Perfumowy przewodnik prezentowy

Oferta specjalna

Kup dowolne perfumy za min. 399 złotych
i odbierz rabat o wartości 20 złotych.
Tylko z kodem: PERFUMY

Odkryj nuty zapachowe,
które wyznaczą rytm Twojego serca

Cytrusowe

Owocowe

Kwiatowe

Słodkie

Szyprowe

Orientalne

Piżmowe

Drzewne

Poznaj intensywność akordów

Odkrywając świat zapachów kluczowym jest poznanie intensywności aromatów oraz ich oznaczeń. Eau de Parfum (EDP) to nic innego jak woda perfumowana. Zawartość olejków zapachowych w kosmetykach oznaczonych tym skrótem wynosi od 10 do 20%, a więc o połowę mniej niż w przypadku perfum, które zawierają od 20 do 40% tego rodzaju substancji. Takie kosmetyki mają stosunkowo intensywny zapach i są wyczuwalne na skórze nawet do kilkunastu godzin.

Woda toaletowa (EDT) charakteryzuje się natomiast zawartością substancji eterycznych mieszczącą się w przedziale od 5 do 15%, a aromat tego rodzaju produktów jest mniej intensywny niż w przypadku perfum czy wody perfumowanej.

Eau de Cologne (EDC), czyli woda kolońska to kosmetyk o najniższej zawartości substancji zapachowych, która mieści się w granicach między 3 a 8%. Produkty oznaczone tym skrótem stosuje się do przemywania twarzy po goleniu lub do odświeżenia skóry w ciągu dnia. Aromat pozostawiany przez wodę kolońską jest wyczuwalny przez około 2 godziny, dlatego kosmetyk zazwyczaj aplikujemy nawet kilka razy w ciągu doby.

pixel