Odżywki emolientowe

( ilość produktów: 16 )

Odżywki emolientowe - zatrzymaj nawilżenie i blask włosów!

Marzenie o długich, gęstych, lśniących, sypkich i sprężystych włosach wcale nie musi być tylko marzeniem - możesz przekuć je na rzeczywistość. Podstawą jest świadoma pielęgnacja kosmyków. Jednym z istotnych elementów takiej pielęgnacji jest zachowanie równowagi PEH. Nie możesz więc zapomnieć o odżywkach emolientowych! Jak działają i jakie znajdziesz w naszej ofercie?...

Równowaga PEH - tajemnica pięknych włosów

 

Dla wyglądu i kondycji włosów duże znaczenie ma to, w jaki sposób je pielęgnujesz. To oczywiście niejedyny czynnik wpływający na ich kondycję, jednak zdecydowanie jeden z tych, na który masz największy wpływ. Pielęgnacja włosów ma również bezpośredni i silny wpływ na kondycję włosów, a efekty pielęgnacji zauważalne są stosunkowo szybko. Co więcej: z każdym myciem włosów, z każdym nałożeniem odżywki, a także wgnieceniem w nie olejku, jesteś o krok bliżej do wymarzonych efektów.


Dość tajemniczo brzmiącym, ale zyskującym coraz większą popularność terminem, jest równowaga PEH. Rozwikłanie tej zagadki jest bardzo proste. PEH to skrótowa nazwa trzech grup składników: protein (P), emolientów (E) i humektantów (H). Aby włosy były w doskonałej kondycji, codzienną pielęgnacją powinnaś dostarczać im składników z tych wszystkich trzech grup. To, jaka będzie ich proporcja, zależy przede wszystkim od aktualnej kondycji włosów, a tym samym - ich potrzeb.


Włosy suche, szorstkie, matowe i zniszczone, z rozdwajającymi się końcówkami, potrzebują przede wszystkim protein. Włosy przesuszone - humektantów. Trzecią grupą składników są emolienty, które tworzą na włosach warstwę ochronną, zapobiegającą uciekaniu z nich nawilżenia i składników odżywczych. W miarę postępu pielęgnacji, a tym samym poprawy kondycji włosów, zmienia się ich zapotrzebowanie na proporcje składników PEH. Jest to więc kwestia płynna i sama musisz zaobserwować zmiany potrzeb swoich włosów.


Zaburzenie równowagi PEH, a więc dostarczanie niektórych składników w nadmiarze, a przy tym niedobór innych, to najczęstsza przyczyna pogorszenia się stanu i wyglądu włosów. Dobra dieta dla Twoich kosmyków to ta zbilansowana, uwzględniająca proteiny, humektanty i emolienty w proporcjach uzależnionych od aktualnych potrzeb!

 

Co robią emolienty?

 

Pojęcie emolientów jest znane przede wszystkim posiadaczom suchej skóry, podatnej na podrażnienia i mającej skłonność do AZS. Emolienty to również bardzo istotny element pielęgnacji włosów. Można powiedzieć, że działają podobnie jak krem do pielęgnacji skóry: tworzą tarczę ochronną przed wpływem czynników zewnętrznych. Mają działanie okluzyjne, czyli otulające powierzchnię włosów warstwą ochronną. Działa to na dwa sposoby: z jednej strony chroni przed czynnikami zewnętrznymi, z drugiej - ogranicza odparowywanie wilgoci i ucieczkę składników odżywczych z włosów.


Twoje włosy puszą się i wykręcają pod wpływem wilgoci, dlatego wyjście z domu w czasie deszczu czy opadów śniegu zwykle kończy się napuszoną szopą na głowie? To bardzo wyraźny sygnał świadczący o tym, że brakuje im właśnie emolientów!


Emolienty są potrzebne wszystkim włosom, jednak szczególnie tym zniszczonym i przesuszonym. Dzięki temu, że tworzą powłokę okluzyjną, zatrzymują we włosach wilgoć i składniki odżywcze, a to zdecydowanie wspomaga i skraca czas ich regeneracji.


Warto wiedzieć jednak o tym, że - tak samo jak z innymi składnikami - tak samo z emolientami można przesadzić. Jeśli będzie ich za dużo i będziesz stosować je zbyt często, możesz w ten sposób obciążyć włosy. Jeśli zauważysz, że po jakimś czasie stosowania emolientów włosy szybciej tracą świeżość, strączkują się i są przyklapnięte, zminimalizuj ich ilość - włosy najprawdopodobniej są nimi już nasycone.


Co jeszcze warto wiedzieć o emolientach na włosy? Pełnią rolę nie tylko zmiękczacza i otulacza włosów, ale są także ochroną przed negatywnym wpływem czynników zewnętrznych, takich jak zanieczyszczenia powietrza i toksyny. Nie warto więc marginalizować ich roli, bo jest o wiele większa i ważniejsza, niż może się wydawać.


Emolienty mogą być substancjami zarówno pochodzenia naturalnego, jak i syntetycznego. Naturalne emolienty to przede wszystkim olejki i masła roślinne. To właśnie po tym rozpoznasz, czy wybrany przez Ciebie kosmetyk jest emolientowy, humektantowy czy proteinowy. Masła i oleje stanowią bardzo częsty składnik kosmetyków do pielęgnacji włosów: to przeważnie szampony, odżywki i maski.


Choć silikony są owiane dość złą sławą, jako te szkodliwe na dłuższą metę, to jednak warto wiedzieć, że one również są emolientami. To właśnie dlatego, że zatrzymują wilgoć i składniki odżywcze we włosach, a także dlatego, że je zmiękczają, uelastyczniają i dociążają, są bardzo lubiane przez posiadaczki suchych i zniszczonych włosów. W takim przypadku często to właśnie silikony radzą sobie najlepiej z dyscyplinowaniem niesfornych włosów. W składzie kosmetyki termoochronnego widzisz silikony? To dobrze - bo mają one właściwości chroniące włosy przed wysoką temperaturą.

 

Odżywki emolientowe w ofercie drogerii eZebra

 

W tym miejscu zebraliśmy wszystkie emolientowe odżywki, jakie znajdziesz w drogerii eZebra. Dzięki temu nie musisz przeglądać ofert i zastanawiać się nad tym, która odżywka należy do danej grupy PEH.


Znajdziesz tu odżywki emolientowe różnych producentów, zarówno polskich, jak i zagranicznych. Wśród nich znajdują się także kosmetyki naturalne i klasyczne.


W ofercie kosmetyków do pielęgnacji włosów znajdziesz pełną gamę produktów, dzięki którym skomponujesz swój zestaw idealny. Sprawdź, jakie produkty znajdziesz w aktualnej ofercie drogerii eZebra i baw się dobrze zabiegami pielęgnacyjnymi w domowym zaciszu, które przyniosą same korzyści!

pixel