Scholl

( ilość produktów: 1 )

Scholl – pielęgnacja stóp

Stopy narażone są każdego dnia na wiele niedogodności. Niewygodne obuwie, wysokie obcasy, praca w pozycji siedzącej lub stojącej – wszystko to może doprowadzić do bólu, opuchlizny czy otarć skóry stóp. Do tego dochodzą takie problemy, jak pękające pięty, zgrubienia skóry, pęcherze, odciski, wrastające paznokcie, nadmierne pocenie, a nawet grzybica. Tymczasem stopy muszą nam służyć przez wiele godzin dziennie, a latem powinny dodatkowo estetycznie prezentować się w odkrytym obuwiu...

Scholl – eZebra.pl

 

Scholl jest ekspertem w dziedzinie pielęgnacji stóp z ponad stuletnią tradycją i doświadczeniem. Firmę założył doktor William Mathias Scholl. Przypadek sprawił, że jako siedemnastolatek podjął on pracę w sklepie obuwniczym w Chicago, gdzie zaintrygowała go ogromna liczba klientów uskarżających się na ból stóp. Chcąc zgłębić temat i zdobyć wiedzę na temat anatomii i fizjologii stóp, młodzieniec zapisał się na wydział lekarski. Naukę ukończył w 1904 roku uzyskując dyplom lekarski. Zaraz potem opatentował swój pierwszy wynalazek – wkładkę do butów podpierającą łuk stopy Foot-Eazer. Trzy lata później William Scholl założył firmę Scholl Manufacturing Co. Inc. W latach dwudziestych ubiegłego stulecia Scholl stworzył pierwszą linię obuwia dostosowanego do anatomicznej budowy stopy.


W kolejnej dekadzie zaproponował klientkom pończochy uciskowe, które przynosiły ulgę nogom z opuchlizną i żylakami. W latach czterdziestych do sprzedaży trafiły bestsellerowe produkty marki School – wkładki do obuwia, produkowane i doskonalone do dziś. Popularność marki wzrosła znacząco w latach sześćdziesiątych, dzięki sandałom Pescura. Umieszczona w nich wkładka z drzewa bukowego, dopasowana anatomicznie do stopy, stanowiła o komforcie użytkowania i sprawiła, że stały się one międzynarodowym sukcesem firmy oraz ikoną stylu i synonimem komfortu.

 

Produkty marki Scholl – jakość w służbie pielęgnacji stóp

 

Zgodnie z filozofią założyciela, firma dąży do poprawienia komfortu, zdrowia i dobrego samopoczucia ludzi poprzez dbanie o ich stopy. Dlatego też produkty Scholl to nie tylko wysokiej jakości wkładki do butów oraz wygodne obuwie, ale również kosmetyki i przyrządy do pielęgnacji stóp. Scholl proponuje kosmetyki, mające za zadanie zlikwidować najczęstsze problemy dotykające nasze stopy. Na popękane pięty warto zastosować jeden z kremów regenerujących, pielęgnację ułatwi też Pilnik na pękające pięty, zaprojektowany tak, by pasował do kształtu pięt.


Przesuszonej skórze stóp pomogą: płyn do kąpieli stóp, peeling złuszczający do stóp, maska, intensywne serum oraz kremy nawilżające i regenerujące. W dbałości o higienę stóp, zwłaszcza w przypadku nadmiernej potliwości, nieodzowne okażą się zasypka i dezodoranty do stóp i butów, a także kremy przeciwpotne. Jeśli skóra stóp jest zgrubiała, warto sięgnąć po krem zmiękczający twardą skórę stóp marki Scholl. Produkty, które odznaczają się szczególną skutecznością to Preparat na grzybicę paznokci oraz Spray do usuwania kurzajek i brodawek.


O najwyższej jakości produktów Scholl świadczą rekomendacje Polskiego Towarzystwa Podologicznego. Poleca ono kompleksowy Zestaw na grzybicę stóp: specjalistyczny krem w precyzyjnym aplikatorze oraz zapobiegawczy spray do butów. Rekomendację posiada też Zestaw na wrastające paznokcie, z unikalnym rozwiązaniem, którego skuteczność została przebadana klinicznie.

 

Scholl – produkty niezawodne

 

Gdy jednak przydarzy nam się nieszczęście w postaci odcisków bądź pęcherzy na stopach, warto sięgnąć po sprawdzone produkty, przynoszące ulgę. Będą nimi na pewno plastry ochronne Scholl, a także Ekspresowy aplikator na odciski. Wiadomo wszak, że lepiej zapobiegać, niż leczyć, dlatego warto stosować wkładki do obuwia Scholl GelActiv, występujące w różnych wersjach - do obuwia na codzień, do pracy czy na wysokim obcasie. Ulgę puchnącym nogom oraz posiadaczkom żylaków przyniosą rajstopy Scholl Light Legs. Zadbane stopy wymagają regularnego pedicure, w czym pomogą takie przybory, jak tarka czy pilnik do stóp, ścinacz do zrogowaceń oraz obcinacz paznokci.


Ogromną popularnością wśród klientek cieszy się Scholl Velvet Smooth – elektroniczny pilnik do stóp marki Scholl. Sklep internetowy dostarczy ten produkt w wersji standardowej bądź „Wet&Dry” do twojego domu, byś już po pierwszym zabiegu mogła cieszyć się gładką w dotyku skórą swych stóp.

pixel