SEKRETY MAKIJAŻU
15.05.2017

Makijaż dla opadającej powieki - triki maskujące

Makijaż dla opadającej powieki - triki maskujące

Problem opadającej powieki dotyczy najczęściej kobiet po 45-50. roku życia i jest wynikiem starzenia się skóry. Jednak zdarza się – i to nierzadko – że opadające powieki są rezultatem budowy oka, mają podłoże genetyczne i występują nawet u bardzo młodych kobiet. Na szczęście makijaż na opadające powieki jest w stanie dobrze poradzić sobie z tym mankamentem.

Oznaki opadającej powieki - czy to już?

Opadające powieki nadają twarzy wyraz smutku i przygnębienia. Nawet, jeśli ich właścicielka daleka jest od apatii, często postrzegana jest przez otoczenie jako osoba osowiała i mało radosna. Aby to zmienić, część kobiet rozważa nawet chirurgiczną korektę powieki. Na szczęście tak radykalne ruchy mogą być ostatecznością, bo wykonany krok po kroku makijaż dla opadającej powieki potrafi bardzo dobrze poradzić sobie z tym problemem.

Warto pamiętać, że z opadającą powieką mamy do czynienia wtedy, gdy część powieki nieruchomej nachodzi na powiekę ruchomą, zasłaniając ich załamanie. W skrajnych przypadkach może to prowadzić nawet do zaburzenia widzenia. Ptoza, bo tak brzmi oficjalna, medyczna nazwa opadającej powieki, w takich przypadkach wymaga interwencji chirurgicznej. Jednak, gdy opadająca powieka nie zagraża naszemu wzrokowi i wiąże się tylko z aspektem estetycznym, z powodzeniem można zastosować odpowiedni makijaż jako skuteczne remedium na tę bolączkę.

Makijaż na opadające powieki: jakie cienie wykorzystać?

Przy makijażu na opadające powieki szczególnie istotne jest odpowiednie przygotowanie oczu. Zacznij od odtłuszczenia oka poprzez użycie płynu micelarnego. Nie nakładaj już na nie kremu pod oczy. Na powiekę nałóż specjalną bazę pod cienie lub ewentualnie korektor pod oczy, który utrwalisz pudrem mineralnym. Pamiętaj, aby należycie zatuszować cienie pod okiem.

Na nic starania w wykonaniu makijażu na opadającą powiekę, jeśli dół oka będzie zmęczony i zaciemniony. Najlepsze dla Ciebie będą cienie matowe i ciemne, np. brązy. Unikaj cieni perłowych, bo podkreślą opadającą powiekę. Nie przesadzaj z ilością makijażu, bo niepotrzebnie obciążysz powiekę. Najlepsze dla Ciebie kolory cieni do oczu to: ciemna kawa z mlekiem, czekolada, ciemnobeżowy. Wykonując makijaż na opadające powieki, musisz nauczyć się blendować cienie, tzn. rozcierać je tak, aby granica ich nałożenia była rozmyta i niewyraźna, pocieniowana.

Do blendowania wykorzystaj nieduży pędzel o gęstym, ale dość sztywnym włosiu. W drogeriach znajdziesz specjalne pędzle dedykowane rozcieraniu cieni. Jest to zakup jak najbardziej uzasadniony i słuszny, nie warto używać pędzli do nakładania cieni, gdyż uzyskany rezultat nie będzie zadawalający.

Blendując powiekę zawsze kieruj się ku górze. Zależ nam na „wyciągnięciu” oka i optycznym uniesieniu nieruchomej części powieki. Oprócz bazowych cieni wymienionych powyżej, zaopatrz się także w jaśniejsze beże, które przydadzą się przy rozświetlaniu wewnętrznego kącika oka.

makijarz

Ten obszar często jest pomijany przez kobiety, szczególnie przy nakładaniu korektora. W rezultacie ciemna, wewnętrzna obwódka oka niejednokrotnie niweczy staranny makijaż powiek. Wybierz cienie matowe, które subtelnie rozjaśnią oko. Zrezygnuj z perłowych, jasnych cieni – niegdyś popularny sposób na rozjaśnianie wewnętrznego kącika oczu, dziś jest już zdecydowanie passe.

Jasnym beżowym cieniem do oczu rozjaśnij także granicę pomiędzy rozblendowanym ciemnym cieniem, a łukiem brwiowym. I tu uwaga! Brwi muszą być zadbane, o regularnej linii, bez pojedynczych włosków nad powieką. Nałożony tutaj jasnobeżowy cień świetnie „podciągnie” nieruchomą część powieki do góry.

Jak zamaskować opadającą powiekę - triki makijażowe

Opadające powieki wymagają zastosowania kilku trików makijażowych. Z pewnością należy też mieć wprawną rękę i przetestować najlepsze rozwiązania.

Oto sprawdzone triki makijażowe na opadającą powiekę:

  • Cieniowanie poza załamaniem powieki – zwróć uwagę, aby rozcierać cień nie na załamaniu powieki ruchomej i nieruchomej, bo w ten sposób tylko podkreślisz mankament, który chcesz zatuszować. Rozetrzyj cień powyżej linii zgięcia i kieruj go w stronę zewnętrznego kącika oczu. Możesz podciągnąć brew do góry i znaleźć palcem półkoliste miejsce między zakończeniem gałki ocznej a kością. To tutaj powinnaś rozetrzeć cień.
  • Brązowy, matowy cień – opadającej powiece najlepiej służą cienie matowe w ciemnych kolorach, np. zgaszone brązy, czekolada, ciemne brązy.
  • Jasny, ale nie perłowy cień poniżej brwi – cieniując cień nałożony na powiekę ruchomą, wykończ go jasnym, najlepiej beżowym cieniem i „wyczyść” nim obszar do brwi. Wystrzegaj się przy tym używania cieni błyszczących, silnie napigmentowanych i perłowych. Nie da to dobrego efektu i zwróci jeszcze większą uwagę na efekt opadającej opieki.
  • Długie, dobrze wytuszowane rzęsy – optycznie powiększają oko i unoszą opadający zewnętrzny kącik, nadając spojrzeniu głębi i odwracając uwagę od opadającej powieki. Zaopatrz się w tusz wydłużający rzęsy, a okazjonalnie możesz też doczepiać sobie sztuczne kępki.
  • Cienie i kreska nie może wychodzić w dół – czy to blendując cienie, czy malując kreskę eyelinerem zwróć uwagę, aby nie schodziły w dół oka. Metodą prób i błędów należy znaleźć idealne miejsce, w którym będzie się kończyć nakładany kosmetyk, ale zawsze musi on wychodzić do góry powieki.
  • Jasna linia wodna – opadająca powieka optycznie zmniejsza oko. Aby je powiększyć, warto nałożyć na dolną linię wodną jasną kredkę, najlepiej cielistą. Zrezygnujmy natomiast z kredki czarnej czy mocnych cieni na dolnej powiece. Czasem paniom przychodzi do głowy, aby podkreślić dolną część oka, aby odwrócić uwagę od opadającej powieki. Jednak nie jest to dobry sposób i przynosi rezultat odwrotny od zamierzonego.  Makijaż na opadającą powiekę powinien koncentrować się na górnej powiece i łuku brwiowym.
  • Zadbane brwi – przy opadającej powiece nie ma nic gorszego niż nieestetyczne brwi, z pojedynczymi włoskami znajdującymi się poniżej. Szczególnie zadbaj, aby Twoje brwi były ładnie wyregulowane, kształtem dobrane do twarzy i z wyczuciem podkreślone (przerysowane też nie służą opadającej powiece).

Opadająca powieka dla wielu kobiet jest problemem, ale odpowiedni makijaż naprawdę potrafi tu zdziałać cuda i zdecydowanie odżegnać widmo interwencji chirurgicznej. Na pewno wymaga wprawy i zastosowania konkretnych kosmetyków, ale po jakimś czasie łatwo dojść do perfekcji i opadająca powieka zostanie doskonale zatuszowana.

 

Komentarze

Skomentuj jako pierwszy.

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Pokaż więcej wpisów z Maj 2017

Polecane

pixel