Kremy do depilacji Veet

( ilość produktów: 12 )

Kremy do depilacji i golenia

Golenie i depilacja to zabiegi, które są w dzisiejszych czasach koniecznością. Tylko dzięki nim można uzyskać pełen komfort, zwłaszcza w ciepłe, letnie dni, gdy chce się pokazać odrobinę więcej ciała. Oczywiście, golenie nie jest wyłącznie domeną kobiet – panowie również muszą często używać maszynki, by usunąć zarost bądź go odpowiednio wymodelować. Mimo wszystko, oba sposoby na pozbycie się niechcianych włosków, często wiążą się z przykrymi podrażnieniami. Aby im zapobiec...

Kremy do depilacji i golenia - eZebra.pl

 

warto stosować dobrej jakości krem do golenia lub inny kosmetyk, ochraniający bądź zmiękczający skórę. Warto wypróbować kilka różnych produktów, by sprawdzić, który nie wywoła w danym przypadku żadnej reakcji alergicznej.

 

Krem do depilacji - jak go użyć?

 

Depilacja zwykle kojarzy się z czymś bardzo bolesnym. Nie musi tak jednak wcale być, jeśli tylko zastosuje się do niej specjalny krem do depilacji. Jego każdorazowe aplikowanie na wybraną partię ciała wcale nie jest trudne. Najpierw rozprowadza się po skórze dosyć grubą warstwę kosmetyku, jednak bez wcierania. Potem należy odczekać określoną ilość czasu (wskazówka zwykle znajduje się na opakowaniu), a później zebrać krem z usuniętymi włoskami, posługując się dołączoną szpatułką. Później, dla ukojenia podrażnionej skóry, warto przemyć dane miejsce letnią wodą, a następnie zaaplikować krem po depilacji, który ma opóźniać odrastanie włosków.

 

Jaki krem do depilacji wybrać?

 

Warto wiedzieć, że kosmetyki do depilacji różnią się między sobą pod względem przeznaczenia. Jeśli więc ktoś zastanawia się, jaki krem do depilacji kupić, powinien wziąć pod uwagę między innymi swój rodzaj skóry. W przypadku produktów do skóry wrażliwej obserwuje się niższe stężenie składników aktywnych, mających rozpuszczać keratynę, a znajduje się odpowiednia substancja kojąca (np. aloes) natomiast w kremach do cery suchej występuje dużo substancji nawilżających, takich jak chociażby mocznik. Można również wybrać krem, wybierając kosmetyk, przeznaczony do konkretnego obszaru ciała.

 

Czym powinien się charakteryzować dobry krem do depilacji?

 

Wbrew pozorom, krem podczas zabiegu również może wywołać znaczące podrażnienia skóry. Chcąc wybrać dobry krem do depilacji, warto więc zwrócić uwagę na jego skład. Przede wszystkim, powinny się w nim znaleźć zarówno substancje, rozpuszczające keratynę (na przykład kwas tioglikolowy), jak i składniki łagodzące ewentualne podrażnienia. Najczęściej stosowanymi okazują się wyciąg z aloesu, gliceryna, mocznik, rumianek lub też płynna parafina.

Na co pomoże krem po goleniu

Kiedy wykonuje się zabieg przy pomocy maszynki do golenia, trzeba koniecznie pamiętać o zastosowaniu kosmetyku, który przyniesie po nim ulgę i złagodzi powstałe podrażnienia skóry. Najlepszy na tę okazję będzie więc krem po goleniu lub opcjonalnie równie skuteczny balsam. Mężczyźni używają też często wody po goleniu, która wykazuje silne działania odkażające, dzięki czemu nie pozwala na rozwój groźnych dla zdrowia skóry bakterii. Kobiety czasem sięgają też po specjalne oliwki, jednak to właśnie krem pomoże im uniknąć zaczerwienień i łuszczącego się naskórka.


kremy do depilacji Veet

pixel