SEKRETY MAKIJAŻU
24.11.2019

Puder i podkład mineralny. Jak nakładać i czym to robić?

Puder i podkład mineralny. Jak nakładać i czym to robić?

Kosmetyki mineralne od kilku lat cieszą się niesłabnącą popularnością. Za co tak je kochamy? Powstają z naturalnych, bezpiecznych dla skóry składników, nie zawierają konserwantów i mogą być stosowane przez alergików czy osoby o bardzo wrażliwej cerze. Kosmetyki mineralne to zarówno preparaty pielęgnacyjne, jak i te wykorzystywane w makijażu: podkłady, pudry, cienie do powiek, róże do policzków itp. W przypadku pudru i podkładu nakładanie kosmetyku może nieco różnić się od tradycyjnego. Jak i czym nakładać puder mineralny, aby efekty make-upu były zadowalające? Podpowiadamy!

MAC MINERALIZE SKINFINISH METALICZNY PUDER MINERALNY GLOBAL GLOW 10G

Nakładanie pudru mineralnego – na sucho

Puder mineralny możemy nakładać na sucho pędzlem typu flat top. Jest to pędzel o zwartym, gęstym włosiu, niezbyt długim, zakończony na płasko. Włosie utrzymuje puder mineralny i pozwala z łatwością przenosić go na twarz. Aby puder nie osypywał się i pozostawał na skórze jak najdłużej, ważne jest odpowiednie przygotowanie twarzy.

Tak jak podczas makijażu zwykłymi kosmetykami, tak i w tym przypadku skóra musi być dobrze odżywiona i nawilżona, aby dobrze przyjmować kosmetyk. Należy zatem zacząć od tonizacji. Tonik przygotuje skórę do przyjęcia kosmetyku nawilżającego, który sprawi, że puder utrzyma się lepiej. Czym nawilżyć? Można zastosować serum lub zwykły krem na dzień. Wybierając puder mineralny stawiamy na naturalność, dlatego możemy sobie w tym przypadku podarować używanie bazy lub wybrać bazę mineralną.

Zanim zaczniemy nakładanie pudru, najlepiej odsypać sobie potrzebną ilość na wieczko. Dzięki temu unikniemy sytuacji, w której na pędzlu będzie znajdował się nadmiar kosmetyku, tworząc efekt pokrytej proszkiem twarzy. Lepiej na początek zastosować mniej niż zbyt dużo. Zawsze można dołożyć pudru jeśli krycie będzie niewystarczające. Pamiętajmy, aby przed nałożeniem na twarz otrzepać pędzel z nadmiaru.

Aplikację pudru mineralnego zaczynamy od czoła. Nakładamy kolistymi ruchami, przechodząc do policzków, brody i muskając nos.

Jak nakładać puder mineralny na mokro?

Puder i podkład mineralny możemy również nakładać na mokro. Wówczas zyska lepszą przyczepność i efekty krycia również będą mocniejsze. Na początku, zanim nie nabierze się wprawy i tak naprawdę nie wypracuje się swojego sposobu nakładania, z dużym prawdopodobieństwem wyda się to trudne. Jeśli nieumiejętnie nakładamy puder czy podkład mineralny na mokro, mogą tworzyć się grudki i pozostawiać nieestetyczne ślady na skórze.

Najprostszym sposobem nakładania pudru mineralnego na mokro jest popsikanie pędzla wodą termalną. Następnie nabieramy pędzlem niewielką ilość kosmetyku i okrężnymi, pewnymi ruchami aplikujemy.

Możemy również, tak jak przy nakładaniu produktu na sucho, odsypać odrobinę na wieczko i wymieszać puder z wodą termalną. Wówczas zdecydowanie lepiej niż pędzel płaski sprawdzi się ten z zaokrągloną końcówką.

Ten sam sposób zastosujemy w przypadku podkładu. Jeśli chcemy, aby miał lżejszą konsystencję i wyglądał bardzo naturalnie, możemy wymieszać go z wodą termalną. Dla ułatwienia aplikacji możemy także użyć wody termalnej bezpośrednio na pędzel czy gąbeczkę do podkładu. W tym drugim przypadku nie zyskamy na lekkości wykończenia, a jedynie ułatwimy sobie aplikację produktu.

BOURJOIS SYPKI PUDER MINERALNY 01 PEACH 32G
LIRENE CITY MATT MINERALNY PUDER MATUJĄCY 03 BEŻOWY 9G

Czy każdy puder mineralny nadaje się do nakładania na sucho i mokro?

Właściwie tak. Ograniczać może nas jedynie konsystencja produktu. Łatwiejsze w użyciu na sucho i mokro są produktu w proszku. Te w kamieniu możemy nakładać na sucho, ale jeśli chodzi o mieszanie z wodą, mamy już ograniczone możliwości. W tym przypadku wykorzystamy jedynie opcję z wodą na pędzlu. Nie mamy za bardzo możliwości dodania wody do kamienia. Nie należy tego robić bezpośrednio na kosmetyk w pudełku, ponieważ szybko może stracić swoje właściwości.

Zarówno w przypadku nakładania produktu na mokro, jak i na sucho zawsze i koniecznie pamiętajmy o odpowiednim przygotowaniu skóry. Jeśli nie będzie ona odpowiednio nawilżona, nawet najlepiej nałożony produkt po kilku godzinach zniknie, bo nie utrzyma się na twarzy.

Komentarze

Skomentuj jako pierwszy.

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Pokaż więcej wpisów z Listopad 2019

Polecane

pixel