Odżywki proteinowe

( ilość produktów: 25 )

Odżywki proteinowe do włosów na eZebra - sprawdź, co mamy!

Piękno i siła włosów zależą przede wszystkim od tego, jak traktujesz je na co dzień. Mycie włosów i odżywianie ich to podstawa pielęgnacji. Dla ich kondycji nie bez znaczenia pozostają także zabiegi fryzjerskie, a także stylizacja na gorąco. Osłabione i zniszczone włosy potrzebują konkretnego wsparcia. Zapewnią je między innymi odżywki proteinowe. Zobacz, jakie produkty z tej kategorii znajdziesz w ofercie drogerii eZebra...

Jak dbasz, tak masz - czyli o pielęgnacji włosów słów kilka

 

Na stan i wygląd skóry, włosów oraz paznokci wpływa wiele czynników. Jedne mają większe znaczenie, inne mniejsze, jednak zawsze wywierają jakiś wpływ. Mowa przede wszystkim o codziennej pielęgnacji i stylizacji, ale także o diecie, trybie życia i stanie zdrowia.


O ile na tę ostatnią kwestię często mamy najmniejszy wpływ, o tyle wszystkim pozostałym warto się przyjrzeć i zastanowić się, które czynniki mogą wpływać negatywnie na kondycję włosów. Tym, co szkodzi im najbardziej, jest:


• używanie nieodpowiednich kosmetyków - zwłaszcza szamponów! Te, które mają w składzie silne detergenty myjące, nie tylko mogą przesuszać włosy na długości, ale mogą również podrażniać skórę głowy. Siła włosów bierze się z cebulek, więc osłabienie skóry głowy = osłabienie włosów. Silne substancje myjące mogą uszkadzać, a nawet całkowicie zmywać naturalną barierę ochronną skóry, jaką jest płaszcz hydrolipidowy. Efekt? Swędząca, podrażniona, zaczerwieniona, a nawet piekąca skóra głowy. Intensywnie drapanie się po niej zdecydowanie nie sprzyja również kondycji włosów, które są w ten sposób na dłuższą metę mechanicznie uszkadzane;


• częsta stylizacja na gorąco - wysoka temperatura lokówek, prostownic i suszarek to zdecydowanie jeden z najistotniejszych czynników wpływających negatywnie na kondycję włosów. Przyczynia się bowiem do utraty wilgoci, a suche włosy stają się matowe, sztywne i kruche, a tym samym podatne na uszkodzenia mechaniczne;


• zabiegi chemiczne - farbowanie, rozjaśnianie, a także trwała ondulacja i inne zabiegi fryzjerskie, które zakładają wykorzystanie chemii ingerującej w strukturę włosa, prędzej czy później odbiją się negatywnie na ich kondycji i wyglądzie.


Rozczesujesz mokre włosy na siłę? To także jeden z grzechów głównych wobec nich. Mokre włosy są rozpulchnione, przez co są bardziej podatne na uszkodzenia mechaniczne. Szarpanie ich szczotką lub grzebieniem to prosta droga do tego, by je połamać lub powyrywać. Zdecydowanie lepiej jest odczekać, aż włosy przeschną i dopiero gdy są półwilgotne lub już prawie suche - rozczesać je. Jeśli są bardzo toporne: suche i plączące się, przed czesaniem koniecznie użyj odżywki w sprayu ułatwiającej rozczesywanie.


Jeśli nie możesz obejść się bez stylizacji na gorąco, to pamiętaj o tym, by przed użyciem urządzenia z wysoką temperaturą zabezpieczyć włosy produktami termoochronnymi.

 

Na ratunek włosom, czyli proteinowa pielęgnacja w pigułce

 

Teoria teorią, a praktyka swoje! Niech pierwsza podniesie rękę ta, która nigdy (świadomie lub nie) nie popełniła żadnego błędu pielęgnacyjnego. Dlatego nie ma co płakać nad rozlanym mlekiem, tylko przystąpić do naprawiania skutków. Dobra wiadomość jest taka, że większość da się odwrócić.


Pamiętaj, że włosy na długości to martwa struktura. Z tego wynikają dwie kwestie. Pierwsza to odpowiednia pielęgnacja skóry głowy - składniki pielęgnacyjne wzmocnią cebulki, dzięki czemu ograniczysz wypadanie włosów, a te, które będą rosnąć nowe, będą silniejsze. Po drugie - włosy na długości możesz z powodzeniem zmiękczyć i uelastycznić, zapobiegając w ten sposób przede wszystkim pogłębianiu się zniszczeń.


Każdy włos jest pokryty łuskami, przypominającymi łuski ryby. Im ściślej przylegają do łodygi włosa, tym lepiej. Włosy są wówczas lśniące, sypkie i dociążone, dzięki temu, że wilgoć i składniki odżywcze nie uciekają z nich. Im większe odchylenie łuski od łodygi, tym większa porowatość - a to oznacza, że utrata wilgoci, elastyczności i blasku jest spora. W skrajnych przypadkach bardzo mocno zniszczone włosy trzeba ściąć. W większości przypadków jednak możliwa jest poprawa ich kondycji przy pomocy odpowiedniej pielęgnacji.


Jednym z najważniejszych składników pielęgnacyjnych są proteiny - czyli białka. Im bardziej zniszczone włosy, tym bardziej lubią proteiny! To składniki, które doskonale radzą sobie z odżywianiem i regeneracją uszkodzonych włosów, dzięki temu, że wnikają w ich strukturę, uzupełniając ubytki. Efekt? Włosy stają się wyraźnie zmiękczone, są bardziej sypkie, a także elastyczne. Odzyskują blask i zdrowy wygląd.


Dopełnieniem pielęgnacji proteinami są produkty humektantowe (nawilżające) i emolientowe (tworzące warstwę ochronną). Odpowiedni stosunek protein (P), emolientów (E) i humektantów (H) składa się na równowagę PEH. Zapewnienie włosom odpowiedniego bilansu tych składników to w zasadzie podstawa do ich zdrowego wyglądu i dobrej kondycji.

 

Proteinowe odżywki do włosów na eZebra - zobacz, co mamy!

 

Każda z nas myje włosy - z różną częstotliwością. W zależności od preferencji i potrzeb, może to być nawet codziennie, ale także na przykład raz lub dwa razy w tygodniu. Warto wybierać szampony o łagodnym składzie, dzięki czemu naturalna warstwa ochronna skóry głowy zostanie zachowana. Wybierz również szampon przeznaczony do pielęgnacji Twojego rodzaju włosów - to istotny element ich prawidłowej pielęgnacji.


Po myciu włosów zawsze warto zastosować odżywkę, a co kilka myć - maskę. Maski mają bogatsze składy, a ich składniki są bardziej skoncentrowane, dzięki czemu działają silniej niż odżywki.


Twoje włosy są matowe, suche, pozbawione objętości, ale jednocześnie puszące się i wykręcające w każdą stronę? Zdecydowanie brakuje im sprężystości, a także łamią się przy czesaniu lub robieniu fryzury? W takim razie odżywka proteinowa jest stworzona dla Ciebie! Białka, stanowiące naturalny element budulcowy włosa, wnikną w strukturę kosmyków i wypełnią w nich ubytki. Zapewnienie osłabionym włosom protein to w zasadzie punkt wyjścia do udanej pielęgnacji! Pamiętaj jednak o tym, że produkty proteinowe warto stosować na przemian z emolientowymi humektantowymi. Z każdym z tych składników można przesadzić, a wtedy efekt będzie wręcz odwrotny do zamierzonego.


W tym miejscu czekają na Ciebie odżywki proteinowe różnych producentów. Sprawdź, jakie produkty u nas znajdziesz i ciesz się efektywną pielęgnacją osłabionych włosów, która szybko przyniesie wymierne efekty!

pixel