Odżywki humektantowe

( ilość produktów: 6 )

Odżywki humektantowe - zadbaj o równowagę włosów!

Świadoma i sumienna pielęgnacja włosów to punkt wyjścia do tego, by cieszyły siłą i blaskiem. Częstym problemem jest przesuszenie włosów, co skutkuje ich szorstkością, utratą blasku i większą podatnością na uszkodzenia mechaniczne. Na szczęście możesz łatwo zadbać o ich kondycję i przywrócić im optymalny poziom nawilżenia. Jednym z istotnych elementów pielęgnacji nawilżającej są odżywki humektantowe. Sprawdź, co znajdziesz w ofercie drogerii eZebra!...

Kilka czynników, które powodują, że włosy stają się przesuszone

 

Na kondycję włosów wpływa o wiele więcej czynników, niż może się wydawać. Nawilżenie kosmyków ma tak samo duże znaczenie dla ich wyglądu i odporności na działanie czynników zewnętrznych, jak dla skóry. Nawilżona skóra = zdrowa skóra! Tak samo jest z włosami. Utrata nawilżenia sprawia, że:


stają się łamliwe i podatne na uszkodzenia mechaniczne
są trudne do ułożenia
tracą blask
puszą się.


Przeczesujesz włosy dłonią i spora ich część na niej pozostaje albo ląduje w umywalce lub na podłodze i wyraźnie widać, że to połamane włosy? Czas najwyższy działać, nim strat będzie na tyle, że będzie trudno je zatuszować.


W pierwszej kolejności postaraj się wyeliminować te czynniki, które wpływają negatywnie na nawilżenie włosów. Należą do nich:


• stylizacja na gorąco - prostowanie lub zakręcanie na lokówce włosów, które są jeszcze wilgotne, zapominanie o termoochronie, a także zbyt długie przytrzymywanie pasm na rozgrzanej lokówce czy prostownicy to prosta droga nie tylko do przesuszenia włosów, ale nawet do ich spalenia. Kierowanie mocnego strumienia gorącego powietrza z suszarki przez długi czas w jedno miejsce również zwiększa ryzyko przesuszenia włosów. Wszystko przez to, że pod wpływem gorąca woda odparowuje;


• zabiegi fryzjerskie - chemiczna ingerencja w strukturę włosa w mniejszym lub większym stopniu osłabia i w końcu uszkadza go. Kiedy zwiększa się porowatość włosów, zwiększa się również odparowywanie wilgoci i utrata składników odżywczych. Aby zapobiec takim negatywnym zmianom, trzeba zadbać o właściwą pielęgnację osłabionych włosów, dzięki czemu zniszczenia nie będą się pogłębiać;


• ekspozycja na słońce - włosy są również podatne na przesuszenie pod wpływem słońca - zwłaszcza jeśli wcześniej kąpałaś się w słonej wodzie. W połączeniu z silnym promieniowaniem słonecznym (które dodatkowo może rozjaśniać włosy), ryzyko przesuszenia staje się większe. Dlatego przed wyjściem na słońce również warto stosować termoochronę, a w czasie sporych upałów warto nosić nakrycie głowy i luźno upinać włosy w taki sposób, by nie eksponować ich bezpośrednio na działanie słońca.

 

Jak zatrzymać nawilżenie we włosach?

 

Jeśli znasz przyczynę danego stanu rzeczy, to sprawa staje się łatwiejsza: wystarczy ją wyeliminować. Czasem tyle wystarczy, a czasem trzeba odwrócić niektóre skutki. W przypadku przesuszenia włosów nie jest to na szczęście bardzo trudne. Trzeba po prostu wdrożyć pielęgnację ukierunkowaną właśnie na nawilżenie. Do mycia używaj więc nawilżających szamponów, a po myciu włosów stosuj nawilżające odżywki.


Zwróć jednak uwagę na to, by w codziennej pielęgnacji została zachowana równowaga PEH, czyli odpowiedni stosunek składników nawilżających, emolientowych i proteinowych. Włosy potrzebują ich wszystkich, w odpowiednim stosunku w zależności od ich kondycji. Zaburzona równowaga PEH, czyli nadmiar jednego z tych składników, przy niedoborze pozostałych, skutkuje pogorszeniem się wyglądu włosów.


Zapotrzebowanie na przewagę poszczególnych elementów PEH zmienia się wraz z kondycją włosów. Dlatego nawet jeśli włosy są bardzo suche, nie skupiaj się wyłącznie na ich nawilżeniu - dbaj także o dostarczenie im protein i emolientów. W przeciwnym wypadku możesz doprowadzić do przenawilżenia ich, a wówczas efekt może być jeszcze gorszy niż początkowo. Przenawilżone włosy strączkują się, a przy tym są toporne, matowe i trudne do zdyscyplinowania.


Aby zapobiec utracie wilgoci z włosów, po każdym myciu stosuj odżywki: na zmianę proteinową, humektantową i emolientową. Przed użyciem urządzeń do stylizacji włosów na gorąco koniecznie używaj kosmetyków termoochronnych. Staraj się ograniczyć wykonywanie chemicznych zabiegów fryzjerskich lub zadbaj o wdrożenie odpowiedniej pielęgnacji po nich, by zapobiec pogłębianiu się zniszczeń.


Ważną kwestią jest również zabezpieczanie końcówek włosów przed przesuszeniem i rozdwajaniem się. To właśnie końcówki jako pierwsze zdradzają pogorszenie się kondycji włosów. Po myciu warto wgniatać w nie niewielką ilość olejku - to emolient, który pomoże zatrzymać nawilżenie we włosach.

 

Odżywki humektantowe w drogerii eZebra

 

Odżywki do włosów to drugi najczęściej używany (zaraz po szamponach) kosmetyk pielęgnacyjny. Niektórym wystarczy używanie tylko tych dwóch kosmetyków, włosy innych są zaś bardziej wymagające i taki podstawowy zestaw trzeba rozszerzyć o dodatkowe produkty jak maski, sera czy kuracje odbudowujące.


Pewne jest jedno: po każdym myciu włosów warto aplikować na nie odżywkę. Wybór jest spory: to odżywki zarówno bez spłukiwania, jak i te do spłukania. To, jaką wybierzesz, jest kwestią indywidualną, uzależnioną od preferencji i potrzeb włosów.


Jeśli chcesz zadbać o nawilżenie kosmyków, jednym z podstawowych kosmetyków pielęgnacyjnych powinny być odżywki humektantowe. W naszej drogerii znajdziesz ich sporo. To zarówno produkty polskich, jak i zagranicznych marek, a także kosmetyki naturalne. To również produkty profesjonalne, a także drogeryjne. Dzięki temu, że wybór jest całkiem spory, bez problemu znajdziesz to, czego szukasz.


Zobacz, jakie odżywki humektantowe znajdziesz w aktualnej ofercie drogerii eZebra i wybierz tę, która najlepiej spełni Twoje oczekiwania!

pixel