Cat Eye

Cat Eye

CAT EYE – magnetyczny makijaż oka

Szał na kocie oko nie mija. Ten efektowny makijaż w stylu retro podkręci każde spojrzenie i sprawi, że look nabierze niezwykle kobiecego charakteru. Co go odróżnia od tradycyjnej kreski? Przede wszystkim charakterystyczne skrzydełko, długa kreska kończąca się przy wewnętrznym kąciku oraz linia wzdłuż dolnych rzęs. Nowoczesne podejście charakteryzuje otwartość na kolory i połączenie ze smokey eye. Poznaj porady, dzięki którym make-up oka będzie perfekcyjny.

kobieta w naturalnym makijażu

Klasyczny cat eye – jak wykonać?

Makijaż cat eye jest klasykiem, który może wydawać się skomplikowany, jeśli chodzi o wykonanie. Trudność sprawia wiele czynników. Jednym z nich jest symetria. Perfekcyjne kreski muszą wyglądać tak samo na obu powiekach. Kolejne wyzwanie wynika z różnic w kształcie oka – od tego będą zależeć grubość i rozmieszczenie kresek. Ponadto cat eye, w odróżnieniu od winged eyeliner, wymaga linii zarówno wzdłuż górnej linii rzęs, jak i wzdłuż dolnej. Takie dzieło wymaga nie lada wprawy.

1. Przygotuj okolice oczu. Użyj korektora lub bazy pod cienie, aby stworzyć gładką powierzchnię pod oczami i na powiekach. Podkręć rzęsy zalotką, jeśli ją posiadasz.
2. Nałóż delikatny cień do powiek. Wypróbuj subtelny kolor nude, jeżeli chcesz, aby eyeliner się wyróżniał lub użyj ciemniejszego odcienia, aby uzyskać efekt przydymionego oka. Najlepiej zakupić do tego paletkę cieni, która da Ci duży wachlarz wyboru:
3. Zrób pierwszą kreskę, wychodząc od zewnętrznego kącika w stronę końcówki brwi pod kątem 45 stopni. Jeżeli masz problem z wykonaniem równej linii, spróbuj zrobić serię małych kropek, a następnie połączyć je ze sobą. Możesz też użyć kawałka taśmy wzdłuż planowanej linii – to popularny trick, który dodatkowo chroni przed osypaniem się makijażu. Długość linii zależy od własnych preferencji – warto wypróbować różne warianty i znaleźć swój ulubiony.
4. Narysuj cienką linię na górnej powiece, podążając za naturalnym łukiem górnej linii rzęs, idąc od wewnętrznego kącika oka do zewnętrznego kącika. Czynność powtórz pod okiem. Dolna linia może być nieco krótsza.
5. Połącz skrzydełko z górną linią za pomocą linii. Jej kąt i kształt zależą od efektu, który chcesz uzyskać – warto eksperymentować. Wypełnij wszelkie luki eyelinerem.
6. Nie zapomnij o makijażu brwi. Możesz poprawić ich kształt ołówkiem oraz rozjaśnić je cieniem nad i pod łukiem, aby otworzyć i podkreślić spojrzenie.

Porady na cat eye – dopasuj kreskę do siebie

Niektóre kształty oka wymagają specjalnego podejścia i znajomości prostych trików. To wystarczy, aby efekt wyglądał jak make-up prosto od wizażystki. Przekonaj się sama!

Porady dla głęboko osadzonych oczu
Głęboko osadzone oczy mają silnie zaznaczone brwi, które mogą optycznie ukrywać makijaż. Z tego powodu postaraj się stworzyć odpowiednio grubszą linię eyelinerem. Jednym ze sposobów na to jest cieńsza linia na wewnętrznej połowie oczu, a grubsza – na zewnętrznej. Zakończ makijaż wydłużającym tuszem do rzęs lub sztucznymi rzęsami.

porady

Wskazówki dla małych oczu

Precyzyjne, ciemne kreski mogą optycznie zmniejszyć oczy. Spróbuj rozetrzeć ołówkowy eyeliner lub użyć kremowego cienia do powiek z pędzelkiem do eyelinera, aby uzyskać efekt przydymionego cat eye. Wewnętrzny kącik oka muśnij jasnym, perłowym cieniem. Możesz również wypróbować kolorowy eyeliner w metalicznym lub połyskującym odcieniu, który odbije światło wokół oczu, zamiast standardowej czerni. To niezwykle modna alternatywa. Polecamy:
- Hean Colour Me Eyeliner
- Rimmel Winder’proof Eyeliner Precious Emerald
- Loreal Matte Signature Eyeliner Blue
- Maybelline Color Tattoo Matte Highflyer
- Rimmel Pure Liquid Liner

Porady dla oczu okrągłych

Spróbuj zróżnicować grubość kreski. Kieruj się swoim naturalnym kształtem oka, zwiększając grubość linii w kierunku zewnętrznej części powieki. Zewnętrzna połowa wymaga grubszej kreski. Wewnętrzny odcinek zakończ na wewnętrznym kąciku – podkreślając go delikatnie. Dolnej linii nie dociągaj do kącika – zatrzymaj ją w połowie lub na poziomie 2/3 linii rzęs i rozetrzyj.

Tipy dla opadających kącików

W przypadku opadających zewnętrznych kącików zakończ rysunek kreski na środku oka i upewnij się, że zewnętrzne skrzydełko unosi się pod kątem 45 stopni w kierunku brwi. Powstałą przestrzeń uzupełnij kolorem. Pozostaw dolną linię rzęs otwartą.

Eyeliner, kredka czy pisak – co wybrać?

Nie ma opcji lepszych lub gorszych – wszystko zależy od indywidualnych preferencji, umiejętności i docelowego efektu. Poznaj najlepsze opcje.

Płynny eyeliner jest najtrudniejszy w użyciu i wymaga wprawy. Pierwsze próby mogą być nieudane, ale z czasem zaczniesz z łatwością wykonywać precyzyjne linie. To niezastąpiona opcja, aby uzyskać wyrazisty make-up na wieczorne wyjście.

porady

Eyeliner w kredce

Ołówki są łatwiejsze w użyciu i pozwalają uzyskać bardziej uniwersalny makijaż. Można je delikatnie rozmazać, co daje ciekawy efekt. Pamiętaj, że kredka nie obejdzie się bez temperówki.
- Bourjois Khol Contour
- Revlon Color Stay Eyeliner
- Max Factor Kohl Pencil

Eyeliner w pisaku

Pisak to nieco prostsza alternatywa dla eyelinerów w płynie. Warto wybrać dobrze napigmentowany i niezbyt gęsty produkt, aby aplikacja nie sprawiała żadnego problemu.
- Loreal Super Liner Perfect Slim
- Eveline Art Wodopodporny Eyeliner
- Gosh The Ultimate Eyeliner

Reverse Cat Eye

gorący trend wśród influencerek

Proste i pomysłowe zmiany w makijażu pozwalają uzyskać spektakularny efekt bez większego szaleństwa i wysiłku. Właśnie tym jest reverse cat eye. Trend przyjął się na TikToku po tym, jak makijażysta @paintedbyspencer udostępnił filmik instruktażowy ze swoim autorskim pomysłem. Na czym polega sekret?

porady

Makijaż skupia uwagę na dolnej linii rzęs. Rysunek linii zaczyna się przy wewnętrznym kąciku, a kończy na skrzydełku, które płynnie wychodzi od dolnej linii. Efektem jest przydymione oko pod oczami, które wysuwa się w zewnętrznym kąciku, tworząc koci kształt. A co na górną powiekę? Najlepiej ciemnobrązowy lub ciemnoszary cień oraz pogrubiający tusz.

Do makijażu najlepiej sprawdzi się ciemny ołówek, który łatwo rozmazać. Można też użyć napigmentowanych cieni i pędzelka do kresek. Na zakończenie użyj pędzelka z odrobiną czarnego cienia, aby rozetrzeć linię i sprawić, że będzie mniej ostra. Najlepiej sprawdzą się:
- Ibra Makeup Pędzel Do Kresek
- Donegal Duo Brush Pędzel Do Cieni
- Lash Brow Skośny Pędzelek

porady

Polecane

pixel