ZADBANA SKÓRAPIĘKNO Z NATURYDOMOWE PORADY
10.06.2019

Kuchenne tajemnice, czyli domowe sposoby na naczynkową cerę

Kuchenne tajemnice, czyli domowe sposoby na naczynkową cerę

Cera naczynkowa to zbuntowana kompanka, nad którą ciężko zapanować. Wiele rzeczy jej szkodzi, nie akceptuje zmian temperatur, ostrych potraw, reaguje rumieniem na przebywanie w klimatyzowanych pomieszczeniach oraz czerwieni się pod wpływem popularnych kosmetyków. Żeby doprowadzić ją do porządku, trzeba solidnie zaplanować pielęgnację. Na szczęście istnieją metody, które pozwolą zwalczyć problem i uchronić skórę przed pojawianiem się kolejnych zaczerwienień oraz popękanych naczynek. Domowe sposoby na cerę naczynkową sprawią, że kłopotliwe dolegliwości przestaną nam tak boleśnie doskwierać. Przygotowane z kuchennych ingrediencji maseczki i toniki to świetne, sprawdzone metody radzenia sobie z nieestetycznymi zmianami.

Żeby samodzielnie przygotować zbawienne specyfiki, należy najpierw wybrać się na zakupy lub… do kuchni. Na co warto zwrócić uwagę?
Po pierwsze – olejki naturalne. W dbaniu o skórę będą równie przydatne, jak w gotowaniu. Dla skóry naczynkowej idealny będzie m.in. olej lniany lub czarnuszki– najlepiej tłoczony na zimno. Olej lniany znany jest ze swoich właściwości kojących, nawilżających oraz wygładzających. Zawarta w nim witamina E skutecznie dotleni naszą skórę.

TARGROCH OLEJ KOKOSOWY NIERAFINOWANY TARGROCH OLEJ Z CZARNUSZKI TŁOCZONY NA ZIMNO TARGROCH OLEJ Z CZARNUSZKI TŁOCZONY NA ZIMNO TARGROCH LEN ZŁOTY ZIARNO

Kokos dobry na wszystko

Popękane naczynka na twarzy? Domowe sposoby będą tu idealne. Poza olejem lnianym sprawdzą się również inne oleje, m.in. bardzo popularny olej kokosowy, który można znaleźć w wielu kuchniach. Dostarczy on skórze kwasu laurynowego i witaminy E oraz antyoksydacyjnych fitosteroli. Wszystkie one odpowiadają za dobrą kondycję naczyń krwionośnych. Olej kokosowy jest bardzo uniwersalnym produktem pielęgnacyjnym. Można używać go do demakijażu, nawilżania skóry oraz jako bazę do peelingów. We wszystkich tych zadaniach sprawdzi się doskonale. Wzmocni delikatne żyłki i poprawi wygląd twarzy. Warto pamiętać, że domowe sposoby na naczynka muszą być przede wszystkim niezwykle delikatne. Ten typ cery wymaga ostrożnego traktowania. Zanim nałożymy którąś mieszanką na całą twarz, przetestujmy ją na niewielkim fragmencie skóry. Ewentualna reakcja alergiczna będzie wtedy znacznie łatwiejsza do opanowania.

noszenie maski do pielegnacji

W kryzysowych sytuacjach pomogą okłady, czyli naturalne, domowe kompresy na bazie np. rumianku. Pomoże on obkurczyć rozszerzone naczynia krwionośne i zapobiegnie zaczerwieniu, suchości i swędzeniu skóry. Podobne działanie wykazują też miłorząb oraz siemię lniane, które też znajdziemy w wielu kuchniach.

Moc aloesu. Na co pomaga?

Cera naczynkowa? Domowe sposoby na ujarzmienie problemu mogą być naprawdę skuteczne. Nie trzeba inwestować majątku, by pozbyć się dolegliwości i ukoić nieprzyjemne dolegliwości. Niezawodny okazuje się aloes. Domowy krzaczek może stać się źródłem zbawiennych dla zdrowia skóry substancji. Warto jednak zachować ostrożność. Dla niektórych osób wyciągi z tej rośliny mogą być za silne i niestety, działać drażniąco. Tutaj też należy działać z rozsądkiem i najpierw przetestować domowy kosmetyk na niewielkim fragmencie skóry.

 Sok z aloesu można wykonać samodzielnie. Wystarczy rozkroić listki, wyciągnąć z nich miąższ i zmieszać z sokiem z cytrusów. Dla tych, którzy nie mają czasu na samodzielne tworzenie wywaru perfekcyjny będzie gotowy żel aloesowy. Mieszankę można stosować jako tonik lub hydrolat, którym będziemy spryskiwać twarz codziennie wieczorem. Papkę można też wykorzystać jako podstawę peelingu. Pamiętajmy jednak o jednym – używajmy tych specyfików tylko jeśli nie mamy alergii na żaden ze składników mieszanki, a nasza skóra nie reaguje na nie jeszcze większymi problemami.

Peelingi i maseczki do cery naczynkowej

Cera naczynkowa powinna być też poddawana peelingowaniu. Popękane naczynka na twarzy? Domowe sposoby mogą tutaj zdziałać cuda. Osoby posiadające tego typu cery, powinni stawiać na peelingi enzymatyczne, najlepiej takie na bazie owoców. Miąższ z pomarańczy lub cytryny albo zblendowany banan nadadzą się do tego najlepiej.

Doskonale zadziałają także maski na bazie zwykłych, kuchennych skarbów. Maseczka odżywcza z miodu i śmietanki, maseczka z kiwi lub twarożku – wartoe wszystkie. Ważne jednak, żeby nie stosować ich codziennie. Maski i peelingi należy aplikować na twarz 2-3 razy w tygodniu. Tak, by nie obciążyły zbytnio delikatnej, problematycznej cery. Domowe sposoby na naczynka w zbyt dużej ilości lub częstotliwości, także mogą zaszkodzić. Używajmy ich z głową!

Pamiętajmy o owocach, nabiale i oczywiście ziołach! To nasi sprzymierzeńcy w walce z zaczerwieniem twarzy. Siemię lniane, rumianek, nagietek i skrzyp będą perfekcyjne. Delikatne i naturalne z pewnością nie zaszkodzą, a wpłyną łagodząco i kojąco na rumień, swędzenie, suchość i uczucie ściągnięcia.

 

Komentarze

Skomentuj jako pierwszy.

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Pokaż więcej wpisów z Czerwiec 2019

Polecane

pixel