy się zatrzymać i pozwólmy sobie na odrobinę luksusu. Włóżmy na siebie kreację od dawna czekającą na nas w szafie, przyłóżmy się do makijażu oraz fryzury i co najważniejsze, zatopmy się w zapachu, który doda nam pewności siebie i sprawi, że nagle znajdziemy się w innym, lepszym świecie. Jakie perfumy zapewnią nam takie doznania? Oczywiście Azzaro. Sprawdź również serię Azzaro Chrome.

 

Błękit w świecie mody

 

Historia marki Azzaro zaczyna się na początku lat trzydziestych ubiegłego wieku, kiedy na świat przychodzi jej założyciel Loris Azzaro. Choć jego rodzice byli zawodowymi muzykami, Tunezyjczyk z włoskim pochodzeniem już od najwcześniejszych lat fascynował się modą, która później miała stać się jego przeznaczeniem.


W dzieciństwie, młody Loris codziennie przyglądał się kreacjom kobiet na tunezyjskich ulicach, wyobrażając sobie jakimi kolorami i kształtami upiększyłby ich sylwetki. Szyjąc ubrania dla swojej matki, marzył o zaprojektowaniu sukni, które pokochałby cały świat. Aby móc osiągnąć swój cel, Azzaro wyjechał na studia do Francji, którą wówczas uważano za stolicę mody. Po uzyskaniu dyplomu, aspirujący projektant zamieszkał w Paryżu, gdzie otworzył swój pierwszy butik.


Barwy zawsze były największą pasją Azzaro. Z zachwytem przyglądał się ich mocnym i jaskrawym odcieniom, jednocześnie planując ich użycie w kolejnych kreacjach. Od wczesnej młodości, ulubionym kolorem artysty był błękit, który stał się jego znakiem rozpoznawczym i do dziś króluje podczas pokazów mody marki Azzaro.

 

Zapach kobiety czyli historia perfum Azzaro

 

Na początku swojej drogi do sukcesu, Loris Azzaro skupił się na projektowaniu kreacji wyłącznie dla kobiet. Gdy tylko poczuł, że jego kariera nabiera tempa, zdecydował się również na tworzenie eleganckich ubrań męskich – wiedział jednak, że i na tym nie poprzestanie. Projektant miał świadomość, że strój składa się ze znacznie większej ilości elementów niż suknia czy garnitur. Mając to na uwadze, Azzaro zaczął tworzyć wymyślne akcesoria, które wspaniale komponowały się z jego innymi projektami. Wciąż zdawało mu się jednak, że w jego kolekcji czegoś brakuje. W końcu zrozumiał, że całość imagu każdego z nas może zostać wykończona jedynie poprzez odpowiedni zapach.


Swoje pierwsze perfumy damskie, Azzaro zaprezentował w 1975 roku. Ich elegancki drzewny zapach od razu przypadł do gustu jego najznakomitszym klientkom takim jak Sophia Loren czy Brigitte Bardot. Zachęcony sukcesem, projektant postanowił wprowadzić na rynek również męski zapach. Zamykając we flakonie klasyczne aromaty lawendy i mchu dębu, Azzaro zyskał szacunek i uznanie mężczyzn na całym świecie.

 

Azzaro – uwodzicielskie perfumy z pazurem

 

Perfumy Azzaro – podobnie jak jego kreacje – łączą w sobie klasę i egzotykę. W przypadku strojów, artysta bawi się kolorami, krojem i materiałem, splatając ze sobą śródziemnomorskie szaleństwo z elegancją prosto z francuskich salonów, natomiast w kwestii perfum stara się balansować na granicy tradycji i innowacyjności. Zapachy marki Azzaro charakteryzują się klasycznymi drzewnymi nutami, połączonymi ze świeżymi aromatami cytrusów czy kolendry. Dzięki unikalnym kompozycjom zamkniętym w stylowych flakonikach, każdy z nas ma szanse znów poczuć w sobie młodość, pozostając przy tym wyjątkowo eleganckim.


Będąc wiernym fascynacjom swojego założyciela, Azzaro bardzo starannie dobiera fasony i koloryt do swoich perfum – to dlatego, wiele z ich zapachów ukrywa swoje aromaty w błękitnych buteleczkach o enigmatycznych kształtach. Marce Azzaro, choć w ciągu dekad zmieniała swoich właścicieli, wciąż bardzo zależy na wizerunku firmy ekskluzywnej, która mieści w sobie również odrobinę śródziemnomorskiego temperamentu. Jeżeli więc pragniemy uzyskać efekt nieoszlifowanej elegancji, sięgnijmy po perfumy Azzaro. Możemy być bowiem pewni, że Azzaro nigdy nas nie zawiedzie.

pixel