SEKRETY MAKIJAŻU
18.06.2018

Jak i czym nakładać podkład - radzi specjalistka!

Jak i czym nakładać podkład - radzi specjalistka!

Palcami, gąbeczką czy pędzlem – czym nakładać podkład, aby kosmetyk jak najlepiej rozprowadzał się po twarzy a sama aplikacja była możliwie ekonomiczna? Ile kobiet, tyle odpowiedzi, bowiem każda z tych metod ma swoje plusy i minusy. Sprawdźmy, jakie akcesoria do nakładania podkładu mamy do wyboru, jak to robić umiejętnie i jakie są sposoby na przedłużenie trwałości podkładu.  

Podkład do twarzy to jeden z najchętniej stosowanych przez kobiety kosmetyków kolorowych. Wygładza cerę, nadaje jej jednolitego kolorytu, tuszuje zaczerwienienia, wypryski i nierówności oraz sprawia, że twarz nabiera aksamitnego wyglądu. Aby jego działanie mogło zostać w pełni wykorzystane, powinniśmy znaleźć najlepszy sposób aplikacji podkładu.

produkty kosmetyczne

Jak nakładać podkład - od czego zacząć?

Przede wszystkim od zakupu podkładu najlepszego dla siebie. W drogeriach znajdziemy wiele rodzajów tego kosmetyku, co nie ułatwia wyboru. W ofercie dostępne są podkłady we fluidzie, podkłady w kamieniu, w musie, podkłady mineralne, podkłady z dozownikiem. Które z nich najlepiej się nakłada? Jak nałożyć podkład w kamieniu, a jak w piance? Czy kosmetyk w sztyfcie będzie bardziej wydajny, czy bardziej opłaca się tradycyjny w płynie? Im człowiek bardziej zapoznaje się z rodzajami podkładów, tym trudniej zdecydować, który będzie najlepszy.

Poniżej kilka sugestii odnośnie rodzajów podkładów:

  • Podkład w kamieniu – jeden z najpopularniejszych i najczęściej wybieranych przez kobiety. Jego mankamentem jest fakt, że przyczynia się do wysuszania skóry, więc nie powinny go stosować panie o skórze suchej i z tendencjami do ściągania się. Może też prowadzić do zatykania porów.
  • Podkład w płynie – zwykle są to podkłady gęste, dobrze kryjące, wiele kobiet lubi je nakładać palcami (o tym, czy jest to dobry sposób, napiszemy za chwilę).
  • Podkład mineralny – to wyjątkowo delikatny kosmetyk. Naturalne kosmetyki mineralne (podkłady, cienie, pudry itp.) zostały stworzone z myślą o wymagających cerach, np. po zabiegach dermatologicznych, po radiologii, a także dla cery wyjątkowo wrażliwej, ze skłonnościami do alergii, zmian trądzikowych. Podkład mineralny przyjemnie rozprowadza się po skórze, nie podrażnia, jest hipoalergiczny i doskonale łączy się z cerą.
  • Podkład w sztyfcie – zdecydowanie łatwiej go aplikować niż płynny podkład. Można go nakładać różnymi technikami, a nawet bezpośrednio na twarz. Jego zaletą jest też to, że nie marnujemy kosmetyku, bo aplikacja jest wygodna. Polecany do cery normalnej, suchej i wrażliwej. Nie zaleca się go jednak osobom z tłustą skórą.

Sprawdź naszą ofertę podkładów:

Revlon Candid Foundation

Bioderma Photoderm NUDE Touch SPF 50+

L’Oréal Paris Infallible Foundation Stick

REVLON CANDID FOUNDATION PODKŁAD W PŁYNIE OCHRONNY 230 BARE 22MLBIODERMA PHOTODERM NUDE TOUCH SPF50+ OCHRONNY PODKŁAD MINERALNY CIEMNY 40MLLOREAL INFAILLIBLE STICK FOUNDATION PODKŁAD W SZTYFCIE 140 NATURAL ROSE 9GNYX PROFESSIONAL MAKEUP TOTAL CONTROL PRO DROP FOUNDATION PODKŁAD 11 BEIGE 13ML
produkty kosmetyczne

Czym nakładać podkład: pędzlem, gąbeczką czy palcami?

I tu przechodzimy do kluczowej kwestii: jak nakładać podkład? Nie ma jednej, idealnej odpowiedzi, dlatego przyjrzyjmy się wszystkim sposobom i wybierzmy ten, który jest dla nas najwygodniejszy.

  • Aplikacja palcami – przeważająca liczba kobiet nakłada podkład właśnie tym sposobem. I nie jest to spowodowane tym, że nie wiedzą, jak nakładać podkład pędzlem czy mają problem z doborem właściwej gąbeczki. Nakładanie podkładu palcami jest najszybsze i wiele kobiet robi tak, aby by oszczędzić czas.

Nie jest to zły sposób, ale ma też swoje minusy: musimy bardzo dokładnie umyć ręce przed aplikacją, najlepiej żelem antybakteryjnym. W przeciwnym razie istnieje ryzyko przeniesienia na twarz bakterii, co może skończyć się stanami zapalnymi skóry, wypryskami itp. Ten sposób nakładania wiążę się też ze zwiększonym zużyciem kosmetyku. Często wyciskamy zbyt dużo płynu na palce i musimy go albo usuwać, albo nakładać wszystko na twarz, co skutkuje niekorzystnym efektem maski. Ciepło palców ogrzewa podkład, który dobrze rozprowadza się po skórze. Niestety niektóre kosmetyki mogą stać się przez to bardziej płynne, co może poskutkować pozostawieniem smug podczas nakładania.

  • Aplikacja gąbeczką – wśród dostępnych gąbek wyróżnia się tzw. Beauty Blender, czyli stożkowa gąbeczka, która daje bardzo naturalny efekt. Jej górna, stożkowa część pozwala na dotarcie do trudno dostępnych miejsc – okolic oczu, skrzydełek nosa.

Jak nakładać fluid za pomocą Beauty Blendera?

Należy nasączyć gąbkę w wodzie, odcisnąć, a następnie nałożyć na nią fluid. Gąbeczka nie chłonie nadmiaru kosmetyku, co sprawia, że używamy go w ekonomiczny sposób. Dodatkowo pozwala sprawnie rozprowadzić podkład, tak że cera wygląda naturalnie i promiennie. Nie ma mowy o efekcie maski czy smugach. Możesz także wykorzystać tradycyjne gąbki do makijażu, np. takie w kształcie trójkąta.

Aplikacja pędzlami – dobry, skuteczny i wygodny sposób na nakładanie podkładu, żeby twarz wyglądała nieskazitelnie.

Do wyboru mamy kilka rodzajów pędzli:

  • koci języczek – niewielki pędzel, dość wąski z zaokrąglonym włosiem. Łatwo rozprowadza się nim podkład, dobrze kryje i w prosty sposób utrzymuje się go w czystości, co także jest bardzo istotne;
  • flat top – płasko ścięty pędzel, który umożliwia nałożenie podkładu bez smug i zapewnia bardzo dobre krycie. Pędzlem tym nakładamy podkład od nosa w kierunku skroni i zewnętrznych części twarzy. Nigdy nie robimy tego kulistymi ruchami.
  • duo fibre – składa się z dwóch rodzajów włosia: syntetycznego i naturalnego. Podkład nałożony tym rodzajem pędzla doskonale stapia się ze skórą.

Jak nałożyć podkład, by nie oddzielał się od twarzy?

Z problemem ważenia się podkładu, oddzielania się lub zanikania krótko po nałożeniu na wybranych partiach twarzy zmaga się wiele kobiet. Nie wiedząc, jak uniknąć takich sytuacji, zmieniają podkłady, wciąż szukając tego idealnego i nieustannie kończą z tym samym rezultatem. Wina często leży nie w marce podkładu, ale w nieumiejętnej aplikacji i skórze nieprzygotowanej do jego nałożenia. Na co zwrócić uwagę, by aplikacja była skuteczniejsza?

  • Sucha skóra – przyczyna ważnienia i oddzielania się podkładu często leży w suchej skórze. Spróbuj ją nawilżyć i sprawdź, czy podkład zachowuje się podobnie;
  • Wydzielanie sebum – rozwiązaniem mogą być chusteczki, które pochłaniają nadmiar sebum, nie ścierając przy tym podkładu;
  • Nakładanie podkładu palcami – to sposób, który zapewnia najmniejsze krycie, szczególnie jeśli kosmetyk wcieramy, zamiast wklepywać;
  • Peeling – wykonuj go systematycznie, a skóra będzie lepiej przygotowana na aplikacje podkładu;
  • Baza pod podkład – to kosmetyk, który utrwala żywotność podkładu. Warto sprawdzić, czy pomoże z problemem ważenia się podkładu;
  • Puder sypki – nałożony podkład utrwal sypkim pudrem (np. transparentnym). Będzie lepiej przylegał do twarzy i dłużej utrzyma się na cerze.

Dobry podkład, umiejętna aplikacja i znalezienie rodzaju kosmetyku, który najlepiej współgra z naszą cerą – to najskuteczniejsze sposoby, by podkład zdobił naszą twarz, tuszując niedoskonałości i dodając skórze blasku i gładkości.

 

Komentarze

Skomentuj jako pierwszy.

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Pokaż więcej wpisów z Czerwiec 2018

Polecane

pixel