Szampony Fanola

( ilość produktów: 35 )

Szampon - podstawa pielęgnacji włosów

Pielęgnacja włosów to szereg działań, które pozwolą zapewnić im ładny i zadbany wygląd, dobrą kondycję, blask oraz optymalny poziom nawilżenia i odżywienia. Podstawową kwestią jest dopasowanie odpowiednich kosmetyków do rodzaju włosów i ich regularne stosowanie – kluczem do sukcesu jest właściwy szampon do włosów, który będzie odpowiadał na konkretne potrzeby. Szamponu do włosów używa praktycznie każdy z nas, ale nie każdy przywiązuje do jego wyboru...

Szampon jako podstawowa pielęgnacja włosów – eZebra.pl

 

dużą uwagę – podobnie jak do jego nakładania i techniki mycia skóry głowy oraz włosów. Skoro jednak szampon jest podstawowym krokiem w pielęgnacji włosów, trzeb go starannie wybrać.

 

Rodzaj włosów i typ skóry głowy

 

Szampony mogą zapewniać różne działanie i zależnie od potrzeb naszych włosów należy dobierać jego rodzaj – na przykład szampon nawilżający do włosów suchych, chroniący kolor do włosów farbowanych, regenerujący do włosów zniszczonych, wzmacniający do włosów łamiących się, zagęszczający włosy itd.


Przede wszystkim określ zatem rodzaj swoich włosów i ich potrzeby, a także typ skóry głowy, bo od tego również zależy, jaki kosmetyk będzie najlepszy. Jeśli nasada i końce włosów mają inne potrzeby, potrzebna będzie też odpowiednio dobrana odżywka. Według ogólnej zasady, szampon dopasowujemy do skóry głowy, a odżywkę do rodzaju włosów.

 

Typ włosów a rodzaj szamponu

 

Szampon do włosów farbowanych

Koloryzacja i inne zabiegi chemiczne wpływają na łuskę włosa, osłabiają ją, wysuszają, sprawiają, że stają się one podatne na uszkodzenia. Szampon do włosów farbowanych dostarczy im cennych substancji odżywczych, ale dzięki lekkiej formule nie obciąży ich dodatkowo.


Szampon do włosów suchych

Suche, cienkie i łamliwe włosy potrzebują odpowiedniej pielęgnacji oraz nawilżenia – dobrym wyborem są szampony nawilżające, gdyż w ich składzie znajdują się aminokwasy, sacharydy i gliceryna silnie wiążące wodę.


Szampon do włosów cienkich

Jeśli włosy są cienkie, potrzebują objętości, aby nie były nieestetycznie oklapnięte. Sięgnij po szampon nadający objętości i puszystości, który optycznie pogrubił włosy.


Szampon do włosów przetłuszczających się

Szampony oczyszczające mają niewiele substancji natłuszczających, aby nie pobudzały gruczołów łojowych. Są lekkie i zawierają łagodne substancje myjące.

 

Jak poprawnie myć włosy?

 

Przede wszystkim myj włosy dwa razy – namocz je, wymieszaj odrobinę szamponu z wodą, nałóż i spłucz ciepłą wodą. Warto rozprowadzić go na dłoniach i delikatnie wmasować opuszkami palców w skórę głowy i włosy. Na koniec jeszcze raz spłucz włosy letnią wodą, dzięki czemu zamkniesz łuski włosa. Warto zapamiętać, że niewielka ilość produktu będzie wystarczająca, by w całości je umyć.


Następnie warto sięgnąć po odżywkę do włosów, pozostawić ją na głowie na około 10-15 minut i starannie spłukać. Dzięki niej będą odżywione, lśniące i podatne na układanie. Raz lub dwa razy w tygodniu warto też nałożyć maskę do włosów na najbardziej osłabione części włókien – zwykle od połowy długości włosów po ich końce.


Popularne produkty: szampony do włosów Vianek, szampony Loreal Elseve, szampony Fanola, szampony Kerastase, szampony Seboradin, szampony Dermena, szampony Anwen, szampony Yope, szampony Nature Box.

pixel