SEKRETY MAKIJAŻU
08.10.2021

Makijaż ust: z konturówką czy bez?

Makijaż ust: z konturówką czy bez?

Nawilżone, pełne i podkreślone usta wyglądają pięknie i kusząco. Choć aplikacja pomadki wydaje się zadaniem banalnym, to okazuje się, że nie zawsze tak jest, a sposób, w jaki ją nakładasz, ma ogromne znaczenie dla efektu i trwałości makijażu ust. Druga istotna kwestia to ta, czy do malowania ust powinno się używać konturówki, czy nie. Rozwiewamy wątpliwości!

ochronne

Jak zwiększyć trwałość i estetykę makijażu ust?

Wykonując makijaż, wiele pań skupia się przede wszystkim na makijażu oczu, usta traktując nieco po macoszemu. Tymczasem są one tak samo warte podkreślenia! Co więcej: jeśli pomalujesz usta pomadką o intensywnym kolorze, nie musisz mocno podkreślać oczu: to właśnie usta przyciągną uwagę, stanowiąc główny element makijażu.

Samo nałożenie pomadki, nawet bardzo precyzyjne, nie gwarantuje spektakularnego efektu. W przypadku makijażu ust bardzo ważna jest ich kondycja. Jeśli będą suche, popękane czy z odstającymi skórkami, żadna, nawet najdroższa i najlepsza jakościowo pomadka nie będzie wyglądać na nich estetycznie.

Dlatego w pierwszej kolejności zadbaj o kondycję ust: regularnie je złuszczaj (wykonując peeling do ust lub masując je delikatnie szczoteczką podczas mycia zębów), a także nawilżaj je. Na co dzień stosuj ochronne pomadki nawilżające, na noc zaś nakładaj serum regenerujące. Na tak przygotowanych ustach szminka będzie wyglądać o wiele lepiej, a makijaż utrzyma się dłużej w nienagannym stanie!

Co daje konturówka do ust i kto powinien jej używać?

Konturówka do ust wielu paniom wydaje się zbędnym dodatkiem, który trudno estetycznie nałożyć, przez co efekt jest często odwrotny do zamierzonego. Warto jednak uściślić kilka faktów związanych z tym kosmetykiem i rozwiać popularne mity na ten temat! Co trzeba wiedzieć na temat konturówki do ust? Najważniejsze kwestie to:

· konturówka poprawia zarys ust, dzięki czemu jest wyraźniejszy;
· konturówka pozwala uniknąć efektu „rozmytych” ust – stanowi ramę dla pomadki, dzięki czemu ta nie wypływa poza ich kontur;
· pomaga zatuszować niedoskonałości, np. asymetrię obrysu warg, pozostałości po opryszczce czy skaleczeniu;
· wyrównuje nierówną pigmentację ust;
· dzięki konturówce można optycznie zmniejszyć lub powiększyć usta – konturówka o ton ciemniejsza niż pomadka pomniejszy je, o ton jaśniejsza – powiększy;
· konturówka przedłuża trwałość makijażu ust i wpływa korzystnie na jego estetykę.

Jeśli na co dzień używasz pomadek w odcieniach nude, zbliżonych do naturalnego koloru ust, konturówka nie będzie w takim przypadku niezbędna. Jednak jeśli stawiasz na wyraziste kolory i zależy Ci na tym, aby makijaż utrzymał się w dobrym stanie przez cały dzień, konturówka do ust będzie zdecydowanie Twoim must have.

Konturówka

Jak właściwie dobrać konturówkę do ust?

Konturówka do ust wydaje Ci się… tandetna? Myśląc o niej, przed oczami masz usta obrysowane bardzo mocnym kolorem i pomalowane pomadką jaśniejszą o kilka tonów? Zapomnij o tym!

Duet: pomadka + konturówka, jeśli jest dopasowany prawidłowo, prezentuje się rewelacyjnie. Co więcej: wizażyści nie wyobrażają sobie, by było inaczej. Podstawą jest jednak prawidłowe dobranie zestawu. Pamiętaj o dwóch zasadach:

· konturówka może różnić się od naturalnego koloru ust maksymalnie o jeden ton;
· pomadka i konturówka powinny mieć jak najbardziej zbliżony do siebie odcień.

Dobór kolorowych kosmetyków do ust w ten sposób zapewni estetyczny i gustowny efekt.

Prawidłowy sposób aplikacji konturówki i pomadki

Trwałość i estetyka makijażu zależą nie tylko od kondycji ust i jakości kosmetyków, ale także od sposobu ich aplikacji. Jak uzyskać profesjonalny efekt? Pamiętaj o kilku zasadach:

· konturówka powinna być zawsze dobrze zatemperowana – w przeciwnym wypadku aplikacja będzie utrudniona, a efekt daleki od zamierzonego!
· przed nałożeniem konturówki i pomadki usta powinny być nawilżone – nanieś wcześniej bezbarwną pomadkę ochronną lub wklep w nie odrobinę kremu pod oczy;
· konturówkę nakładaj etapami – nie staraj się obrysować ich jednym, płynnym ruchem. Zacznij najlepiej od kącików lub łuku Kupidyna;
· aby zwiększyć trwałość pomadki i zniwelować efekt odcięcia się kosmetyków, konturówkę nanieś na całe wargi, a dopiero na nią zaaplikuj pomadkę.

Komentarze

Skomentuj jako pierwszy.

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Pokaż więcej wpisów z Październik 2021

Polecane

pixel