Tipsy, sztuczne paznokcie i akcesoria na eZebra
Zadbane dłonie i paznokcie to dla wielu kobiet jedna z ich najważniejszych wizytówek. O ile czyste, równo opiłowane paznokcie i opracowane skórki zapewniają taki efekt, o tyle wielu paniom to nie wystarcza. Te kobiety, które lubią mieć długie i kolorowe, a często także misternie zdobione paznokcie, mają kilka opcji na osiągnięcie tego efektu. To wykonanie stylizacji hybrydowej, żelowej lub akrylowej w salonie, albo… sięgnięcie po sztuczne paznokcie, dzięki którym w kilka chwil można osiągnąć wymarzony efekt. Sprawdź, jakie produkty w kategorii tipsów, sztucznych paznokci i akcesoriów znajdziesz w tym miejscu!
Piękne dłonie i paznokcie to te zadbane!
Dłonie i paznokcie każdego dnia są narażone na trudne warunki. Gorąca i zimna woda, wiatr, uderzenia w różne twarde powierzchnie czy kontakt z detergentami – wszystko to sprawia, że cierpi zarówno skóra dłoni jak i sama płytka paznokci. Przez to skóra na nich staje się sucha, podrażniona i podatna na uszkodzenia mechaniczne. Na płytce paznokci mogą tworzyć się mikrouszkodzenia, które – choć niewidoczne gołym okiem – powodują ich stopniowo osłabienie.
W trosce o zdrowe dłonie i paznokcie warto więc zatroszczyć się przede wszystkim o to, by unikać tych czynników, które mają najbardziej szkodliwy wpływ na ich wygląd. Jak w prosty sposób zadbać o ładne dłonie i paznokcie? Wystarczy pamiętać o kilku zasadach! To przede wszystkim:
- zakładanie rękawiczek ochronnych – do prac, które narażają dłonie i paznokcie na uszkodzenia. Chodzi więc nie tylko o zmywanie naczyń, mycie podłóg czy innych powierzchni, do czego używa się detergentów, ale także do prac porządkowych lub ogrodowych;
- unikanie używania paznokci do drapania – chodzi oczywiście o twarde powierzchnie. Zdrapywanie naklejek, przypalonych resztek jedzenia, zaschniętych plam czy innych zabrudzeń to prosta droga do tego, by osłabić paznokcie!
- nawilżanie dłoni i paznokci – po krem do rąk sięgamy zazwyczaj wtedy, gdy skóra jest już przesuszona, nadwrażliwa, a nawet popękana. Warto jednak zapobiegać takim sytuacjom – wystarczy, że krem będziesz wmasowywać w skórę dłoni profilaktycznie! To samo dotyczy paznokci i skórek. Wcieranie w nie kremu do rąk, przy okazji smarowania dłoni, to dobry sposób na to, by zmiękczyć i wygładzić skórki, a przy okazji dostarczyć płytce paznokci składników odżywczych, które je wzmocnią;
- zabezpieczanie osłabionych paznokci – jeśli Twoje paznokcie są miękkie, łamliwe i mają tendencje do rozdwajania się, warto zadbać o ich dodatkową ochronę, która zapobiegnie pogłębianiu się zniszczeń, a przy okazji ułatwi Ci proces zrastania płytki. Maluj je więc odżywkami: utwardzającymi, regenerującymi lub uelastyczniającymi – w zależności od potrzeb.
Jeśli paznokcie będą miały równy kształt, skórki będą odsunięte (lub wycięte) i nawilżone, a skóra dłoni będzie gładka i miękka, tyle w zupełności wystarczy do tego, by miały schludny wygląd. Wielu paniom to jednak nie wystarcza i takie „gołe” dłonie lub paznokcie uważają mimo wszystko za mało estetyczne. Manicure uważają za pełny dopiero wówczas, gdy płytka jest pokryta kolorem i zdobieniami.
Nie każdy jednak ma czas i możliwości do tego, by co kilka dni wykonywać manicure i stylizację. Na szczęście są jednak na to sposoby!
Hybrydy, żele, czy lakiery do paznokci?
Żyjemy szybko i w stresie – to niestety tendencja wzrostowa i zabiegany tryb życia prowadzą coraz młodsze osoby. Nie mamy czasu na odpoczynek, relaks i poświęcenie chociaż pół godziny dziennie tylko dla siebie. Nic dziwnego więc, że szukamy rozwiązań, które pozwolą pogodzić zadbany wygląd z oszczędnością czasu. Jednym z takich rozwiązań jest makijaż permanentny, przedłużanie i zagęszczanie rzęs, a także manicure hybrydowy lub żelowy. Takie zabiegi pozwalają się cieszyć pięknymi efektami przez długi czas, bez konieczności poprawek co kilka dni (paznokcie) czy codziennego wykonywania ich od nowa (makijaż).
Manicure hybrydowy utrzymuje się na paznokciach przez około 2-3 tygodnie. Czas zależy przede wszystkim od tego, w jakim tempie rosną paznokcie i kiedy w związku z tym pojawi się widoczny odrost, a także od tego, jak bardzo paznokcie są narażone na uderzenia czy kontakt z chemikaliami. Podobnie rzecz ma się w przypadku paznokci żelowych. Różnica polega jednak na tym, że o ile stylizację hybrydową trzeba zdjąć po pewnym czasie i wykonać nową, o tyle ściąganie żelu do samej płytki nie jest konieczne. Można go uzupełnić i na bazie poprzedniej stylizacji stworzyć nową (pod warunkiem jednak, że żel nie jest popękany lub zapowietrzony).
Stylizacje hybrydowe i żelowe można z powodzeniem wykonać w domowym zaciszu. Warto jednak zdawać sobie sprawę z tego, że niewłaściwe użytkowanie produktów może wiązać się z przykrymi konsekwencjami: od uczuleń przez uszkodzoną płytkę, na jej sporym zniszczeniu kończąc. Zanim więc zakupisz swój pierwszy zestaw do stylizacji paznokci, wybierz się na kurs lub przynajmniej zapoznaj się dokładnie z zasadami wykonywania takiej stylizacji. Przeczytaj również nasze paznokciowe vademecum – pomoże Ci w wyborze odpowiednich produktów, łagodzeniu skutków błędów stylizacyjnych, a także w uniknięciu niektórych z nich!
Sposób na szybki, elegancki manicure
Mimo że dostęp do akcesoriów niezbędnych do wykonania stylizacji hybrydowej lub żelowej jest dziś dosłownie na wyciągnięcie ręki, nie zawsze mamy czas na to, by zdejmować starą stylizację, zrobić manicure i wykonać nową. Nie zawsze też jest czas i okazja do tego, by zrobić to w salonie. Nie oznacza to jednak, że trzeba rezygnować z zadbanych paznokci.
Sposobów na to, by płytka wyglądała elegancko, jest kilka. Podstawą w każdym przypadku jest jednak wykonanie podstawowego manicure: skrócenie paznokci i nadanie im odpowiedniego kształtu, opracowanie skórek, a także zmatowienie płytki bloczkiem polerskim.
Najłatwiejszy i najszybszy do wykonania wariant manicure to pomalowanie opracowanej płytki bezbarwnym lakierem (najlepiej odżywką – wówczas manicure będzie miał przy okazji właściwości pielęgnujące). Świetnie sprawdzają się odżywki o mlecznym lub różowym zabarwieniu – dają bardzo naturalny efekt, który dodatkowo wysmukla płytkę. W wielu przypadkach wystarczy pokrycie paznokci jedną warstwą takiej odżywki, by osiągnąć ładny efekt. Płytkę możesz dodatkowo zabezpieczyć utwardzającym topem, który przedłuży trwałość stylizacji. Pamiętaj, że im cieńsza warstwa odżywki lub lakieru, a także im jaśniejsze kolory, tym szybciej produkt zasycha, a tym samym – jesteś szybciej gotowa do działania!
Drugi popularny sposób na to, by nadać płytce eleganckiego wyglądu, jest manicure japoński. Choć samo wykonanie zabiegu zajmuje nieco więcej czasu, to jednak efekt równej, połyskującej płytki utrzymuje się długo.
Te rozwiązania nie do końca Cię satysfakcjonują, ponieważ lubisz długą i kolorową płytkę? W takim razie tipsy i sztuczne paznokcie to coś dla Ciebie!
Tipsy i sztuczne paznokcie w domowym manicure – jak je wykorzystać?
Tipsy mogą kojarzyć się niektórym osobom z tandetnym, sztucznym efektem. Nie jest to jednak oczywiście reguła, a to, jak tipsy będą się prezentować na paznokciach, zależy przede wszystkim od sposobu ich stylizacji.
Wybierając duży zestaw tipsów, dajesz sobie największe pole manewru – w opakowaniu znajdziesz bowiem tipsy różnej wielkości, dzięki czemu z łatwością dobierzesz odpowiednie do kształtu i wielkości Twojej płytki. Tipsy wystarczy przykleić do paznokci, za pomocą kleju dołączonego do zestawu. Klej możesz kupić także osobno – nie musisz więc obawiać się o to, że po kilku użyciach go zabraknie.
Paznokcie przyklejane na całą płytkę dają kilka możliwości stylizacji. Najłatwiejszą jest po prostu pomalowanie ich lakierem (po przyklejeniu do paznokci lub przed). To świetny sposób na szybkie przedłużenie paznokci, a pokrycie tipsów lakierem sprawi, że nie będzie widać, że nie jest to naturalna płytka. Aby jednak nie było widać miejsca łączenia tipsa z paznokciem, wybierz takie tipsy, które przykleja się do całej płytki. Dzięki temu wystarczy skorygowanie długości i szerokości tipsa pilniczkiem, a następnie pokrycie go wybranym lakierem.
Druga często wykorzystywana opcja to żel na tipsie. To dobra alternatywa dla szablonów. Nie każdy lubi pracę na szablonach, nie zawsze też potrafimy je poprawnie podłożyć. Niewłaściwa budowa paznokcia żelem może skutkować przykrymi konsekwencjami, przede wszystkim w postaci uszkodzenia płytki lub oderwania się żelu razem z kawałkiem paznokcia. Do przedłużania paznokci żelem na tipsie najczęściej wybiera się tipsy z kieszonką.
Sztuczne paznokcie – przyklejasz i gotowe!
Dla zabieganych lub tych, którzy lubią proste rozwiązania, jest jeszcze jedna opcja. To dosłownie manicure gotowy do przyklejenia! Chodzi o sztuczne paznokcie, które są już pomalowane/mają wzory. Po przyklejeniu ich nie trzeba już nic robić! To zdecydowanie najszybsza opcja na schludny manicure – łącznie z czasem potrzebnym na przygotowanie naturalnej płytki i skórek, czas takiego zabiegu to maksymalnie kilkanaście minut. Takie rozwiązanie jest nadal popularne i oferuje je wiele marek, np. Deni Carte.
Zestaw 24 tipsów w letnich, energetyzujących kolorach sprawdzi się przy wielu okazjach. Wakacyjna impreza, wesele, a nawet codzienna stylizacja dla tych, którzy lubią żywe kolory – możliwości jest mnóstwo!
Przygotowanie płytki do przyklejenia takich paznokci jest łatwe i szybkie: wystarczy je skrócić, wyczyścić i odtłuścić, a skórki odsunąć patyczkiem lub wyciąć. Na wewnętrzną stronę sztucznego paznokcia nanosi się klej, a następnie przykleja do tego naturalnego. To wszystko!
Trwałość sztucznych paznokci zależy od kilku czynników. To przede wszystkim odpowiednie przygotowanie płytki, a także jakość kleju. Dodatkowe czynniki to: kontakt dłoni z detergentami i innymi środkami chemicznymi, które mają negatywny wpływ na trwałość tworzywa i kleju, a także to, czy Twoje paznokcie są narażone na częste uderzenia o twarde powierzchnie.
Jak długo utrzymują się tipsy?
Tipsy to doskonała alternatywa dla przedłużania paznokci żelem. Podstawowe różnice w stosunku do żelu, z których wynika powracająca moda na tipsy, są co najmniej trzy.
Po pierwsze: aby paznokcie nadbudowane i przedłużone żelem, były nie tylko estetyczne, ale również wygodne i przede wszystkim bezpieczne, muszą być prawidłowo zbudowane. Jeśli kuleje budowa paznokcia żelowego, to ryzyko złamania przedłużonej części jest najmniejszym problemem. Ponieważ żel mocno łączy się z płytką paznokci, może nawet ją zerwać przy uszkodzeniu mechanicznym, np. uderzeniu w twardą powierzchnię. Aby tak się nie stało, ważna jest odpowiednia budowa – chodzi o nadanie paznokciom prawidłowego kształtu. Dzięki niemu newralgiczne miejsca będą wzmocnione, a tym samym paznokieć nie powinien się złamać, ani – co gorsza – oderwać wraz z naturalną płytką.
Po drugie: aby żel utrzymał się w nienagannym stanie (bez odprysków i zapowietrzeń) na paznokciach, niezbędne jest bardzo staranne przygotowanie płytki przed nałożeniem go.
Po trzecie: w odróżnieniu od hybrydy, żel usuwa się o wiele trudniej – tym samym wzrasta również ryzyko uszkodzenia paznokci przy zdejmowaniu go.
Kolejna kwestia to ta, że aby przedłużyć paznokcie żelem, potrzebne są do tego specjalne formy. Jeśli nie podłożysz takiej formy prawidłowo, budowa będzie niepoprawna.
Jak więc widać, czynników niezbędnych do prawidłowego wykonania paznokci żelowych jest mnóstwo. To praca nie tylko precyzyjna i wymagająca znajomości odpowiednich technik, ale również bardzo czasochłonna. Nawet u wprawionej stylistki może trwać około 2 godzin – a jeśli zdecydujesz się na samodzielną pracę, będzie potrzeba jeszcze więcej czasu.
To właśnie głównie z tych powodów zainteresowanie wykonywaniem samodzielnej stylizacji żelowej jest coraz mniejsze. Jednak pomiędzy żelami, hybrydami, a klasycznymi lakierami jest jeszcze jedna alternatywa, która wydaje się doskonałym kompromisem. To właśnie tipsy. Możesz wybrać już zdobione tipsy i tylko je przykleić, ale także samodzielnie nadbudować je żelem i pomalować hybrydą. Efekt będzie równie estetyczny, co w przypadku tipsów i hybrydy, za to pracy… połowę mniej!
Tipsy utrzymują się na paznokciach całkiem długo. Jednak to jak długo – zależy przede wszystkim od metody przytwierdzania ich, a także od tego, czy zrobiłaś to zgodnie ze sztuką. Dobrze przyklejone tipsy na kleju utrzymują się około tygodnia, a te połączone z żelem – do czasu, aż postanowisz zmienić stylizację lub ulegną uszkodzeniu mechanicznemu. Tempo wzrostu paznokcia oraz długość przedłużenia wpływają indywidualnie na długość utrzymywania się tipsów na paznokciach.
Czy tipsy niszczą paznokcie?
Jednym z najczęściej zadawanych pytań związanych z wykonywaniem stylizacji paznokci różnymi metodami jest to, czy niszczą one paznokcie. Warto przyjrzeć się temu nieco bardziej wnikliwie. Tak naprawdę wszystko może bowiem zniszczyć paznokcie – w tym codzienne czynności, co do których nawet nie miałabyś nieraz podejrzeń. W jaki sposób niszczą się paznokcie? Na dwa sposoby: chemicznie i mechanicznie.
W tym pierwszym przypadku mamy do czynienia z osłabianiem ich pod wpływem działania jakiejś substancji, która ma działanie rozmiękczające lub przesuszające. Mogą to być zarówno domowe detergenty, jak: płyn do naczyń, środki czyszczące czy środki piorące lub kosmetyki. Do tej drugiej grupy bez wątpienia można zaliczyć nawet zmywacze do paznokci (wszystko stosowane w nadmiarze szkodzi!) i removery do hybryd. W tym przypadku głównym czynnikiem wysuszającym jest substancja rozpuszczająca, jaką jest aceton.
Najczęstsze mechaniczne uszkodzenia paznokci to te związane z uderzaniem nimi o twarde powierzchnie (ściany, stoły), czy uszkadzanie ich struktury przez uderzenia (np. w zamek błyskawiczny w kurtce, upadki ciężkich przedmiotów). Paznokcie można też łatwo uszkodzić, zahaczając nimi o coś i odrywając. Pół biedy, jeśli ucierpi tylko wolny brzeg paznokcia (to ta biała część, wychodząca poza opuszek), ale często uszkodzenia idą dalej!
Dlatego zastanawianie się nad tym, czy hybrydy, żele lub tipsy niszczą paznokcie, warto zacząć od analizy tego, jak bardzo są narażone na codzienne uszkodzenia, gdy są „gołe”. Może bowiem okazać się, że nawet bardzo, a nałożenie na nie hybrydy, żelu czy tipsów będzie im sprzyjać, bo będzie je izolować od czynników zewnętrznych.
Warto podkreślić to, że stylizacja nie niszczy paznokci. Niszczy je złe wykonanie stylizacji (np. uszkodzenia paznokci na etapie przygotowywania ich) lub niepoprawne ściąganie jej (zrywanie żelu czy hybrydy zębami, odklejanie tipsów na siłę etc.).
W przypadku tipsów dodatkowym czynnikiem, który może wpłynąć na pogorszenie kondycji i siły paznokci, może być również dość popularna metoda przyklejania ich na klej Kropelka. Faktem jest to, że zapewnia on doskonałą przyczepność na długo. Jednak również faktem jest to, że wystarczy przypomnieć sobie, jak mocno ten klej skleja różne przedmioty, by wyobrazić sobie, co dzieje się z płytką paznokcia, gdy chcesz odkleić tips lub, co gorsza, zostanie oderwany na siłę np. poprzez uderzenie paznokciem o twardą powierzchnię).
Odpowiedź na pytanie o to, czy tipsy niszczą paznokcie, może być dwojaka. Nie, jeśli poprawnie je wykonasz i ściągniesz. Tak, jeśli założysz i ściągniesz je nieprawidłowo!
Jak przykleić tipsy, aby nie odpadały?
Wybór dobrego kleju do tipsów to najważniejszy czynnik wpływający na to, jak długo utrzymają się tipsy. Jednak drugą, równie istotną sprawą jest to, by prawidłowo je przykleić. Obydwa te czynniki muszą iść ze sobą w parze, dlatego przywiąż do nich szczególną uwagę!
Mocny klej to podstawa – w końcu to on jest spoiwem pomiędzy tipsem i paznokciem. Równie istotna, co jakość kleju, jest jego ilość. Jeśli nałożysz go za mało, to nie pokryje całej płytki i tipsa, a części bez kleju będą narażone na odklejanie się, zapowietrzanie oraz podchodzenie wody. To wpłynie nie tylko na trwałość stylizacji, ale może być również przyczyną poważnych problemów, jak grzybica czy pojawienie się zielonej bakterii! W końcu bakterie i grzyby mają się świetnie w warunkach dużej wilgotności i słabego przepływu powietrza. Jeśli zaś nałożysz za dużo kleju, to rozleje się on poza płytkę i tips i nieestetycznie obklei palce. Dlatego umiar i wyczucie to podstawa.
Druga bardzo ważna kwestia to odpowiednie przygotowanie paznokci do przyklejania tipsów. Powinny być przede wszystkim maksymalnie skrócone, a także oczyszczone i dokładnie odtłuszczone. Przygotowanie paznokci do przyklejenia tipsów nie różni się w zasadzie niczym od tego, jak przygotowujesz je do nałożenia hybrydy i żelu. Muszą być dobrze oczyszczone z wszelkich zanieczyszczeń, zmatowione bloczkiem polerskim, a także odtłuszczone cleanerem. Dopiero na tak przygotowane paznokcie możesz przyklejać tipsy. W takim przypadku powinny się dobrze trzymać, aż do ściągnięcia ich.
Jak zdjąć tipsy z klejem?
Zdejmowanie tipsów przyklejonych na klej jest proste i nie wymaga wiele czasu. To, czego potrzebujesz, to aceton. Doskonale radzi sobie nie tylko z hybrydą, żelem i akrylem, ale także z klejem do tipsów. Przy użyciu acetonu tipsy możesz zdjąć na dwa sposoby.
Pierwszy sposób to kąpiel w acetonie. Możesz wykorzystać do tego specjalną miseczkę z niewielkimi otworami na palce, do których wlewa się aceton i zamacza paznokcie. Wystarczy kilka minut takiej kąpieli, by klej się rozpuścił i stracił swoje właściwości, by z łatwością usunąć tipsy, podważając je delikatnie nawet drewnianym patyczkiem.
Druga metoda to ta znana z usuwania manicure hybrydowego, czyli nasączenie wacików acetonem, przyłożenie ich do paznokci, a następnie owinięcie ich folią aluminiową lub założenie na nie specjalnych klipsów do usuwania stylizacji. Po kilkunastu minutach paznokcie wraz z resztkami kleju powinny odejść bez problemu od płytki.
Uwaga: ostateczny czas moczenia paznokci w acetonie jest uzależniony od kilku czynników, w tym od rodzaju (i jakości) oraz ilości użytego kleju. Jeśli po kilkunastu minutach moczenia w acetonie tipsy będą stawiać opór przy odklejaniu, to znaczy, że klej nie rozpuścił się dostatecznie i wciąż mocno trzyma się płytki. Nie trać cierpliwości i przedłuż procedurę odklejania tipsów o kolejne minuty. Jeśli na tym etapie zerwiesz tipsy na siłę, z dużym prawdopodobieństwem uszkodzisz paznokcie!
Nie masz pod ręką acetonu, a tipsy wymagają już ściągnięcia? W tym przypadku pozostaje poczekanie na to, aż paznokcie stracą na jakości. Prędzej czy później pojawią się na nich bowiem zapowietrzenia i odpryski. To znak, że powoli tracą swoją przyczepność. Możesz to wykorzystać, zamaczając je na kilka minut w ciepłej wodzie z mydłem (woda podejdzie pod paznokieć, a mydło nieco osłabi działanie kleju) i delikatnie podważając tipsy w miejscach zapowietrzenia, odkleić je. Jeśli jednak ta metoda się nie sprawdzi, nie rwij ich na siłę! Alternatywą będzie użycie zmywacza do paznokci lub alkoholu.
Tipsy i sztuczne paznokcie na eZebra
W tym miejscu czeka na Ciebie szeroki wybór tipsów (w dużych i małych zestawach), a także gotowych, już zdobionych sztucznych paznokci gotowych do przyklejenia. Znajdziesz tutaj również różne kleje do tipsów. Na eZebra jak zawsze czeka na Ciebie mnóstwo ciekawych propozycji kosmetyków i akcesoriów, do tego – również jak zawsze – w doskonałych cenach!
Sprawdź, co tym razem przygotowaliśmy w kategorii Tipsy i sztuczne paznokcie – może właśnie dziś jest ten dzień, w którym postanowisz uzupełnić swoją kosmetyczkę?
FAQ:
Jak zdjąć tipsy na klej Kropelka?
Choć jest to metoda niezalecana, to wciąż wiele osób do przyklejania tipsów używa kleju Kropelka. Jak wiadomo, odklejenie go nie należy do łatwych zadań. W tym przypadku szczególną uwagę przywiąż do tego, by nie zrywać ich na siłę – bo klej trzyma mocniej niż ten przeznaczony do tipsów. W tym przypadku najlepiej sprawdzi się metoda odmaczania paznokci w acetonie.
Czy można przykleić tipsy na żel?
Nie masz pod ręką kleju do tipsów, a chcesz je założyć i zastanawiasz się, czy można przykleić je żelem? Ta metoda się nie sprawdzi – żel nakłada się na tipsa i płytkę od góry, by je ze sobą połączyć. Do przyklejenia tipsa do paznokcia jest jednak potrzebny klej.
Czy tipsy są niebezpieczne?
Nie ma na to pytanie jednoznacznej odpowiedzi. Tipsy mogą być niebezpieczne wówczas, gdy źle je przykleisz lub zdejmiesz, a także, gdy masz uczulenie na klej i wystąpi reakcja alergiczna.
Czy na tipsy daje się bazę?
Tak – jeśli na tipsy chcesz nałożyć hybrydę, to niezbędne będzie użycie najpierw bazy, a dopiero następnie kolorowego lakieru i topu.