SEKRETY MAKIJAŻU
03.11.2017

Makijaż mineralny krok po kroku

Makijaż mineralny krok po kroku

Makijaż mineralny to stosunkowo świeże odkrycie kosmetyczne, ale już zdążył podbić serca kobiet. Szczególnie tych, które mają cerę wrażliwą, skłonną do alergii i podrażnień. Naturalne kosmetyki mineralne są wręcz stworzone dla skóry problematycznej. Jednak także panie z cerą tzw. normalną pokochają ten kosmetyk za niebywały komfort, jaki jest odczuwalny podczas noszenia makijażu, a także za przyjazny dla skóry skład. Czym się charakteryzują kosmetyki mineralne i które wybierać do codziennych zabiegów? Sprawdzamy.

Makijaż mineralny - co to takiego?

Kosmetyki mineralne wyróżnia naturalny skład – nie zawierają parabenów, olejów, wosków, substancji konserwujących i sztucznych barwników.  W skład kosmetyków mineralnych wchodzą zazwyczaj tlenek cynku, dwutlenek tytanu, mika, a także tlenki żelaza, chromu, manganu, ultramaryny. Kosmetyki mineralne doskonale kryją i maskują, a jednocześnie są delikatne dla skóry.

To niebywałe połączenie sprawia, że kosmetyki mineralne to idealne produkty dla alergików, osób z bardzo wrażliwą, skłonną do podrażnień skórą. Poleca się je osobom po operacjach, zabiegach dermatologicznych, a nawet po naświetlaniach radiologicznych. Po kosmetyki mineralne chętnie sięgają posiadaczki cery naczynkowej i trądzikowej, bo makijaż mineralny świetnie kryje niedoskonałości.

pedzel-podklad

Kosmetyki mineralne: czego możemy użyć?

Chcesz wykonać makijaż mineralny krok po kroku, ale nie wiesz, jakich kosmetyków możesz użyć? Spieszymy z pomocą!
Na wstępie warto podkreślić, że na rynku istnieją kosmetyki mineralne, którymi wykonamy cały makijaż, tzn.

Primer ma za zadanie przygotować twarz do nałożenia makijażu, a więc usunąć nadmiar sebum i łoju, sprawić, że cera nie będzie się świeciła. Jest to rodzaj bazy pod makijaż, która świetnie sprawdzi się szczególnie u posiadaczek cery tłustej i mieszanej.

Finisher natomiast przede wszystkim utrwala makijaż, dzięki czemu pozostawia go w świetnej stanie przez cały dzień.
Wybierając podkład mineralny, stoimy przed takimi samymi dylematami jak w przypadku makijażu z użyciem tradycyjnych kosmetyków, a mianowicie – jaki odcień konkretnych produktów wybrać? Warto tu podkreślić, że makijaż nakładany podkładem mineralnym wygląda dużo naturalniej niż wykonany zwykłym podkładem. Nie widać odcięcia między twarzą a szyją, podkład nie waży się, nie roluje, nie tworzy na twarzy maski. Jednak kluczowym jest dobór właściwego odcienia. Jeśli wiesz, jaki ton skóry posiadasz, sprawa jest prosta. Wiele marek dzieli się na swoich stronach internetowych poradnikami dotyczącymi wyboru koloru podkładu. Warto udać się do drogerii stacjonarnej i przetestować różne odcienie. W razie potrzeby możemy też napisać do przedstawicieli marki z pytaniem, który podkład zastąpi nasz stary.

Ucząc się, jak nakładać podkład mineralny, nie możemy zapomnieć także o kwestii pielęgnacji pędzli i gąbeczek, a także wszelkich innych akcesoriów, które wykorzystujemy podczas robienia makijażu. Bardzo ważne jest mycie podstawki, na którą wysypujemy puder, podkład czy cień, pojemników, w których trzymamy akcesoria, a także oczyszczanie samych pędzli i gąbeczek. W przeciwnym razie, bardzo szybko na skórze mogą pojawić się krostki i inne problemy skórne. Niemyta gąbka jest prawdziwym siedliskiem bakterii – pamiętajmy o tym!

AFFECT-MINERAL-BAKED-POWDER-MINERALNY-PUDER-WYPIEKANYLIRENE-NATURA-ECO-PODKLAD-ROZSWIETLAJACYLIRENE-SHINY-TOUCH-MINERALNY-BRONZER-Z-ROZEM-MODELUJACY-OWAL-TWARZYSLEEK-I-DIVINE-PALETA-CIENI-429-ALL-NIGHT-LONG

Makijaż mineralny krok po kroku

Jak nakładać puder mineralny? Istnieją trzy najpopularniejsze sposoby:

  1. Na mokropuder mineralny wysypujemy na denko lub inną czystą powierzchnię i maczamy w nim lekko wilgotny pędzel. Następnie rozprowadzamy puder po twarzy ruchami kolistymi. Niektóre kobiety chwalą sobie metodę stemplowania, a następnie rozprowadzenia ruchami kolistymi. Warto sprawdzić, jaki sposób nam najbardziej odpowiada.
  2. Na sucho– puder wsypujemy na denko, ale nie maczamy w nim pędzla, tylko wmasowujemy puder w pędzel. Ważne, aby wniknął w głąb pędzla. Na koniec warto uderzyć jeszcze pędzlem o blat stołu, aby puder zszedł jeszcze niżej w warstwy włosia. Nie strzepujemy i nie zdmuchujemy nadmiaru kosmetyku z pędzla, jak przyzwyczaiły nas tradycyjne pudry w kamieniu. W tym przypadku kluczowe, aby kosmetyk został dobrze wtarty w pędzel a dopiero potem nałożony na twarz. Pamiętaj, nakładaj cienkie warstwy, w zależności od potrzeby 2-3. Nigdy nie aplikuj jednej grubej warstwy – unikniesz dzięki temu sztucznego efektu.
  3. Gąbeczka – podkład mineralny możemy rozprowadzić na twarzy za pomocą gąbeczki. Postępujemy podobnie, jak zostało to wcześniej opisane, a więc umieszczamy odrobinę podkładu na spodeczek, a następnie wcieramy go w gąbeczkę. Kolejno, wykonując koliste ruchy, nakładamy podkład na twarz, zaczynając od czoła i kierując się w dół twarzy.

podklad-mineralny

Jaki podkład mineralny wybrać?

Wszystko zależy od rodzaju cery. Dobrze, jeśli potrafimy określić, jaki typ cery posiadamy – tłustą, suchą czy mieszaną, a następnie wybrać podkład dedykowany właśnie do naszej cery.

Posiadaczki cery tłustej i mieszanej powinny wypróbować podkład mineralny matujący, który zapewni im mocne krycie i satynowe wykończenie przez wiele godzin.  Jeśli mamy cerę trądzikową lub naczynkową albo chcemy ukryć przebarwienia, wybierzmy podkład silnie kryjący (np. Anabelle Minerals mocno kryjący) – świetnie radzi sobie z maskowaniem niedoskonałości.
Cera sucha wymaga przede wszystkim właściwego nawilżenia. W tym przypadku warto zastosować aplikacje na mokro, a także nakładać podkład delikatnie stemplując skórę pędzlem lub gąbeczką miejsce przy miejscu.

Dobra rada:
Po nałożeniu kosmetyków mineralnych (szczególnie mowa o pudrze i podkładzie) dobrze jest spryskać twarz hydrolatem lub wodą termalną. Bez znaczenia, którą metodą aplikacji – na mokro czy na sucho – wybrałyśmy. Spryskanie twarzy na koniec doskonale zwiąże makijaż i przedłuży trwałość kosmetyków mineralnych.

Największym plusem kosmetyków mineralnych jest ich naturalny skład. Krótki skład to dziś rzadkość wśród kosmetyków – docenią go kobiety z cerą problematyczną, skłonną do alergii, cerą trądzikową. Kosmetykami mineralnymi interesują się także panie, które nie mają problemów z cerą, ale szukają naturalnych produktów, wolnych od zbędnej chemii. Z pewnością kosmetyki mineralne to niezwykle ciekawa alternatywa dla kosmetyków tradycyjnych. Warto spróbować!

Komentarze

Skomentuj jako pierwszy.

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Pokaż więcej wpisów z Listopad 2017

Polecane

pixel