PAZNOKCIOWE VADEMECUM
27.01.2021

Nalepki samoprzylepne i naklejki wodne na paznokcie. Jak je nakładać?

Nalepki samoprzylepne i naklejki wodne na paznokcie. Jak je nakładać?

W jaki sposób najlepiej dekorować paznokcie? Oczywiście za pomocą specjalnych naklejek!

Naklejki na paznokcie. Co to jest?

Choć precyzyjnie namalowane wzorki na paznokciach wyglądają po prostu zjawiskowo, to niestety ich wykonanie często bywa czasochłonne i skomplikowane. Pamiętajmy, że stworzenie oryginalnych deseni, które dobrze zaprezentują się na naszych płytkach, wymaga nie tylko co najmniej minimalnych zdolności plastycznych, ale również cierpliwości, staranności i wytrwałości. Co zrobić, jeśli nie mamy ochoty spędzać każdej wolnej chwili na naukę posługiwania się specjalnymi sondami do zdobienia czy prawidłowej aplikacji odpowiednich lakierów do paznokci, ale mimo wszystko marzą nam się piękne dekoracje na płytkach? W takim wypadku najlepiej postawić na naklejki.

 

Naklejki na paznokcie to po prostu różnego rodzaju rysunki i wzory, które szybko i bez problemu nakleimy zarówno na paznokcie naturalne, jak i hybrydowe, akrylowe oraz żelowe. Tego rodzaju ozdoby:

• Znajdują się w ofercie każdej drogerii;

• Są proste w użyciu i dlatego możemy nakładać je samodzielnie;

• Występują w dwóch wariantach – wodnym i samoprzylepnym;

• Mają różnorodne wzory i kolory, które z łatwością dopasujemy do każdej stylizacji i okazji;

• Nadają się zarówno do bezpośredniego nałożenia na płytkę, jak i do aplikacji na paznokcie wcześniej pomalowane lakierem;

• Są niedrogie;

• Szybko poprawiają wygląd paznokcia i dodają nam stylu.

naklejki

Rodzaje naklejek na paznokcie

Na rynku znajdują się dwa rodzaje naklejek na paznokcie – wodne i samoprzylepne. Czym się od siebie różnią oraz jakie są ich wady i zalety?
naklejki

 

Naklejki samoprzylepne. Zalety i wady

Jakie są zalety naklejek samoprzylepnych?

• Spód tego rodzaju nalepek jest pokryty cienką warstwą kleju, dzięki czemu ich aplikacja jest niezwykle prosta – wystarczy odkleić naklejkę od papieru, na którym się znajduję i delikatnie przykleić na paznokieć;

Nalepki samoprzylepne są zdecydowanie grubsze od wodnych i dlatego często posiadają dodatkowe ozdoby, takie jak cyrkonie czy wypukłe wzory. Nalepki tego typu mają jednak jedną wadę – przyklejone na paznokieć mogą się odklejać i nieestetycznie odstawać.

 

Naklejki wodne.

Zalety i wady Jakie są zalety naklejek wodnych?

• Tego rodzaju dekoracja jest niezwykle cienka, dzięki czemu nie odstaje od płytki i wygląda, jakby została na niej namalowana;

Naklejki wodne występują w dwóch wersjach – drobnej ozdoby przyklejanej na część paznokcia oraz w formie nalepki, którą nakłada się na całą płytkę; Do wad tego typu dekoracji można zaliczyć fakt, że ich aplikacja wymaga nieco więcej wprawy i precyzji niż w przypadku naklejek samoprzylepnych. Nie warto się jednak z tego powodu do nich zniechęcać, bo wystarczy chwila cierpliwości, a nakładanie ich szybko wejdzie nam w krew.

naklejki

Samoprzylepne naklejki na paznokcie. Jak je przykleić?

Aplikacja naklejek samoprzylepnych jest wyjątkowo nieskomplikowana i zawiera się w kilku prostych krokach.

Krok 1: Przygotowanie

Zanim na dobre rozpoczniemy proces dekorowania, najpierw musimy odpowiednio przygotować do niego nasze paznokcie. Jak to zrobić? Wystarczy dokładnie je oczyścić, nadać im wybrany kształt za pomocą pilnika i zadbać o estetyczny wygląd skórek.

Krok 2: Lakierowanie

Po zakończeniu szybkiego zabiegu manicure na płytkę nakładamy dowolny lakier – kolorowy lub bezbarwny – i czekamy, aż dokładnie wyschnie. Pamiętajmy, że w przypadku naklejek samoprzylepnych lakier nie jest obowiązkowy i dlatego możemy całkowicie z niego zrezygnować.

Krok 3: Naklejki

Na suche paznokcie naklejamy wybrane naklejki – możemy udekorować nimi wszystkie palce lub tylko niektóre. Czasami zdarza się również, że nalepki są bardzo małe – w takim przypadku możemy przykleić kilka z nich na jeden paznokieć.

Krok 4: Utwardzanie

Na koniec nakładamy na płytkę cienką warstwę utwardzacza.

Jak naklejać wodne naklejki na paznokcie?

Choć przyklejanie wodnych nalepek jest nieco bardziej skomplikowane od aplikacji naklejek samoprzylepnych, to podążając za poniższą instrukcją, z łatwością uda nam się uzyskać pożądany efekt.

Krok 1: Przygotowanie paznokci

Na początku dokładnie oczyszczamy paznokcie, formujemy je za pomocą pilniczka i usuwamy wystające skórki. Następnie nakładamy na płytkę dowolny lakier – jeśli nalepka pokrywa całego paznokcia, wybierzmy jego bezbarwną wersję, jeśli zaś tylko jej część, to pokuśmy się o nieco bardziej fikuśną odmianę kosmetyku.

Krok 2: Przygotowanie naklejek

Arkusz z wybranymi wzorami zanurzamy w letniej wodzie i pozostawiamy w niej przez około 15 sekund – w tym czasie naklejki zaczną odchodzić od papierka.

Krok 3: Naklejanie Suche

paznokcie delikatnie zwilżamy wodą. Przy pomocy pęsety po kolei wyjmujemy nalepki, powoli nakładamy je na paznokcie i pozostawiamy do całkowitego wyschnięcia.

Krok 4: Utwardzanie

Udekorowane paznokcie malujemy dobrej jakości utwardzaczem.


Komentarze

Skomentuj jako pierwszy.

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Pokaż więcej wpisów z Styczeń 2021

Polecane

pixel