Viscoplast

( ilość produktów: 3 )

Viscoplast – bezpieczna skóra

Produkty Viscoplast zna chyba każdy i śmiało można zaryzykować stwierdzeniem, że znajdują się w każdej domowej apteczce, a każdy z nas używał jakiegoś produktu tej marki przynajmniej raz. Choć Viscoplast kojarzy się przede wszystkim z plastrami opatrunkowymi, to trzeba wiedzieć, że asortyment marki jest o wiele szerszy. Viscoplast specjalizuje się w materiałach opatrunkowych i oferuje między innymi plastry na małe i duże skaleczenia, zestawy turystyczne, plastry dla dzieci i wodoodporne, preparaty do oczyszczania ran, a także opatrunki i paski do zamykania ran...

Viscoplast – gdy liczy się bezpieczeństwo

 

Wśród produktów znajdziesz zarówno klasyczne, białe plastry do cięcia, jak i zestawy plastrów w różnych rozmiarach i kolorach, a także o różnym przeznaczeniu. Marka zajmuje się produkcją i dystrybucją materiałów opatrunkowych przeznaczonych dla klientów detalicznych, a także dla odbiorców hurtowego jak szpitale czy apteki.

 

Viscoplast – plastry i opatrunki dla całej rodziny

 

Skaleczenia i otarcia przydarzają się każdemu, nawet jeśli bardzo na siebie uważa. Wystarczy potknięcie się lub chwila nieuwagi podczas przygotowywania posiłku, by ciągłość skóry została przerwana. Nie każda ranka wymaga opatrunku – w niektórych przypadkach wystarczy zdezynfekowanie pechowego miejsca. Jednak równie często zdarza się, że skaleczenie lub otarcie jest na tyle głębokie, że wymaga zabezpieczenia przed działaniem czynników zewnętrznych. Woda, pyłki i kurz, a tym samym różne bakterie dostające się w zranione miejsce, wpływają niekorzystnie na proces gojenia się głębszej rany, dlatego trzeba ją przed nimi zabezpieczyć. Niejednokrotnie trzeba również doraźnie zabezpieczyć rozcięcie, zanim poszkodowany otrzyma profesjonalną pomoc w sytuacji, która tego wymaga.


Wśród produktów Viscoplast znajdziesz również kompresy i gazy opatrunkowe, a także opaski elastyczne, dzięki którym sterylnie zabezpieczysz bardziej wymagające rany, np. pooperacyjne lub na większym obszarze skóry.


Różnych wypadków nikt nie planuje, dlatego zawsze warto być przygotowanym do podjęcia natychmiastowego działania. Plastry i opatrunki różnej wielkości to podstawowe i wręcz obowiązkowe wyposażenie apteczki, podobnie jak środki do dezynfekcji skóry. Warto stawiać na sprawdzone produkty wysokiej jakości, dzięki czemu w podbramkowej sytuacji zawsze będziesz przygotowany do działania!


Viscoplast już od przeszło 30 lat zapewnia kompleksowe wyposażenie domowej apteczki, oferując produkty dla całej rodziny, a także na różne problemy. W ofercie marki znajdziesz więc zarówno klasyczne, uniwersalne plastry do pierwszej pomocy, dostępne w zestawie 24 sztuk o różnej wielkości, jak i produkty dla dzieci (plastry z motywem bajkowych postaci) oraz takie przeznaczone do opatrywania bardziej wymagających ran (między innymi paski ściągające ranę, które mogą być dodatkowym wsparciem dla szwów lub w ogóle je zastąpić, jeśli sytuacja na to pozwala).

 

Dlaczego Viscoplast to chętnie wybierana marka?

 

Choć plastry opatrunkowe nosi się przeważnie krótko, bo zwykle do kilku dni, to jednak warto zadbać o to, by ten czas był maksymalnie komfortowy, a przy tym bez szkody dla rany i dla naszego zdrowia. Czym powinien charakteryzować się dobry plaster? Powinien przede wszystkim ściśle przylegać do chorego miejsca, a przy tym się nie odklejać. Jeśli pomiędzy ranę a opatrunek dostanie się woda lub zanieczyszczenia, jej gojenie będzie znacznie utrudnione i może nawet skutkować różnymi nieprzyjemnymi konsekwencjami. Wszystkie materiały opatrunkowe powinny być wykonane z wysokiej jakości materiałów przyjaznych dla skóry i zranionego miejsca.


Viscoplast to wiodący producent materiałów opatrunkowych, przeznaczonych zarówno dla klienta detalicznego, jak i szpitali czy aptek. W swoim portfolio marka posiada mnóstwo produktów, które każdego dnia wspierają całe rodziny w różnych sytuacjach: od niewielkich i niegroźnych skaleczeń, przez poważniejsze zranienia, aż po pielęgnację ran pooperacyjnych.


W ofercie marki Viscoplast znajdziesz pełną gamę produktów niezbędnych do tego, by zabezpieczyć każdą ranę: tę małą i niegroźną, ale także większą, trudno gojącą się i wymagającą szczególnej pielęgnacji.


O wysokiej jakości produktów i możliwościach ich szerokiego zastosowania najlepiej świadczy to, że Viscoplast zalicza się do grona czołowych producentów materiałów opatrunkowych i może pochwalić się wieloma nagrodami i wyróżnieniami za swoje produkty.

 

Viscoplast na małe i niegroźne ranki

 

Viscoplast to kilkanaście produktów dostępnych dla klientów detalicznych. Podstawowa gama produktów to plastry uniwersalne. W tej kategorii znajdziesz zestawy plastrów w różnych rozmiarach, pakowanych po kilkanaście sztuk, zarówno plastry wodoodporne, jak i zwykłe, podstawowe, na tkaninie. Viscoplast oferuje również produkty dla dzieci: kolorowe i budzące pozytywne skojarzenia, również z sympatycznymi, znanymi postaciami z bajek. Dzięki temu, że wszystkie plastry tej marki są wytrzymałe i doskonale przylegają do rany, jednocześnie zapewniając jej swobodne oddychanie, proces gojenia jest ułatwiony i przyspieszony, a dzieci o wiele łatwiej znoszą nieprzyjemny dla nich czas: bólu, rozdrażnienia i ograniczeń.


Wśród podstawowych produktów opatrunkowych znajdziesz również zestaw uniwersalnych plastrów turystycznych, dostosowanych kształtem i wielkością do miejsc, w których najczęściej powstają urazy u osób aktywnych fizycznie. Dzięki temu nic Cię nie zatrzyma!

 

Produkty Viscoplast do opatrywania i pielęgnacji poważniejszych ran

 

Skaleczenie, rozcięcie, otarcie lub rana kłuta (powstała np. w przypadku przebicia skóry ostrym przedmiotem) wymagają profesjonalnego podejścia do opatrzenia. W niektórych przypadkach zwykły plaster może okazać się niewystarczający. Wówczas możesz sięgnąć po specjalistyczne produkty, między innymi po:


paski do zamykania ran – działają podobnie jak szwy, z tym, że nie przebijają skóry. Wystarczy, że zbliżysz do siebie brzegi rany, a następnie przykleisz pasek, który będzie je trzymał. Taki produkt może w niektórych sytuacjach zastąpić tradycyjne szwy lub być dla nich dodatkowym wsparciem;

opatrunek wodoodporny – w przypadku większych ran, np. pooperacyjnych, konieczne może być zastosowanie jałowego, wodoodpornego opatrunku. Doskonale chroni ranę przed dostępem wody i zanieczyszczeń, jednocześnie umożliwiając jej oddychanie. Dzięki temu, że opatrunek ściśle przylega do skóry, rana jest chroniona w różnych warunkach, a proces jej gojenia ulega skróceniu. Profesjonalne zabezpieczenie rany sprzyja również unikaniu blizn.

 

Viscoplast dla aktywnych

 

Uprawianie sportu bez wątpienia przynosi szereg korzyści dla zdrowia, jednak naturalnie ruch wiąże się również z ryzykiem różnych urazów. Najczęściej są to skaleczenia i otarcia powstałe wskutek przewrócenia się lub wpadnięcia na jakiś przedmiot. Równie często zdarza się również, że zawiodą elementy garderoby, najczęściej buty. Odciski i otarcia, choć są niewielkie, mogą być bolesne i sprawiać spory dyskomfort, przez co kontynuowanie wędrówki czy rozgrywki może być znacznie utrudnione lub wręcz niemożliwe.


Marka Viscoplast ma w swojej ofercie również produkty stworzone z myślą o aktywnych: Zestaw Plastrów Turystycznych, Sportowy Mix, Zestaw Plastrów Wodoodpornych Max oraz preparat do oczyszczania ran.


Plenerowe wycieczki zawsze są obarczone ryzykiem uszkodzenia skóry, dlatego warto być przygotowanym na takie sytuacje. Nie wszędzie możliwy jest dostęp do bieżącej wody i środków higienicznych, a ranę przed zaklejeniem plastrem trzeba oczyścić. Dlatego zestaw składający się z kompletu plastrów różnej wielkości oraz preparatu do oczyszczania ran powinien towarzyszyć Ci w każdej wyprawie!

 

Viscoplast na straży komfortu stóp!

 

Stopy to część ciała najbardziej narażona na różne urazy. Najczęściej są to otarcia i odciski. Wesele, wyprawa w góry czy zawody sportowe to sytuacje, w których nie możesz pozwolić sobie na to, by ból i dyskomfort zabrał Ci energię i zapał. W ofercie marki Viscoplast znajdziesz więc między innymi specjalne plastry na otarcia stóp, na odciski oraz taśmę ochronną na stopy, zapobiegającą tarciu stopy o but. Te produkty możesz zastosować zarówno w razie potrzeby, w celu złagodzenia dyskomfortu, jak i przyspieszenia gojenia się naskórka, ale także profilaktycznie – jeśli np. spodziewasz się tego, że ulubiona para butów może obetrzeć stopę w konkretnym miejscu.

 

Viscoplast dla ochrony oczu

 

Oczy to niezwykle wrażliwa część ciała, która często ulega uszkodzeniu. Czasem wystarczy ziarenko piasku czy okruszek, który dostanie się pod powiekę, by powodować spory dyskomfort. Mocno podrażnione oko może wymagać interwencji okulistycznej, po której konieczne będzie zabezpieczenie go odpowiednim opatrunkiem. Plastry okulistyczne są również niezbędne po wszelkich zabiegach na gałce ocznej. Dzięki producentowi Viscoplast bez problemu zaopatrzysz się w potrzebne materiały opatrunkowe na okolice oczu, co pozwoli na pielęgnację wymagającego miejsca w domowym zaciszu.

 

Viscoplast: co jeszcze warto wiedzieć?

 

Marka Viscoplast to nie tylko plastry różnego rodzaju i materiały opatrunkowe. To przede wszystkim wysoka jakość i nowoczesne rozwiązania, które nie tylko chronią chore miejsce przed zanieczyszczeniami, ale również przyspieszają i ułatwiają proces gojenia.


Viscoplast od lat cieszy się uznaniem zarówno klientów detalicznych, jak i środowiska medycznego. Doskonała jakość, szeroka gama produktów stworzonych z myślą o rozwiązywaniu różnych problemów, łatwa dostępność i atrakcyjne ceny to czynniki, które sprawiają, że produkty Viscoplast są jednymi z najczęściej wybieranych i najbardziej popularnych.


Zwykłe i kolorowe, małe i duże, wodoodporne i klasyczne – Viscoplast oferuje mnóstwo produktów doskonałej jakości do wyboru. Dzięki temu bez problemu wyposażysz swoją apteczkę nie tylko w podstawowe, ale także specjalistyczne preparaty, które przyniosą ulgę i spokój nawet w krytycznych sytuacjach. Serie tworzone z myślą o dzieciach sprawiają, że maluchom łatwiej i przyjemniej będzie przejść przez nieprzyjemny czas gojenia się rany.


Produkty Viscoplast są również łatwo dostępne – kupisz je w aptekach i drogeriach, dzięki czemu pierwszą pomoc zawsze możesz mieć pod ręką. Wybrane produkty z oferty marki kupisz również na eZebra, zawsze w doskonałej cenie!

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką dotyczącą cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.
Zamknij
pixel