Soczewki

Alcon

( ilość produktów: 52 )

Soczewki kontaktowe Alcon

Na kategorię tę składają się przede wszystkim soczewki kontaktowe. Każdy zainteresowany znajdzie tu coś dla siebie. Wybór ułatwiają specjalne parametry, wśród nich są aspekty takie jak: moc, krzywizna, ilość sztuk. Dużym plusem jest ponadto wysoka jakość materiału, z jakiego zostały wykonane szkła kontaktowe. Jest to między innymi oddychający materiał silikonowo-hydrożelowy, dostarczający bardzo dużą ilość tlenu do oka w porównaniu do tradycyjnych soczewek hydrożelowych...

Alcon - eZebra.pl

 

Dodatkowo posiadają one unikalne substancje nawilżające, które zapewniają komfort noszenia. Jednocześnie to bardzo wygodne rozwiązanie, mogą być używane w trybie mieszanym i nawet do sześciu nocy. Niektóre z modeli wyposażone zostały w technologię zapewniającą odporność na osady lipidowe. A do tego chroniącą soczewki przed osadzaniem się na nich kurzu, tłuszczu, a także innych zanieczyszczeń.

 

Alcon – poznaj inne zalety popularnych soczewek

 

Wiele osób, zwłaszcza ci, którzy dopiero zaczynają swoją przygodę z soczewkami, przyznaje, że trudność sprawia im proces manipulowania tymi elementami. Problem pojawia się zawsze podczas nakładania i ściągania kontaktów. Mamy jednak na to pewien sposób. Sporym ułatwieniem takich czynności jest jasnoniebieska barwa soczewek marki Alcon. Pozwala ona na szybki proces aplikacji, także tym, którzy dopiero uczą się nakładania soczewek, w efekcie nie mają z tym większych problemów. Dużym plusem jest, że po nałożeniu kontaktów tej marki na oku pojawia się jedwabista powłoka, która ułatwia mruganie. Dodatkowo produkty marki Alcon są bardzo bezpieczne. Zwłaszcza dla tych, którzy spędzają wiele godzin przy komputerze. Soczewki tego typu można nosić przez cały dzień, zapewniają bowiem wygodę i ochronę oka.

 

Alcon – soczewki miesięczne sferyczne

 

W kategorii produktów Alcon znalazły się soczewki miesięczne sferyczne. Są to modele jednoogniskowe, ich zadaniem jest korygowanie powszechnych wad wzroku, takich jak krótkowzroczność oraz dalekowzroczność. Aby dobrać odpowiedni rozmiar, należy udać się do optometrysty. Można je nosić w różnym trybie: jednodniowym, miesięcznym, albo dwutygodniowym. W tej kategorii znajdują się głównie modele, które nosi się w trybie miesięcznym. Szczegółowe informacje umieszczone zostały w opisach indywidualnych produktów. Soczewki tego rodzaju pomagają przy krótkowzroczności. Wtedy, kiedy obiekty znajdujące się blisko są widoczne, a te będące daleko nieostre. Sprawdzają się ponadto przy nadwzroczności, która wywołuje nieostre widzenie przedmiotów znajdujących się blisko. Przyczyną jest tu zbyt krótka gałka oczna albo za słabe zatrzymywanie światła przez układ optyczny.

 

Soczewki sferyczne – poznaj ich budowę

 

Ciekawostką jest, że soczewki sferyczne swoim kształtem przypominają wycinek kuli. Zazwyczaj przy krótkowzroczności są one najcieńsze w centralnej części. Natomiast przy nadwzroczności są grube na środku, a cieńsze po bokach. Oprócz tego nowoczesne modele posiadają mnóstwo zalet, te najważniejsze zostały wymienione powyżej. Związane są one między innymi z materiałem, z jakiego zostały wykonane oraz ich funkcjonalnością. Ogromnym plusem jest to, że są bardzo bezpieczne dla naszego zdrowia. Po więcej szczegółów warto sięgać do specyfikacji takich produktów. Tam znajdują się wszystkie najważniejsze informacje. Wysoka jakość szkieł kontaktowych, w tym także materiału, z jakiego zostały wykonane, jest tu kluczowa. Zwłaszcza że chodzi o wzrok, czyli jeden z najważniejszych naszych zmysłów.

pixel