Najlepsza szczotka do włosów – ranking
Podobnie jak w kwestii wyboru kosmetyków tak i w przypadku szczotki – każdy rodzaj włosów ma inne potrzeby. Dlatego też używając nieodpowiedniej szczotki, można pogorszyć ich stan tak samo, jak niewłaściwą pielęgnacją. Szczotki do włosów powinno się dobierać przede wszystkim z uwzględnieniem długości i grubości włosów, a także ich kondycji. Innej szczotki lepiej też używać do włosów prostych, a innej do kręconych. Podpowiadamy, jakie rodzaje szczotek do włosów są dostępne na rynku i jak wybrać tę właściwą dla swoich kosmyków. Sprawdź nasze zestawienie!
Czytaj więcej
Jak samemu farbować włosy (i nie oszaleć). Poradnik
Farbowanie włosów nie jest prostą sprawą. Sklepowe półki uginają się od wielu rodzajów i kolorów farb. Problemów nastręcza już samo wybranie odpowiedniego odcienia. Z kolei z jego położeniem i efektem bywa różnie – nie wychodzi taki jak na próbniku, na włosach pojawiają się plamy, włos jest odwodniony i pozbawiony blasku. Czy zatem warto farbować włosy samemu w domu? A jeśli tak, to, jak robić to bezpiecznie?
Czytaj więcej
Co na wypadanie włosów? Najlepsze witaminy i zioła na włosy
Wypadające włosy to zmartwienie wielu osób – szczególnie tych, które lubią długie kosmyki. Dobra wiadomość jest taka, że codzienna utrata nawet około 100 włosów jest zjawiskiem zupełnie naturalnym, wynikającym z cyklu życia włosów. Te w końcowej fazie wypadają i robią miejsce nowym. Jeśli jednak tracisz ich zauważalnie więcej i skutkuje to widocznym przerzedzeniem się kosmyków, może to świadczyć o problemie. Przyczyn nadmiernego wypadania włosów może być kilka. Najczęściej jednak odpowiadają za to błędy pielęgnacyjne oraz niedobory witamin i minerałów. Co na wypadanie włosów jest najskuteczniejsze? Podpowiadamy, po jakie witaminy na włosy warto sięgnąć, by wzmocnić je od samych korzeni, a tym samym zmniejszyć ich utratę.
Czytaj więcej
Jak malować usta? Proste, szybkie i wygodne metody
Usta i oczy to dwa centralne punkty makijażu – takie, które najbardziej przyciągają wzrok i nadają charakteru. Tylko jak osiągnąć wymarzony efekt? Kluczem jest nie tylko wybór odpowiednich produktów, ale przede wszystkim umiejętność ich stosowania. Konturówka, peeling, szminka – każdy z tych elementów ma swoje miejsce w procesie tworzenia idealnych ust. Gotowi odkryć tajniki perfekcyjnie pomalowanych ust?
Czytaj więcej
pixel