Żele do paznokci IBD

( ilość produktów: 30 )

Akryle i żele do paznokci - modny manicure

Paznokcie akrylowe lub żelowe polecane są osobom z łamliwą, miękką i odkształconą płytką. Można z łatwością ukryć pod nimi wszelkie niedoskonałości, wydłużyć paznokcie oraz nadać im odpowiedni kształt. Akryl i żel polecane są także dla zabieganych, ponieważ wytrzymują do kilku tygodni i nie ulegają uszkodzeniom. Konieczność odnowienia zabiegu wynika z odrastania naturalnej płytki - tworzy się wtedy luka między naturalnie rosnącym paznokciem, a paznokciem nałożonym i pomalowanym...

Akryle i żele do paznokci - wybierz najmodniejszy manicure

 

Jakie są zalety paznokci akrylowych i żelowych? Niewątpliwą zaletą obu metod jest uzyskanie wybranego kształtu paznokcia.Można w związku z tym korzystać ze specjalnych szablonów, a także kształtować paznokieć bezpośrednio na płytce, piłując go. Jest to świetna metoda dla osób, których paznokcie są bardzo zniszczone np. na skutek urazów czy obgryzania. Zarówno akryl, jak i żel pozwalają spełnić marzenie o pięknych paznokciach wszystkim, nawet osobom z bardzo słabą płytką. To też dobry sposób, aby pozwolić naturalnej płytce odrosnąć. Polecany jest zwłaszcza tym, którzy obgryzają paznokcie, a ich płytka jest krótka i zniekształcona. Akryl to substancja, która utwardza się do takiego stopnia, że obgryzanie nie jest możliwe. Jednocześnie pod paznokciem akrylowym rośnie naturalny, który ma czas powrócić do formy.

 

Czy paznokcie akrylowe i żelowe są bezpieczne?

 

Paznokcie akrylowe i żelowe są bezpieczne dla naturalnej płytki, ale pod warunkiem, że zostały dobrze założone.Paznokcie tuż przed zabieg trzeba delikatnie zmatowić. Podczas tej czynności należy dołożyć wszelkich starań, aby nie uszkodzić płytki. Odpowiednio zmatowioną, ale nieuszkodzoną płytkę można po ściągnięciu akrylu czy żelu wypolerować, przywracając paznokciom blask. Ostrożność należy zachować również przy ściąganiu paznokci. Rozpuszcza się je w specjalnej substancji. Akryle moczy się nawet do 30 minut i delikatnie podważa co jakiś czas, sprawdzając, czy schodzą. Niekiedy ściera się płytkę akrylową pilnikiem. Nie jest to jednak polecana metoda. Po pierwsze jest czasochłonna – akryl jest bardzo twardy i spiłowanie go zajmuje sporo czasu. Po drugie bardzo łatwo podczas piłowania uszkodzić naturalną płytkę. Granica między akrylem a naturalnym paznokciem jest trudna do zauważenia.

 

Paznokcie żelowe i akrylowe – czym się różnią

 

Czym różnią się paznokcie akrylowe od paznokci żelowych? Obydwa rodzaje materiału wzmacniają paznokcie, przy czym do utwardzenia żelu potrzebna jest lampa UV, a paznokcie akrylowe wyschną same. Akryl jest o wiele mocniejszy niż żel, co czyni go bardziej trwałym. Jeśli szukasz rozwiązania na długi czas, wtedy lepiej sprawdzi się akryl, ale jeśli chcesz postawić na bardziej naturalny wygląd, to żel będzie znacznie lepszym wyborem. Dodatkową przewagą akrylu nad żelem jest to, że lepiej nadaje się do tworzenia skomplikowanych wzorków na paznokciach.

 

Czym są paznokcie akrylowe

 

Paznokcie akrylowe to sztuczne paznokcie, które powstają poprzez połączenie płynnego produktu akrylowego z produktem w proszku. Te dwa produkty (nazywane odpowiednio monomerami i polimerami) tworzą razem miękką masę, która może być uformowana w kształt paznokcia. Po nałożeniu akrylu materiał twardnieje i staje się o wiele mocniejszy. Następnie można go wypolerować i opiłować zgodnie z upodobaniami.


Akryl powinien wytrzymać od sześciu do ośmiu tygodni, a co dwa lub trzy tygodnie należy go uzupełnić, w zależności od tempa wzrostu paznokci. Wypełnienie - czyli poprawka między dolną częścią paznokcia a skórkami - nie tylko poprawia wygląd manicure, ale także pomaga mu przetrwać dłużej. Uzupełnianie akrylu jest również ważne dla zdrowia paznokci. Jeśli sztuczny paznokieć jest uszkodzony lub będzie rosnąć zbyt długo, może dojść do powstania szczeliny pomiędzy paznokciem akrylowym a paznokciem naturalnym. W tej przerwie może dojść do infekcji.


Odpowiednie zabiegi pielęgnacyjne są ważne nie tylko po ściągnięciu sztucznych paznokci, ale także przed ich wykonaniem. Na kilka dni przed zabiegiem warto korzystać z odżywek i wcierek z olejków. Wcierkę można zakupić (np. odżywka z olejku jojoba) lub zrobić w domu.

 

Jak wygląda wykonanie paznokci akrylowych w salonie?

 

Po wybraniu preferowanego kształtu, długości i koloru paznokci, manikiurzystka powinna rozpocząć wizytę od oczyszczenia, namoczenia i opiłowania naturalnych paznokci. Jeśli chcesz, aby nałożone paznokcie były dłuższe, to będzie trzeba dodać sztuczne końcówki. Następnie na naturalne płytki zostanie nałożony klej, po czym następuje przyklejenie akrylu. Kolejnym krokiem jest szlifowanie akrylu i nadanie mu odpowiedniego kształtu. Na koniec można dodać akcesoria i wzorki.


Na wizycie w salonie lepiej nie oszczędzać. Zdecydowanie warto wybierać renomowane salony, które cieszą się zaufaniem klientek. Jednym z ważniejszych powodów jest higiena. Zdarza się, że w tanich salonach używa się niehigienicznych i niezdezynfekowanych lub niedokładnie odkażonych narzędzi. Osoba wykonująca manicure powinna mieć założone na dłonie rękawiczki.

 

Jak nałożyć paznokcie akrylowe w domu?

 

Jeśli rozważasz nakładanie paznokci akrylowych w domu, powodzenie zabiegu zależy od wybrania odpowiedniego rodzaju akrylu. Do zabiegów domowych najlepsze będą gotowe zestawy, które zawierają instrukcję, jak wykonać samodzielnie paznokcie akrylowe w sposób skuteczny i bezpieczny.


Zacznij od umycia i dezynfekcji dłoni. Potem skróć paznokcie i spiłuj, a następnie odsuń skórki ruchem okrężnym przy pomocy drewnianego patyczka. W kolejnym kroku zmatuj płytkę paznokcia za pomocą papierowego pilniczka. Tę czynność warto wykonać jak najdokładniej, ponieważ od niej będzie zależeć trwałość akrylowych paznokci. Kolejnym etapem jest odtłuszczenie płytki paznokcia przy pomocy spirytusu kosmetycznego. Po zmyciu tłustych zabrudzeń trzeba nałożyć primer, czyli preparat zapobiegający namnażaniu się bakterii na naturalnym paznokciu, tym samym zabezpieczając naturalne paznokcie przed ewentualnymi infekcjami. Tak przygotowane paznokcie są gotowe do nałożenia akrylu.


Trzeba pamiętać, że właściwe proporcje mieszanki proszkowo-płynowej odgrywają główną rolę podczas modelowania warstwy. Niewłaściwe proporcje wpływają na wydłużenie czasu zastygnięcia masy oraz mogą niekorzystnie wpłynąć na stabilność gotowej podłogi. W jaki sposób nakłada się odpowiednio przygotowany akryl? Paznokcie akrylowe tworzy się na specjalnych tipsach, które mocowane są przed aplikacją akrylu. Zaletą ich stosowania jest to, że odciążają naturalną płytkę paznokcia, gdyż zabierają na siebie wpływ akrylu – dzięki temu paznokieć dłużej zachowa zdrowie. Akrylowe paznokcie można też budować na szablonie. To metalowe lub papierowe podkładki, które po wysuszeniu materiału będą usuwane.

 

Czym dokładnie jest manicure żelowy?

 

Lakier żelowy składa się z akrylowych monomerów i oligomerów, które łączą się ze sobą pod wpływem światła UV. Proces ten nazywany jest utwardzaniem i polega na zamianie płynnego żelu w twardą, odporną powłokę. Można również użyć lampy LED, ale zajmie to więcej czasu (zazwyczaj około dwie minuty), podczas gdy zabieg ze światłem UV trwa tylko od pięciu do 45 sekund. Paznokcie żelowe nie wyschną samoistnie – użycie odpowiedniego światła jest konieczne.


Paznokcie żelowe utrzymują się średnio od dwóch do trzech tygodni. Aby manicure żelowy pozostał dłużej na paznokciach, można paznokcie potrzymać pod lampą trochę dłużej. W trakcie zabiegu warto użyć filtrów przeciwsłonecznych lub rękawiczek chroniących przed promieniowaniem UVA, aby ochronić skórę.


Dzięki swojej odporności chemicznej lakier żelowy nie daje się łatwo zmyć acetonem i musi być spiłowany i/lub namoczony w acetonie przez kilka minut, aby poluzować stwardniały żel z paznokcia. Jest bardzo ważne, aby usunąć lakier żelowy w odpowiedni sposób, a nie tylko go zmywać. Sam lakier żelowy nie zaszkodzi paznokciom. Jednak skubanie lakieru może znacznie zaszkodzić paznokciom.

 

Czy czysty aceton nie uszkadza paznokci?

 

Aby ściągnąć paznokcie akrylowe i żelowe, konieczne jest rozpuszczenie ich w czystym acetonie. W przypadku akrylu moczenie paznokci może trwać nawet do 30 minut. Czy podczas tak długiego moczenia nasze naturalne paznokcie nie uszkadzają się? Jeśli zabieg ściągania jest przeprowadzony odpowiednio, paznokcie nie ulegają uszkodzeniu. Co kilka minut należy sprawdzać, czy paznokieć akrylowy lub żelowy nadaje się do ściągnięcia. Podważa się patyczkiem, aby sprawdzić stopień zmiękczenia i odchodzenia od naturalnej płytki. Jeśli paznokieć zaczyna odchodzić, możemy zacząć go ściągać. Akryl i żel po stwardnieniu są bardzo odpornymi substancjami, nawet na uszkodzenia. W związku z tym paznokieć moczony z odpowiednią długością nie przepuści acetonu bezpośrednio do naturalnej płytki i nie rozmiękczy jej. Decydując się na paznokcie akrylowe czy żelowe, należy zadbać o jakość ich wykonania, na którą będą miały wpływ również stosowane kosmetyki. Warto postawić na znane i cenione marki, takie jak Semilac, IBD czy Bluesky. Ważne jest odpowiednie przygotowanie paznokcie do nałożenia akrylu – zastosowanie preparatu ochronnego, jak również odżywienie ich po ściągnięciu sztucznych paznokci.

 

Usuwanie paznokci frezarką

 

Proces usuwania może osłabić naturalny stan paznokci, ale jeśli zostanie przeprowadzony prawidłowo, nie spowoduje żadnych trwałych uszkodzeń. Dlatego zaleca się, aby usunąć je przez profesjonalistę. Istnieją także domowe sposoby. Bezpieczniejszym od stosowania acetonu jest użycie frezarki, chociaż ten sposób wymaga wprawy. Jeżeli chcesz używać jej sama, musisz uzbroić się w cierpliwość i nauczyć się jej poprawnej obsługi. Warto jednak poznać jej możliwości, gdyż znacznie ułatwia domową pielęgnację paznokci. Frezarka jest wyposażona w wiele frezów i nakładek, które umożliwiają dotarcie do trudno dostępnych miejsc paznokcia, takich jak jego spód czy wał. Urządzenie pozwala szybko i skutecznie skrócić paznokcie (naturalne i sztuczne), wymodelować płytkę i nadać jej ulubiony kształt, usunąć skórki, usunąć resztki żelu, wypolerować akryl, spiłować paznokcie żelowe i akrylowe czy ściągnąć manicure hybrydowy.

 

Jak odżywiać i dbać o paznokcie

 

Paznokcie żelowe i akrylowe bezpośrednio po wykonaniu wyglądają pięknie i efektownie. Niestety liczne zabiegi na paznokciach mogą uszkadzać ich płytkę. W związku z tym jest niezwykle istotne, aby między zabiegami dobrze je odżywiać i dbać o ich zdrowie. Poniżej przedstawimy kilka sposobów i porad, dzięki którym paznokcie zachowają blask.


Zdrowa dieta


Tak długo, jak stosujesz zdrową, zróżnicowaną dietę, nie potrzebujesz żadnych suplementów diety, aby zagwarantować sobie mocne paznokcie. W diecie dla zdrowych włosów i paznokci powinny znaleźć się białko, składniki mineralne i witaminy, zwłaszcza A, E oraz z grupy B. Ponadto szczególnie istotne są cynk (orzechy, migdały, pestki dyni), miedź (orzechy, pestki słonecznika) i krzem (rzodkiewka, kalarepa, seler). Osoby o słabych paznokciach mogą dodatkowo suplementować biotynę, witaminę z grupy B, która wzmacnia paznokcie i przyspiesza ich wzrost. Pomocne będą też suplementy ze skrzypem lub z pędów bambusa.


Wszystko z umiarem


Noszenie sztucznych paznokci nie zaszkodzi, jeśli od czasu do czasu dasz im odpocząć. W ramach domowego manicure upewnij się, że wybierasz bezacetonowy zmywacz do paznokci. Noś rękawiczki, aby lepiej dbać o paznokcie podczas pracy rękami, np. podczas prac w ogrodzie lub sprzątania domu, aby chronić lakier i nie dopuścić do zabrudzenia paznokci. Rękawiczki też skutecznie chronią paznokcie przed kontaktem z wodą i detergentami. Zabiegi pielęgnacyjne i higiena też są ważne, ale bycie zbyt nachalnym w czyszczeniu i pielęgnacji paznokci może osłabić płytkę i narazić je na ryzyko infekcji drożdżowych lub bakteryjnych.


Przerwy między nakładaniem sztucznych paznokci


Jedną z najlepszych rzeczy, jakie możesz zrobić dla swoich naturalnych paznokci, jest robienie sobie przerw między kolejnymi wizytami. Zaleca się robienie przerwy od akryli mniej więcej co trzy miesiące. Czas przerwy powinien być okresem wzmożonych zabiegów pielęgnacyjnych. Lepiej też obcinać ja na krótko, aby nie narażać je na uszkodzenia mechaniczne.


Nawilżaj skórki


Pomyśl o swoich skórkach jak o ochronnej masie uszczelniającej. Jeśli obetniesz je zbyt mocno, to możesz je uszkodzić. To z kolei sprawia, że łożysko paznokcia staje się podatne na infekcje. W ramach regularnej pielęgnacji paznokci trzeba nawilżać skórki - lepiej w ogóle ich nie przycinać, nawet podczas profesjonalnego manicure. Jeśli skórki są zbyt duże, można je delikatnie odsunąć drewnianym patyczkiem.


Czyszczenie delikatną szczoteczką


Wiele kobiet naraża się na ryzyko infekcji podczas rygorystycznego czyszczenia paznokci nieodpowiednimi narzędziami, zarówno w domu, jak i podczas manicure. Aby mieć zdrowe paznokcie, szoruj je delikatnie szczoteczką z miękkim włosiem.


Domowe wcierki


Większość produktów do domowej pielęgnacji znajdziesz w kuchni lub bez problemu zakupisz je w sklepach spożywczych. Są to przede wszystkim oleje, miód oraz sok z cytryny. Najbardziej cenionym w pielęgnacji paznokci produktem jest oliwa z oliwek. Wcieranie jej w paznokcie i skórki sprawi, że staną się nawilżone, elastyczne i rozjaśnione. Równie korzystne jest moczenie dłoni w odżywczym koktajlu z ciepłej oliwy z oliwek, kilku kropel miodu i soku z cytryny. Poza oliwą można stosować inne oleje, np. z awokado, z pestek winogron, arganowy czy lniany. Wszystkie z nich mają właściwości nawilżające i regenerujące. Koniecznie trzeba wybierać te nierafinowane, ponieważ proces rafinacji pozbawia oleje najcenniejszych składników odżywczych i antyoksydantów, które mają właściwości pielęgnacyjne. Ponadto do pielęgnacji skórek warto użyć soku i miąższu z aloesu, siemienia lnianego (żelu, powstającego w wyniku zalania nasion gorącą wodą), miodu i papki z awokado.


Popularne produkty: żele do paznokci IBD

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką dotyczącą cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.
Zamknij
pixel