ZADBANA SKÓRAPIĘKNO Z NATURYDOMOWE PORADY
25.01.2020

Zabiegi kosmetyczne w domu, czyli jak urządzić sobie spa

Zabiegi kosmetyczne w domu, czyli jak urządzić sobie spa

Choć większość z nas uwielbia korzystać z ośrodków spa, to niestety często ich usługi okazują się zbyt drogie, byśmy mogłoby sobie na nie regularnie pozwalać. Na szczęście istnieje inny sposób, by w końcu o siebie zadbać i doskonale się odprężyć. Jaki? Urządźmy własne spa! Dzięki temu nie tylko sporo oszczędzimy, ale również wypoczniemy i zaznamy odrobiny luksusu bez wychodzenia z domu.

TARGROCH OLEJ LNIANY TŁOCZONY NA ZIMNO 500ML

Dlaczego warto urządzić domowe spa?

Choć organizacja prywatnej strefy relaksu wydaje się czasochłonna i męcząca, to tak naprawdę ma wiele zalet. Jakich?

Oszczędność

Decyzja o samodzielnym urządzaniu domowego spa po prostu się nam opłaca. Wystarczy, że zaopatrzymy się w niezbędne środki pielęgnacyjne, kilka świec zapachowych oraz pudełko dobrej zielonej herbaty i gotowe! Gdybyśmy chciały zafundować sobie podobny zestaw zabiegów w profesjonalnym ośrodku spa, musiałybyśmy przygotować się na spory wydatek, do którego należałoby doliczyć koszty podróży oraz wyżywienia. Bądźmy więc ekonomiczne i urządźmy sobie spa w domowym zaciszu!

Kontrola

Dużą zaletą domowego spa jest posiadanie kontroli – to od nas zależy wybór muzyki, zapachów, oświetlenia i przede wszystkim używanych produktów. Nie musimy godzić się na żadne kompromisy, bo same decydujemy o wszystkich ważnych dla nas elementach relaksu!

Czas tylko dla siebie

Największą zaletą urządzania spa we własnym mieszkaniu jest możliwość spędzania czasu z samą sobą. W trakcie zabiegów pielęgnacyjnych z nikim nie musimy dzielić naszej przestrzeni. W końcu możemy się kompletnie zrelaksować i skupić tylko na sobie!

Zabiegi kosmetyczne w domu – 3 pomysły

Jeśli marzy nam się prawdziwe odprężenie, ale nie chcemy marnować pieniędzy na kosztowny pobyt w spa, sami zorganizujmy sobie uzdrowisko! Oto kilka prostych pomysłów na pielęgnacyjne zabiegi kosmetyczne, które można wykonać w domu:

Peeling

Najlepszym sposobem na pozbycie się martwego naskórka, przy jednoczesnym wzmocnieniu i ujędrnieniu skóry, jest potraktowanie jej peelingiem. Jak go przygotować? Kopiastą łyżkę świeżo zmielonej kawy zalejmy niewielką ilością wrzątku (około 1/3 szklanki) i odstawmy na kilka minut. Do ostygniętego naparu dodajmy łyżkę oleju lnianego i peeling gotowy!

Nawilżenie

Po peelingu nadchodzi czas na nawilżającą maseczkę do twarzy. Najlepszy tego typu preparat powstaje z połączenia startego na tarce o drobnych oczkach jabłka z jedną łyżką mąki ziemniaczanej. Jeśli nie mamy ochoty na przygotowywanie własnego kosmetyku, możemy skorzystać z jednej z maseczek dostępnych na rynku.

Odżywienie

Po kąpieli połączonej z peelingiem i zabiegiem nawilżającym, możemy skupić się na odżywieniu skóry. W tym celu sięgnijmy po bogaty w witaminy balsam, krem lub masło do ciała, które doskonale natłuszczą i zrewitalizują nasze ciało.

ZIAJA MASKA NAWILŻAJĄCA KOALINOWA GLINKA ZIELONA
THE BODY SHOP FUJI GREEN TEA MASŁO DO CIAŁA 50ML

Misja: Oszczędzanie. Profesjonalne zabiegi kosmetyczne w domu

Jeśli chcemy, by nasze domowe spa zyskało na profesjonalizmie, zainwestujmy w fachowe urządzenia i zacznijmy samodzielnie wykonywać zabiegi, które do tej pory przeznaczone były dla salonów kosmetycznych. Jakie?

Sonoforeza

Sonoforeza polega na transportowaniu aktywnych substancji pochodzących z kosmetyków do głębszych warstw naskórka. Zabieg wykonuje się za pomocą specjalnego urządzenia, które (choć zazwyczaj wykorzystywane przez profesjonalistów) nie jest skomplikowane w użyciu i na pewno nie miałybyśmy kłopotu z jego obsłużeniem. Jeśli więc nie zamierzamy rezygnować z sonoforezy, ale chciałybyśmy nieco oszczędzić, zainwestujmy w odpowiedni aparat (jego cena waha się między 100 a 500 zł) i nigdy więcej nie płaćmy za zabieg!

Mikrodermabrazja diamentowa

Mikrodermabrazja diamentowa jest jednym z najbardziej popularnych zabiegów oferowanych przez salony kosmetyczne, a jej koszt mieści się w przedziale między 100 a 200 zł. Na szczęście od niedawna istnieje możliwość samodzielnego wykonania tego specjalistycznego peelingu. Wystarczy zaopatrzyć się w odpowiednie urządzenie (jego koszt to około 500 zł, więc zwraca się po już po 3 zabiegach) i w kilka chwil same będziemy w stanie uporać się z problematyczną cerą.

 

Komentarze

Skomentuj jako pierwszy.

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Pokaż więcej wpisów z Styczeń 2020

Polecane

pixel